ul. Paderewskiego 10/12,   10-314 Olsztyn,   tel. 089 526-79-91,   e-mail: sekretariat@zseh.pl

   

Google

www.zseh.pl
w Internecie
 

Data ostatniej aktualizacji:
2012-03-27

 

  Start

  Informacje

 Rekrutacja

   Szkoły

 Program

   Kadra

  Matura

  XVI Konkurs Młodego Handlowca

  II miejsce dla Zespołu Szkół Ekonomiczno-Handlowych

13 marca 2012 r. w Zespole Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Olsztynie odbył się XVI finał Konkursu Młodego Handlowca.

Sandra Bajcer i Justyna Gołębiowska z kl. 2 „A” (zawód sprzedawca - zasadnicza szkoła zawodowa) zajęły drugie miejsce.

Serdecznie gratulujemy!

Konkurs obejmował wiedzę teoretyczną z zakresu przedmiotów zawodowych, składał się z pięciu konkurencji: umiejętność odczytywania znaków towarowych, formy organizacyjno-prawne przedsiębiorstw, znajomość asortymentu handlowego, formy sprzedaży, jak również  szybkość i poprawność pamięciowego liczenia.

W zmaganiach  brali udział uczniowie klas zasadniczych szkół zawodowych kończących szkołę

z sześciu pokrewnych szkół województwa warmińsko-mazurskiego: Bartoszyc, Biskupca, Dobrego Miasta, Iławy i Lidzbarka Warmińskiego. ZSEH  reprezentowały Sandra Bajcer  i Justyna Gołębiowska z kl. 2 „A”, które zajęły drugie miejsce na siedem startujących drużyn. Zwycięzcą konkursu została para  z Lidzbarka Warmińskiego – Martyna Wójcik i Mateusz Stankiewicz. Trzecie miejsce zajęli zawodnicy z Braniewa.

Wszyscy biorący udział w konkursie  otrzymali nagrody ufundowane przez firmę PSS „Społem”,  PHU „Arpis”,  firmy „Dorota” i „Sławeks” z Olsztyna, Związek Nauczycielstwa Polskiego oraz Państwowy Zakład Ubezpieczeń. W tym roku zawodnicy za trzy pierwsze miejsca otrzymali nagrody pieniężne ufundowane przez PHU „Arpis”.

Dzięki firmie „Sławeks” możliwe było spotkanie przy słodkim poczęstunku z uczestnikami, artystami i wszystkimi, którzy byli zaangażowani w przygotowanie konkursu.

W komisji pod przewodnictwem pani Zofii Cudnej zasiadały panie Bogumiła Milewska - przedstawicielka PSS „Społem” i Małgorzata Kuśmierczyk - nauczycielka przedmiotów zawodowych z Zespołu Szkół w Biskupcu.

W czasie trwania imprezy widzowie brali udział w rozwiązywaniu zadań konkursowych. Za prawidłową odpowiedź otrzymywali słodkie nagrody.

W organizację konkursu zaangażowane były następujące osoby: 

·         uczennice z kl. 4 TE „B” (technik ekonomista): Katarzyna Basandowska, Natalia Bobowska, Monika Brzosko, Roksana Grabowska, Sylwia Klimek, Beata Kotowicz, Monika Kozłowska, Aleksandra Kwaśniewska, Karolina Radzicka, Danuta Skirca, Karolina Skowrońska, Arleta Stanik,  Agnieszka Szkamruk, Dorota Szlachtowicz, Ewa Szordykowska i Barbara Zaniewska. Dziewczęta opiekowały się zawodnikami,  prowadziły punktację, przygotowały także słodki poczęstunek dla uczestników turnieju;

·          Paulina Bodalska i Martyna Teresińska  z kl. 2 TH (technik handlowiec)  opiekowały się artystami;

·          Łukasz Wróbel z kl. 3 TI (technik informatyk) opracował dyplomy dla zawodników;

·          Mateusz Korwat z kl. 1 TI i Michał Nyga z kl. 2 TI (technik informatyk) wykonali zdjęcia i videofilmowanie; Damian Kuciński z kl. 1 „F” (zasadnicza szkoła zawodowa - sprzedawca), Damian Ewertowski i Dennis Bodalski z kl. 2 TI (technik informatyk) obsługiwali sprzęt nagłaśniający; Magdalena Chrostowska z kl. 2TL (technik logistyk) i Kamila Wołowiec z kl. 2 TH (technik handlowiec) prowadziły imprezę.

