ul. Paderewskiego 10/12,   10-314 Olsztyn,   tel. 089 526-79-91,   e-mail: sekretariat@zseh.pl

   

Google

www.zseh.pl
w Internecie
 

Data ostatniej aktualizacji:
2013-04-30

 

  Start

  Informacje

 Rekrutacja

   Szkoły

 Program

   Kadra

  Matura

Sukces młodych logistyków z ZSEH
Finał V Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

W piątek 19 kwietnia 2013 roku odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród V edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu. W gronie 65 finalistów, wyłonionych w trybie trójstopniowych eliminacji spośród 7052 uczniów z 265 szkół z całej Polski, znaleźli się trzej uczniowie Zespołu Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Olsztynie: Katarzyna Kowalska, Rafał Zalewski i Sławomir Borowski – jedyni z województwa warmińsko-mazurskiego.

Nagrodami za udział w finale są m.in.: zwolnienie z części pisemnej egzaminu zawodowego, w zależności od zdobytego miejsca – pełne lub częściowe zwolnienie z czesnego na studiach I i II stopnia w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu, płatne praktyki i staże w firmach logistycznych oraz liczne cenne nagrody rzeczowe.

Najwięcej punktów z całej trójki zdobyła w finale Katarzyna Kowalska, która zajęła 10 miejsce, uzyskując tytuł laureata. Jest jedną z 4 dziewcząt z całej Polski, które znalazły się w finale i jedyną taką osobą w naszym województwie! To wielki sukces i prestiż.

Zespół Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Olsztynie znalazł się w rankingu 85 najlepszych w Polsce szkół kształcących w zawodach technik logistyk i technik spedytor, zajmując 7 miejsce – biorąc pod uwagę ilość punktów zdobytych przez finalistów tegorocznej Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej, a 28 – uwzględniając ilość punktów zdobytych we wszystkich dotychczasowych pięciu edycjach Olimpiady. Jest to najwyższe miejsce spośród szkół z województwa warmińsko-mazurskiego.

Ponieważ zwycięzca może być tylko jeden, takie są reguły wszelkiego rodzaju olimpiad, to natura olimpiad powoduje, że nie możemy was wszystkich ogłosić zwycięzcami Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej – zwrócił się do finalistów kanclerz Wyższej Szkoły Logistyki doc. dr inż. Ireneusz Fechner – pozostałe osoby niech również traktują to jako swój życiowy sukces; bowiem wędrówkę na tę górę, na którą wspięliście się, rozpoczęliście w towarzystwie ponad 7000 innych uczestników. Ale tylko wy dotarliście na wierzchołek tej góry i możecie z niego dumnie patrzeć na siebie, na swoje osiągnięcia i na tę drogę, którą przebyliście. W biegu maratońskim też jest tylko jeden zwycięzca. Ale każdemu uczestnikowi maratonu, który dobiegł do mety, okazuje się szacunek. Nagradza się w ten sposób trud jego przygotowań oraz wysiłek pokonania dystansu, któremu niejednokrotnie towarzyszy pokonywanie własnych słabości na trasie. Niezależnie od miejsca, które zajęliście, dołączacie do grona elity młodej logistyki.

Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna to swego rodzaju program rozwoju talentów. Z roku na rok do walki przystępuje coraz więcej uczniów, coraz więcej pracodawców interesuje się losami tych zdolnych ludzi – mówi Wojciech Zalewski, rzecznik prasowy Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu. – Finaliści olimpiady rozpoczynają swą logistyczną karierę od sukcesu, trudno wyobrazić sobie lepszy start. Jesteśmy przekonani, że ci młodzi ludzie świetnie poradzą sobie na studiach, będą się rozwijać i pogłębiać swoją pasję podczas staży i praktyk, na które już dziś zapraszają ich największe firmy logistyczne.

Jest to jedyny taki konkurs w całej Polsce, honorowy patronat nad olimpiadą objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej. Patronat merytoryczny sprawują Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Polskie Towarzystwo Logistyczne.

Elżbieta Stużyńska        

 

 

Projekt i wykonanie: Zdzisław Niewiadomski

 Copyright: Zespół Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Olsztynie

Olsztyn, 2005