ul. Paderewskiego 10/12,   10-314 Olsztyn,   tel. 089 526-79-91,   e-mail: sekretariat@zseh.pl

   

Google

www.zseh.pl
w Internecie
 

Data ostatniej aktualizacji:
2013-03-25

 

  Start

  Informacje

 Rekrutacja

   Szkoły

 Program

   Kadra

  Matura

V Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna
Kolejny sukces naszych logistyków

Jesteśmy już po dwóch etapach V Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. W etapie szkolnym, który się odbył 19 października 2012 r., wzięło udział blisko 8200 uczniów z 267 szkół z całej Polski. W Zespole Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Olsztynie startowało 29 uczniów z klas II, III i IV technikum logistycznego. Hasłem tegorocznej edycji Olimpiady jest gospodarka magazynowa, a więc oprócz pytań z zakresu ogólnej wiedzy logistycznej pojawiły się też takie, które dotyczyły rodzajów i budowy magazynów, technologii składowania, sposobów identyfikacji przechowywanych towarów, środków transportu wewnętrznego i urządzeń magazynowych oraz podstawowych zasad bezpieczeństwa, obowiązujących wszystkich pracowników logistyki. Organizator Olimpiady -Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu - zakwalifikował do półfinału dziewięciu naszych uczniów, stawiając naszą szkołę na 17 miejscu spośród 267 szkół. Do zawodów II stopnia zakwalifikowali się: Rafał Badura, Sławomir Borowski, Bogusław Kilik, Katarzyna Kowalska, Karol Kuźma, A. S., Damian Ślusarenko, Paweł Szablak, Rafał Zalewski.

Półfinał odbył się 7 grudnia 2012 w czternastu okręgach wyznaczonych przez Organizatora Olimpiady. Naszej szkole przypadł Okręg Nr 2 w Tczewie. Poprzeczkę podniesiono wysoko – 25 pytań i zadań, test wielokrotnego wyboru i tylko 75 minut. Nazwiska finalistów, którzy w marcu 2013 r. zmierzą się o laur najlepszego młodego logistyka poznaliśmy już 21 grudnia 2012 r. Wśród 65. najlepszych wyłonionych z blisko 8200 uczestników znaleźli się uczniowie naszej szkoły: Sławomir Borowski, Katarzyna Kowalska i Rafał Zalewski.

Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna jest organizowana przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu od 2008 roku. Rywalizacja odbywa się w trzech etapach: szkolnym, okręgowym i ogólnopolskim.

Na laureatów czekają m.in. nagrody rzeczowe oraz bezpłatne studia w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu. Olimpiada jest jedynym w Polsce turniejem tematycznym z dziedziny logistyki, którego laureaci finaliści są zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu zawodowego. Honorowy Patronat nad turniejem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej. Patronat Merytoryczny sprawują Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Polskie Towarzystwo Logistyczne.

Sponsorem Strategicznym V Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej jest Quantum Software SA.

 Sponsorzy Złoci: Dachser, DPD Polska, TimoCom Soft- und Hardware GmbH, PPUH Agrobex.

Sponsorzy Srebrni: JAS-FBG, Polski Komitet Narodowy EPAL, STILL, Volkswagen Poznań.

Patronat medialny nad Olimpiadą objęły:„Czasopismo Logistyka”, „Nowoczesny Magazyn”, „Logistyka a Jakość”, „TSL Biznes”, „Polska Gazeta Transportowa”, „Warehouse Monitor”, „Top Logistyk”, „Magazynowanie i Dystrybucja”, „Eurologistics”, Pracujwlogistyce.pl, Forumtransportu.pl, DobraLogistyka.pl, Spedycje.pl, etransport.pl, LOG24.pl, dlaStudenta.pl, studentnews.pl, Kierunki.net, Edukacja.net, Studenci.net, dlaStudenta.pl oraz Radio Planeta.fm.

Elżbieta Stużyńska         

 

 

Projekt i wykonanie: Zdzisław Niewiadomski

 Copyright: Zespół Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Olsztynie

Olsztyn, 2005