ul. Paderewskiego 10/12,   10-314 Olsztyn,   tel. 089 526-79-91,   e-mail: sekretariat@zseh.pl

   

Google

www.zseh.pl
w Internecie
 

Data ostatniej aktualizacji:
2014-03-28

 

  Start

  Informacje

 Rekrutacja

   Szkoły

 Program

   Kadra

  Matura

Kolejne punkty zdobyte, a kilometry pokonane

 

Członkowie SKKT „Odkrywcy Ciekawi Świata” – Urszula Majewska, Renata Mikołajun, Ewa Perzan, Izabela Malinowska i Kamil Szałkowski – w wiosenny, deszczowy dzień 24 marca 2014 r. wyruszyli na kolejną wyprawę ścieżką przyrodniczą „Zazdrość”.

Wyruszyliśmy z parkingu przy ul. Kanta. Na początku wędrowaliśmy wśród domków osiedla Bajkowego, aż dotarliśmy do miejsca, gdzie oznakowanie ścieżki wiodło nas przez las. Po drodze napotykaliśmy drzewa, krzewy, budzące się do życia wraz z nadchodzącą wiosną. Nie było tylko słychać wiosennego świergotu – chyba ptaki schroniły się przed towarzyszącym nam przez cały czas wędrówki deszczem. Trasa wydawała się trudna, jednak mimo przeciwności losu i walcząc z własnymi słabościami, dotarliśmy do punktu widokowego nad Jeziorem Kielarskim. Stąd polnymi drogami doszliśmy nad jezioro Bartężek i wędrując dalej drogą przeciwpożarową, wróciliśmy do Olsztyna.

W rajdzie wzięło udział pięcioro uczniów. W czasie wycieczki pokonaliśmy odległość 14 km, co oznacza, że zdobytych zostało 14 punktów do Odznaki Turystyki Pieszej oraz 4 punkty do Odznaki Turysty Przyrodnika.

Józef Kwaśniewicz       

 

Projekt i wykonanie: Zdzisław Niewiadomski

 Copyright: Zespół Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Olsztynie

Olsztyn, 2005