ul. Paderewskiego 10/12,   10-314 Olsztyn,   tel. 089 526-79-91,   e-mail: sekretariat@zseh.pl

   

Google

www.zseh.pl
w Internecie
 

Data ostatniej aktualizacji:
2013-04-23

 

  Start

  Informacje

 Rekrutacja

   Szkoły

 Program

   Kadra

  Matura

Międzyszkolny konkurs języka niemieckiego i angielskiego

25 marca 2013 r. w Zespole Szkół Gastronomiczno-Spożywczych w Olsztynie odbył się międzyszkolny konkurs języka niemieckiego i angielskiego. Tegoroczne hasło to „Języki obce w piosence”. Do udziału w konkursie zgłosiło się 35 uczestników z 13 szkół ponadgimnazjalnych. Uczestnicy reprezentowali takie szkoły, jak: LO 3, LO 4, LO 11, LO 12 Akademickie, Zespół Szkół Budowlanych, Zespół Szkół Ekonomiczno-Handlowych, Zespół Szkół Chemicznych i Ogólnokształcących, Zespół Szkół Samochodowych, Zespół Szkół Elektronicznych i Telekomunikacyjnych oraz Bio Cosmetic Studio Technikum Fryzjerskie. Wśród uczestników znaleźli się także uczniowie Zespołu Szkół im. Konstytucji 3 Maja z Iławy. Młodzi wykonawcy prezentowali utwory muzyczne w wybranej kategorii – języka niemieckiego (11 uczestników), języka angielskiego (24 uczestników). Korzystali z profesjonalnych podkładów muzycznych, akompaniamentu lub prezentowali piosenki swojego autorstwa, wykorzystując umiejętności gry na instrumencie. Prezentacje konkursowe oceniało profesjonalne jury w składzie: Ewa Cichocka (Zespół Czerwony Tulipan), Artur Chwała (dyrektor muzyczny Zespołu Pieśni i Tańca Warmia), Zbigniew Siwek (lider zespołu Zbigi Band), Piotr Bierżyński (MOK w Olsztynie), Katarzyna Kraczkowska (germanista), Katarzyna Skrzypczak (anglista). Patronat medialny imprezy objęło Radio Olsztyn.

Naszą szkołę reprezentowali: Maciej Petliński z klasy I TL (technik logistyk), Paweł Adamejtis z klasy II TE (technik ekonomista) i Jakub Janczewski z klasy III TL. Dwóch z nich odniosło duży sukces.

Maciej Petliński zaśpiewał utwór, do którego sam napisał melodię i słowa i zajął I miejsce w kategorii „piosenka angielska”. Paweł Adamejtis zajął II miejsce w kategorii „piosenka niemiecka” z utworem LaFee Wer bin ich.

Nagrodą główną dla laureatów był „bilet na scenę”, czyli własny występ na wybranym koncercie organizowanym przez MOK w Olsztynie.

Uczniów przygotowały panie Justyna Piłat-Pałejko i Marzena Bobel.

Marzena Bobel      

 

 

Projekt i wykonanie: Zdzisław Niewiadomski

 Copyright: Zespół Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Olsztynie

Olsztyn, 2005