ul. Paderewskiego 10/12,   10-314 Olsztyn,   tel. 089 526-79-91,   e-mail: sekretariat@zseh.pl

   

Google

www.zseh.pl
w Internecie
 

Data ostatniej aktualizacji:
2014-03-12

 

  Start

  Informacje

 Rekrutacja

   Szkoły

 Program

   Kadra

  Matura

„Odkrywcy Ciekawi Świata”
wyruszyli w swoją pierwszą trasę

Szkolny Klub Krajoznawczo-Turystyczny „Odkrywcy Ciekawi Świata" wybrał się w piątek 17 stycznia 2014 r. na pierwszą wspólną wycieczkę. Uczniowie: Urszula Majewska, Ewa Perzan, Kamil Szałkowski (I TR), Martyna Tymińska i Miłosz Wieczorek (I TL) pod wodzą Pana Józefa Kwaśniewicza wyruszyli o 8.30 z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Olsztynie, by przejść niebieski szlak, który swój koniec ma na ulicy Bałtyckiej. Mimo iż pogoda była mroźna i wietrzna, wszyscy byli pełni entuzjazmu i wigoru, aby ruszyć szlakiem.

Na początku Pan Kwaśniewicz zaprowadził nas do CEiIK-u, byśmy mogli zdobyć swoje pierwsze turystyczne pieczątki. Później zaczęła się prawdziwa wędrówka po leśnym poszyciu. Szukaliśmy na drzewach oznaczeń, dowiadywaliśmy się nowych i ciekawych rzeczy o turystyce, a przede wszystkim odpoczęliśmy od szkoły i dobrze się bawiliśmy. Kilka razy zboczyliśmy ze szlaku. Na szczęście nasz opiekun trzymał pieczę nad nami i pilnował, żebyśmy bezpiecznie doszli do celu. Podczas wycieczki ujrzeliśmy piękne miejsca, zobaczyliśmy np. jak wygląda zimą Jezioro Długie.

Na końcu, gdy udało nam się przejść ok. 10 km i wszyscy byli lekko przemarznięci po półtoragodzinnym marszu, Pan Kwaśniewicz zaprowadził nas do punktu informacji turystycznej na Starym Mieście. Tam mieliśmy okazję zdobyć kolejne pieczątki i porozmawiać z dyrektorem punktu. Otrzymaliśmy kilka pamiątek, przypinkę Koła PTTK i kilka miłych słów, zachęcających do dalszego uczestnictwa w turystycznej przygodzie.

Urszula Majewska, kl. I TOR

 

Projekt i wykonanie: Zdzisław Niewiadomski

 Copyright: Zespół Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Olsztynie

Olsztyn, 2005