Technik informatyk

Technikum nr 2 w Olsztynie
  
  

Dziś nikt nie wyobraża sobie dziedziny życia bez komputera. To urządzenia spotykamy na każdym kroku. Jego rolą jest usprawnienie naszego życia, zadbania o nasze pieniądze czy zdrowie. Dla wielu z nas komputer jest źródłem wiedzy, a dla jeszcze większego grona ludzi pełni funkcję rozrywkową.

Komputer jeszcze samodzielnie nie myśli. Jest tak mądry jak człowiek, który go zbudował i zaprogramował. Wiedza, by tego dokonać, nie rodzi się sama, musi zostać nabyta w trakcie nauki, nauki w dobrze wyposażonych pracowniach pod okiem doświadczonych i profesjonalnie przygotowanych teoretycznie i praktycznie nauczycieli.

Te warunki spełnia nasza szkoła. Jeśli więc zastanawiałeś się, czy w przyszłości nie zostać informatykiem, powinieneś koniecznie rozważyć naszą ofertę. W ciągu 5 lat (4 po gimnazjum) nauki przygotujemy Cię do zdania dwóch niezbędnych kwalifikacji, jak też zadbamy o Twoje kompetencje wymagane na egzaminie maturalnym.

Publikowane wyniki zdawalności egzaminów kwalifikacyjnych świadczą o tym, że potrafimy właściwie przygotować naszych uczniów, a ilość sukcesów młodzieży na egzaminach teoretycznych i praktycznych przekracza średnią w województwie.

W trakcie nauki w naszej szkole będziesz mógł pogłębić swoją wiedzę informatyczną w zakresie:

  • budowy sprzętu komputerowego i urządzeń peryferyjnych;
  • systemów operacyjnych;
  • budowy i administracji sieciami komputerowymi;
  • tworzenia i zarządzania bazami danych;
  • tworzenia witryn i aplikacji internetowych.

Zdobyta wiedza wykorzystywana na licznych zajęciach praktycznych pozwoli pewnie i bezstresowo przystąpić do egzaminów kwalifikacyjnych:

INF.02. Administracja i eksploatacja systemów komputerowych, urządzeń peryferyjnych i lokalnych sieci komputerowych;

INF.03. Tworzenie i administrowanie stronami i aplikacjami internetowymi oraz bazami danych.

Ich pozytywne zaliczenie, wraz z ukończeniem szkoły, jest warunkiem niezbędnym do otrzymania tytułu technik informatyk.

Specjalizacje

Grafika 3D i wydruk 3D

Technologie wytwarzania przyrostowego, powszechnie zwane drukiem 3D, rozwijają się intensywnie od kilku lat. Główne branże, które korzystają obecnie z usług druku 3D, to: biura konstrukcyjne, przedsiębiorstwa z obszaru wzornictwa, resorty: motoryzacyjny, reklamowy, architektoniczny, medyczny i lotniczy.

Specjalizacja, którą oferuje nasza szkoła, obejmie 160 godzin na przedmiotach:

  1. Obsługa oprogramowania do grafiki 3D (45 h),
  2. Obsługa skanerów 3D (45 h),
  3. Drukowanie modelu 3D (70 h).

Absolwent posiądzie umiejętności, aby świadczyć usługi w zakresie projektowania i druku 3D. Będzie przygotowany do pracy na stanowiskach związanych z użytkowaniem maszyn w tej technologii.

Skanowanie 3D jest szeroko wykorzystywane w medycynie, m.in. w protetyce, ortopedii, chirurgii plastycznej i w medycynie sądowej. Skanery wykorzystuje się również na potrzeby przemysłu rozrywkowego, np. podczas produkcji filmów czy gier komputerowych. Dzięki takim nowoczesnym rozwiązaniom możliwe jest tworzenie świata cyfrowego lub efektów specjalnych w oparciu o zeskanowane obiekty rzeczywiste, łatwiej jest bowiem zeskanować obiekt do wersji trójwymiarowej niż projektować go w programie graficznym od podstaw.

Bezpieczeństwo sieci komputerowych

Bezpieczeństwo sieci komputerowych nabiera ogromnego znaczenia, ponieważ przez łącza internetowe przepływa coraz więcej informacji, a sprawnie funkcjonująca sieć stała się warunkiem koniecznym do wykonywania pracy. Bezpieczeństwo odnosi się do każdego działania, które ma na celu chronić użyteczność oraz integralność sieci i danych. Działania te mogą obejmować zarówno technologie softwarowe, jak i hardwarowe. Bezpieczeństwo sieci dotyczy urządzeń mobilnych, aplikacji, kontrolowania dostępu, zapobiegania wypływowi danych i bezpieczeństwa poczty elektronicznej.

Nauka specjalizacji w dziedzinie bezpieczeństwa w sieci obejmie 160 godzin na przedmiotach:

  1. Zagrożenia w sieci (30 h),
  2. Metody bezpieczeństwa sieciowego (130 h).

Absolwent zyska umiejętności, aby świadczyć usługi w zakresie bezpieczeństwa sieciowego dla przedsiębiorstw nie tylko na rynku lokalnym, ale również w całym kraju i za granicą. Po ukończeniu szkoły znajdzie pracę w różnych sektorach technologii informatycznych, np. jako administrator bezpieczeństwa IT, specjalista ds. monitorowania usług IT lub pentester. Ponadto szeroka wiedza z zakresu bezpieczeństwa sieciowego umożliwi informatykowi skuteczniejsze wykonywanie własnej pracy, ponieważ z góry może on przeciwdziałać potencjalnym zagrożeniom.

Ponadto możesz zaspokajać swoją ciekawość świata w kołach zainteresowań lub uczestniczyć w licznych zajęcia dodatkowych organizowanych w ramach realizowanych przez szkołę projektów finansowanych przez Unię Europejską.

Nasza szkoła Twoją Szkołą

Przyjdź do nas.

Kontakt:

Technikum nr 2 w Olsztynie

ul. Paderewskiego 10/12

10-314 Olsztyn

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. 89 526 79 91

Zapisy do technikum:

Przeczytaj procedury składania podań do szkoły