ul. Paderewskiego 10/12,   10-314 Olsztyn,   tel. 089 526-79-91,   e-mail: sekretariat@zseh.pl

   

Google

www.zseh.pl
w Internecie
 

Data ostatniej aktualizacji:
2014-06-02

 

  Start

  Informacje

 Rekrutacja

   Szkoły

 Program

   Kadra

  Matura

Czy znacie patronów ulic olsztyńskiego Zatorza?
Wśród was są uczniowie, którzy przybliżą ich sylwetki!

 

23 kwietnia 2014 r. w Zespole Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Olsztynie w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Książki i Praw Autorskich nastąpiło uroczyste podsumowanie projektu konkursowego Poznajemy patronów olsztyńskich ulic – ulice Zatorza. Uczniowie mieli za zadanie przygotować prezentację na temat historii i patrona ulicy, którą sobie wybrali. Formy prezentacji przedstawione przez uczniów były bardzo różnorodne – od albumu, poprzez referat, do plansz.

W pracy konkursowej należało zawrzeć następujące informacje: dawną i obecną nazwę ulicy, biografię i wizerunek jej patrona, fotografię przedstawiąjącą obecny (a w miarę możliwości i dawny) wygląd ulicy, wreszcie ważne obiekty, które się przy niej znajdują.

Projekt skierowany był do młodzieży naszej szkoły i miał na celu przybliżenie uczniom biografii ludzi zasłużonych dla Warmii i Mazur oraz dla całej polskiej kultury, ukazanie dziejów naszego miasta, poznanie historii regionu i kraju. A na przykładzie życiorysów patronów ulic kształtowanie postaw patriotycznych oraz dumę z dorobku i osiągnięć poprzednich pokoleń.

Uczniowie nagrodzeni w tym projekcie:

I miejsce – Daria Zielińska z kl. I „A”, która zebrała informacje o ulicy Marii Zientary-Malewskiej,

II miejsce – Rafał Witkowski z kl. II TL, który przedstawił ulicę Macieja Rataja,

III miejsce – Damian Pastuszko z kl. II TR, który zaprezentował ulicę Stanisława Moniuszki.

W konkursie wyróżniono Michała Jędrzejewskiego, ucznia klasy I TL, który wybrał do prezentacji ulicę Wojciecha Kossaka. Uczestnikami konkursu byli także uczniowie: Jakub Więckowski z klasy II TL (ul. Bolesława Limanowskiego) i Sebastian Makosiej z klasy I „A” (ul. Henryka Sienkiewicza). Organizatorki konkursu, Bogna Daukszewicz i Katarzyna Podchul, dziękują i gratulują wszystkim uczestnikom projektu za udział i zaangażowanie.

Zwyciężczyni konkursu obiecała, że wkrótce zamieści na stronie internetowej szkoły krótką relację ze swej pracy nad wykonywaniem albumu prezentującego ulicę Marii Zientary-Malewskiej. Warto pamiętać, że poetka jest także patronką naszej szkoły, jedną z działaczek Związku Polaków spod Znaku Rodła, organizacji jakże bliskiej ZSEH.

A tymczasem zachęcam do obejrzenia zdjęć prezentujących nagrodzone i wyróżnione prace.

Bogna Daukszewicz          

 

 

Projekt i wykonanie: Zdzisław Niewiadomski

 Copyright: Zespół Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Olsztynie

Olsztyn, 2005