ul. Paderewskiego 10/12,   10-314 Olsztyn,   tel. 089 526-79-91,   e-mail: sekretariat@zseh.pl

   

Google

www.zseh.pl
w Internecie
 

Data ostatniej aktualizacji:
2013-06-27

 

  Start

  Informacje

 Rekrutacja

   Szkoły

 Program

   Kadra

  Matura

Uczennica I TOR Barbara Jakubowska
finalistką ogólnopolskiego konkursu
Jestem szefową

 

Konkurs Jestem szefową jest organizowany przez Pełnomocnika Rządu do spraw Równego Traktowania i Ministra Edukacji Narodowej w partnerstwie z Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w Polsce. Jego celem jest przełamywanie stereotypów dotyczących kobiet i ich dostępu do stanowisk kierowniczych oraz promowanie pozytywnego wizerunku pań – liderek wśród młodzieży.

Była to już czwarta edycja konkursu. Brało w nim udział ponad 400 uczestniczek. Zespół Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Olsztynie przystąpił do współzawodnictwa po raz pierwszy. Do finału zakwalifikowało się 20 dziewcząt, wśród nich nasza uczennica Barbara Jakubowska.

W dniach 18 - 21 czerwca 2013 r. finalistka ZSEH – Basia Jakubowska, jej mama i nauczycielka pani Anna Zmysłowska przebywały w Warszawie na zaproszenie organizatorów konkursu. 20 czerwca w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyła się uroczysta gala rozdania nagród. Minister Joanna Berdzik nagradzając dziewczęta mówiła: Ten konkurs mówi kobietom, że marzenia nie mają granic. I właśnie marzenia determinują to, co się wydarzy w naszej przyszłości. W programie wyjazdu była także wizyta w Sejmie i spotkanie z posłankami i posłami, oraz ciekawe warsztaty rozwojowe.

Na zakończenie części oficjalnej pobytu Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej zorganizowało uroczystą kolację w greckiej restauracji Patros, którą uświetnił wspólny taniec finalistek konkursu z rodowitymi Grekami, a była nim tradycyjna grecka zorba.

Serdecznie Basi gratulujemy ogromnego sukcesu!

 Anna Zmysłowska         

 

 

Projekt i wykonanie: Zdzisław Niewiadomski

 Copyright: Zespół Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Olsztynie

Olsztyn, 2005