ul. Paderewskiego 10/12,   10-314 Olsztyn,   tel. 089 526-79-91,   e-mail: sekretariat@zseh.pl

   

Google

www.zseh.pl
w Internecie
 

Data ostatniej aktualizacji:
2013-03-25

 

  Start

  Informacje

 Rekrutacja

   Szkoły

 Program

   Kadra

  Matura

Ayako z Japonii, Lynn z Tajwanu i Andro z Gruzji
w Zespole Szkół Ekonomiczno-Handlowych
w Olsztynie

Jesienią tego roku już po raz trzeci gościliśmy w naszej szkole studentów z międzynarodowej organizacji studenckiej AIESEC. Tym razem warsztaty przeprowadziła Lynn z Tajwanu, Ayako z Japonii i Andro z Gruzji. Dotyczyły one kultury krajów naszych gości. Jak co roku, było to dla nas duże wydarzenie, bo nie tylko w naszej szkole, ale i w Olsztynie nie co dzień można spotkać mieszkańców tak egzotycznych miejsc. Już sama ich obecność, kontakt z nimi, rozmowa były czymś ekscytującym. Studenci zatrzymali się u uczniów i to właściwie dzięki ich gościnności udało się nam zorganizować te warsztaty.

W ciągu dnia, na spotkaniach z uczniami Handlówki, studenci opowiadali o swoich krajach, ich kulturze, tradycjach, prezentowali najciekawsze miejsca w swoich ojczyznach, rozbudzając chęć podróży do odległych zakątków świata. Warsztaty prowadzone były w języku angielskim, więc stanowiły świetną okazję do tego, aby nasza młodzież sprawdziła swoje umiejętności językowe. Po południu nasi goście poznawali Olsztyn i okolice. Ayako była zachwycona krajobrazem Warmii, jak również olsztyńską Starówką. Lynn zakochała się w polskiej gościnności, życzliwości – Kocham ludzi, których spotkałam na Warmii, byli naprawdę mili i przyjaźnie nastawieni. Jeśli miałam jakiś problem, starali się pomóc go rozwiązać. Dziękuję im za wspaniałą życzliwość. Przed przyjazdem do Polski nie miałam pojęcia, że Polacy są tak mili. Rozsmakowali się również w polskiej kuchni. Lynn przyznała: Naprawdę uwielbiam jedzenie w Tajwanie i byłoby mi trudno z niego zrezygnować, ale przyznaję, że jedzenie w Polsce jest również niesamowite. Osobiście pokochałam smak polskiej kiełbasy, zup, kaszanki, flaków i sernika! Będę miała o czym opowiadać po powrocie do kraju. Chyba naprawdę im się spodobało, bo Ayako stwierdziła: Jestem tak zauroczona Waszym krajem, że naprawdę chcę tu wrócić, aby jeszcze raz przebywać w towarzystwie tak wspaniałych ludzi, których tu poznałam. Mogę powiedzieć, że jest to miejsce, w którym można spotkać najwspanialszych i najsłodszych ludzi na świecie.

Cieszymy się bardzo, że z pobytu w Polsce, w Olsztynie, pozostaną im dobre wspomnienia, no i czekamy na następny rok i kolejnych gości. Kto tym razem? Ktoś z Afryki, może z Ameryki Środkowej lub Południowej? Jeszcze nie wiadomo, jedno jest jednak pewne: bez znajomości języka angielskiego o przyjaźni, jaka zawiązała się między Ayako, Lynn i Andro a uczniami, u których mieszkali, a nawet o zwykłej rozmowie możemy zapomnieć.

Rafał Zembrzuski, kl. IV TI,        
pani Iwona Cybulska       

 

 

Projekt i wykonanie: Zdzisław Niewiadomski

 Copyright: Zespół Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Olsztynie

Olsztyn, 2005