ul. Paderewskiego 10/12,   10-314 Olsztyn,   tel. 089 526-79-91,   e-mail: sekretariat@zseh.pl

   

Google

www.zseh.pl
w Internecie
 

Data ostatniej aktualizacji:
2012-02-28

 

  Start

  Informacje

 Rekrutacja

   Szkoły

 Program

   Kadra

  Matura

Międzynarodowy Tydzień E-książki w ZSEH

W dniach 4 – 10 marca 2012 r. na całym świecie organizowany jest międzynarodowy Tydzień E-książki. W związku z tym wydarzeniem biblioteka szkolna ZSEH w Olsztynie postanowiła włączyć się aktywnie w tegoroczne obchody.

Po raz pierwszy święto to obchodzono w 2004 r. Idea organizacji Tygodnia E-książki wzięła się z potrzeby promowania tej formy czytelnictwa, gdyż zaobserwowano w wielu krajach spadek korzystania z książek w ich tradycyjnej postaci. Ponadto opinia publiczna i media sceptycznie podchodziły w owym czasie do książki elektronicznej. Ta akcja jest zatem okazją, by zapoznać się z e-książkami, ze stronami w internecie, z których legalnie można je pobierać. Akcja w naszej szkole wpisuje się w działania portali: http://bibliosfera.net oraz http://www.biblioteki.org.pl

W ramach szkolnego Tygodnia E-książki zaplanowany jest szereg różnorodnych działań. Od akcji plakatowania szkoły, poprzez ulotki z listą legalnych stron z e-książkami, z których mogą być one pobierane, do zajęć multimedialnych z młodzieżą przybliżających pożytki z korzystania z Internetu.

Pamiętajcie! Aby czytać e-książki, wystarczy komputer lub laptop z dostępem do Internetu bądź mp3 do słuchania audio książki. Nie musicie od razu kupować drogich gadżetów (tablety lub smartfony), po prostu odwiedźcie szkolną bibliotekę, w której także będziecie mogli skorzystać z komputerów z dostępem do sieci i pobierać e-książki.

Oto lista legalnych, darmowych źródeł:

Bogna Daukszewicz.                  

 

 

Projekt i wykonanie: Zdzisław Niewiadomski

 Copyright: Zespół Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Olsztynie

Olsztyn, 2005