ul. Paderewskiego 10/12,   10-314 Olsztyn,   tel. 089 526-79-91,   e-mail: sekretariat@zseh.pl

   

Google

www.zseh.pl
w Internecie
 

Data ostatniej aktualizacji:
2013-04-08

 

  Start

  Informacje

 Rekrutacja

   Szkoły

 Program

   Kadra

  Matura

XVII Konkurs Młodego Handlowca

I miejsce dla Zespołu Szkół Ekonomiczno-Handlowych!!!

15 marca 2013 w Zespole Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Olsztynie odbył się po raz siedemnasty finał Konkursu Młodego Handlowca.

Konkurs obejmował wiedzę teoretyczną z zakresu przedmiotów zawodowych, składał się z pięciu konkurencji: rozróżnianie cen, znaki towarowe – kod kreskowy, metody konserwowania, znajomość instytucji kontrolnych i zakres ich pracy oraz rozwiązanie krzyżówki.

W zmaganiach brali udział uczniowie z klas zasadniczych zawodowych kończących szkołę. Do Handlówki przyjechała młodzież z siedmiu pokrewnych szkół województwa warmińsko-mazurskiego: Bartoszyc, Biskupca, Braniewa, Dobrego Miasta, Iławy, Lidzbarka Warmińskiego i Nidzicy. Naszą szkołę reprezentowały Paulina Kuczyńska i Agata Wawrowska z kl. II „A”, które zajęły pierwsze miejsce na osiem startujących drużyn. Drugą lokatę uzyskali zawodnicy z Nidzicy, a trzecią z Biskupca.

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez firmę PSS „Społem”. Dzięki sponsorowi możliwe było spotkanie przy słodkim poczęstunku z zawodnikami, artystami i wszystkimi, którzy byli zaangażowani w przygotowanie konkursu.

W komisji pod przewodnictwem pana Józefa Kwaśniewicza zasiadali pani Bogumiła Milewska – przedstawicielka PSS „Społem” i pan Krzysztof Janczara – nauczyciel przedmiotów zawodowych z Biskupca.

W czasie imprezy do zabawy zostali włączeni również widzowie – brali udział w rozwiązywaniu zadań konkursowych, a za prawidłową odpowiedź otrzymywali słodkie nagrody.

Został również rozstrzygnięty konkurs na plakat promujący naszą szkołę. Z wynikami możemy zapoznać na naszej szkolnej stronie internetowej.

Na zakończenie młodzież zorganizowała Harlem Shake – zdjęcia i film do obejrzenia na Facebooku i YouTubie.

  • W prace przy konkursie zaangażowane były następujące osoby: Ewelina Gaus, Klaudia Kapuścińska, Anna Kłopotowska, Renata Marchewka, Paulina Olejniczak, Anna Stangricka, Sandra Szymańska i Agnieszka Waniewska z klasy III TE (technik ekonomista) – opieka nad zawodnikami, prowadzenie punktacji i przygotowanie słodkiego poczęstunku dla uczestników konkursu;

  • Martyna Teresińska i M. R. z kl. III TH (technik handlowiec) – opieka nad artystami;

  • Grzegorz Szymczak z III TI (technik informatyk) – zdjęcia; Damian Ewertowski i Dennis Bodalski z III TI – obsługa sprzętu nagłaśniającego; Kamila Wołowiec z kl. III TH, Paweł Król i Wojciech Giera z kl. III TE – prowadzenie imprezy.

Konkurs urozmaicał program artystyczny przygotowany przez:

  • Zespół Pieśni i Tańca „Warmia”;

  • S. K. z Zespołu Szkół Ekonomicznych, która zaprezentowała modern jazz we własnej choreografii;

  • szkolną grupę ratownictwa w składzie: Barbara Jakubowska, Paulina Olejnik i Łucja Sudoł z kl. I TOR (technik organizacji reklamy), Natalia Murawska oraz D. W. z kl. II TH, która przedstawiła trzy pokazy ratownictwa z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Zespół  prowadzi pani Elżbieta Dziedzicka;

  • Adama Kesslinga z klasy I TI „B”, który wykonał beatbox i P. Z. z I „C” prezentującego freestyle do opracowanej wspólnie z panią Małgorzatą Topolewską-Micek choreografii;

  • Patrycję Pstrągowską, N. B., K. K., I. K., Dawida Domańskiego i Michała Kurpa z kl. I TOR oraz M. P. z kl. I TL (technik logistyk), którzy z panią Małgorzatą Topolewską-Micek przygotowali kabaret pt. Romeo i Julia;

  • szkolny zespół muzyczny w składzie: wokal i gitara – Kuba Janczewski i Bogusław Kilik z kl. III TL oraz M. P. z kl. I TL, gitara – Tomasz Urban z kl. IV TH, perkusja – A. Sz. z Gimnazjum nr 2. Grupa wykonała trzy utwory, nad jej pracą czuwała pani Małgorzata Topolewska –Micek;

  • Pawła Adamejtisa z kl. II TE, który wykonał dwa utwory wokalne;

  • P. Z. z kl. I „C” z zespołem Fizol-Team – uczestnikami programu Must Be The Music w 2012 r. (chłopcy rozbawili nas piosenką i pokazem tanecznym).

Wszyscy artyści i osoby pomagające otrzymały czekolady ufundowane przez naszego  sponsora.

Za organizację konkursu odpowiadały panie:

Elżbieta Piaskowska (przygotowanie konkurencji z przedmiotów zawodowych, opieka nad zawodnikami, przygotowanie poczęstunku dla zawodników, przygotowanie sali, przygotowanie zawodników) i Małgorzata Topolewska-Micek (reżyserka, scenariusz imprezy i konferansjerka, program artystyczny, opieka nad zespołem muzycznym i kabaretowym, przygotowanie konkurencji z przedmiotów zawodowych, przygotowanie sali, przygotowanie zawodników).

Osoby współodpowiedzialne to panie:

Izabela Radek-Beczak (przygotowanie wystroju sali), Ewa Jakubowska (komputerowe opracowanie dyplomów dla zawodników), Zofia Cudna (nagrody PSS „Społem”dla zawodników),

Edyta Chodań (praca z zespołem Fizol-Team), Piotr Antoszkiewicz (wydruk fotografii do gabloty SU), Beata Kaczmarska (kontakt z mediami – internetowa Gazeta Olsztyńska http://olsztyn.wm.pl/146689,Konkurs-Mlodego-Handlowca-czyli-rywalizacja-przyszlych-sprzedawcow.html#axzz2Np9gXIpd).

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim za zaangażowanie i pomoc w przygotowanie konkursu.

 

Małgorzata Topolewska-Micek

 

 

 

Projekt i wykonanie: Zdzisław Niewiadomski

 Copyright: Zespół Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Olsztynie

Olsztyn, 2005