Konkurs urozmaicał program artystyczny przygotowany przez:

·          Zespół Pieśni i Tańca „Warmia”, grupa najmłodsza wykonała taniec „Warmia”, a starsza krakowiaka;

·          Joannę  Razurkiewicz z kl. 1 „A” (zasadnicza szkoła zawodowa – sprzedawca)  i Sylwię Kleczkowską  z Zespołu Szkół Ekonomicznych, które zaprezentowały  pokaz gimnastyczny i taniec nowoczesny we własnej choreografii;

·          Martynę Murawską i Kamilę Wołowiec z kl. 2 TH (technik handlowiec), które wspólnie z panią Małgorzatą Topolewską-Micek przygotowały dwie scenki  kabaretowe;

·          Sandrę Mierzejewską z kl. 1 TL (technik logistyk) i Sylwię Mierzejewską z kl. 4 TE „A” (technik ekonomista) oraz koleżanki z zespołu tańca nowoczesnego „Soltare”, zdobywców trzeciego miejsca na Mistrzostwach Polski w Chorzowie w kategorii junior w stylu pom dance, oraz Annę Zakrzewską, absolwentkę naszej szkoły, która przybyła z zespołem;

·          Artura Glinkę z kl. 1 „C” i Piotra Skwarka z kl. 1 „B”, którzy wykonali dla nas pokaz freestyle, do którego sami ułożyli choreografię; 

·          klasę 2 „C” w składzie:  Beata Adamiak, Wioletta Borawska, Weronika Chmielewska, Martyna Długołęcka, Karolina Durczak, Karolina Frankowska, Elwira Godlewska, Marta Kaczmarczyk, Anna Kap, Beata Madziar, Sylwia Nicgorska, Karolina Pietruczenik, Marta Trzcińska i Beata Zapust, które wspólnie z panią Edytą Chodań przygotowały dwa pokazy mody i fryzur;

·          szkolny zespół muzyczny, który wykonał cztery utwory; w  skład grupy wchodzą:

- wokalistka Dominika Jurkowlaniec z kl. 4 TE „A” (technik ekonomista), - wokalistka Ewa Nowalińska z kl. 3 TI (technik informatyk),

- wokalista Paweł Adamejtis z kl. 1 TE (technik ekonomista),

- perkusista Jakub Janczewski z kl. 2 TL (technik logistyk),

- gitarzysta Andrzej „Stachu” Stachowiak z kl. 2 TI (technik informatyk),

- Maciej Dębowski  z Zespołu Szkół Ekonomicznych.

Nad pracą zespołu czuwała pani Małgorzata Topolewska–Micek.

·         zespół w składzie:  perkusista Damian Jabłoński – absolwent naszej szkoły, wokalistka Aleksandra Dobrowolska i gitarzyści Andrzej Kuczyński  z zespołu Re-volt, Krystian Obłoza z  LO 2 oraz Maciej Dębowski z ZSE, który wykonał dwa utwory,

·          Roksanę Wiszniewską z kl. 1 „A” (zasadnicza szkoła zawodowa - sprzedawca) wraz z dwuosobowym zespołem Hitano – wykonała trzy  utwory wokalne oraz pokaz tańca romskiego,

·          gitarzystę Jakuba Janczewskiego z kl.  2 TL (technik logistyk) i jego zespół Own Way z Lidzbarka Warmińskiego w składzie: Szymon Matczak – wokal, Kamil Mazurowski – bas, Damian Kaliński – perkusja. Muzycy przygotowali i wykonali trzy utwory.

Wszyscy artyści i osoby pomagające otrzymały czekolady ufundowane przez naszych  sponsorów.

 

W przygotowanie konkursu zaangażowani byli nauczyciele.

Organizatorkami konkursu były panie Elżbieta Piaskowska i Małgorzata Topolewska-Micek.

Pani Elżbieta Piaskowska odpowiadała za:

·          przygotowanie konkurencji z przedmiotów zawodowych,

·          opiekę nad zawodnikami,

·          przygotowanie poczęstunku dla zawodników,

·          przygotowanie sali,

·          przygotowanie zawodników.

Pani Małgorzata Topolewska–Micek zajęła się:

·          reżyserią,

·          przygotowaniem programu artystycznego,

·          opieką nad zespołem muzycznym,

·          przygotowaniem konkurencji z przedmiotów zawodowych,

·          przygotowaniem sali,

·          przygotowaniem zawodników,

·          zorganizowaniem nagród dla zawodników (ZNP).

Osoby współodpowiedzialne:

·          pani Izabela Radek–Beczak - przygotowanie wystroju sali,

·          pani Ewa Jakubowska – komputerowe opracowanie dyplomów dla zawodników,

·          pani Edyta Chodań – pokaz mody i fryzur,

·          pani Zofia Cudna – zorganizowanie nagród dla uczestników (PHU „Arpis”,

·          PSS „Społem”, firma „Dorota” i „Sławeks”),

·          pan Piotr Antoszkiewicz - wydruk fotografii do gabloty SU.

·          przewodniczący Rady Rodziców pan Tadeusz Kozłowski – zorganizowanie nagród (PZU).

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu konkursu.   

Małgorzata Topolewska-Micek

 

 

 

Projekt i wykonanie: Zdzisław Niewiadomski

 Copyright: Zespół Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Olsztynie

Olsztyn, 2005