ul. Paderewskiego 10/12,   10-314 Olsztyn,   tel. 089 526-79-91,   e-mail: sekretariat@zseh.pl

   

Google

www.zseh.pl
w Internecie
 

Data ostatniej aktualizacji:
2012-02-08

 

  Start

  Informacje

 Rekrutacja

   Szkoły

 Program

   Kadra

  Matura

Spotkanie opłatkowe 2011/12

W piątek 13 stycznia 2012 r. wszystkich wchodzących do sali gimnastycznej witał zapach choinek, które stały się częścią jasełkowej scenografii. Kiedy już na trybunach zasiedli uczniowie, pojawili się także pierwsi goście. Jak co roku nie zawiedli nas patroni szkoły – Polacy spod Znaku Rodła oraz ich potomkowie. Doktor Jan Chłosta, dyrektor olsztyńskiego oddziału katolickiego stowarzyszenia Civitas Christiana, a przede wszystkim wielki znawca tematyki warmińskiej, przypomniał postać pana Roberta Pieczkowskiego, zasłużonego działacza tych ziem przez wiele lat współpracującego z naszą szkołą. Życzenia świąteczne złożył wszystkim arcybiskup Edmund Piszcz. Na uroczystości obecni byli też: nowy proboszcz parafii św. Józefa, ks. Jerzy Mazur, inspektor Wydziału Edukacji, pan Adam Szkolnik, oraz przedstawiciele zakładów pracy, w których młodzież naszej szkoły odbywa zajęcia praktyczne.

 

Po wystąpieniach gości przyszedł czas na jasełka. W tym roku całe przedstawienie oparte zostało wyłącznie na śpiewie kolęd. Jako Ewa i Adam zaśpiewali dla nas Karolina Rydel z klasy I g i Paweł Adamejtis z I TE (technik ekonomista), a w roli jednego z aniołów wystąpiła Martyna Teresińska z klasy II TH (technik handlowiec). Pozostałe role przypadły nauczycielom, także te najważniejsze – Maryi i Józefa. Odegrali je Magdalena Marek i ks. Arkadiusz Suchowiecki. Martynie w roli anioła towarzyszyły panie Bogna Daukszewicz i Małgorzata Pańczyk. Solistów wspierał chór: Mirosława Siemianowska, Agnieszka Kostrzewa, Marzena Bobel, Katarzyna Podchul, Anna Zmysłowska, Edyta Piłat-Pętlicka, Małgorzata Micek i Edyta Chodań. Zarówno uczniowie, jak i zaproszeni goście docenili trud włożony w przygotowanie śpiewu, a także piękne stroje aktorów i nagrodzili ich gromkimi brawami. Szczególny aplauz zdobyli panowie Marek Wieczorek, Krzysztof Kukiełka i Piotr Knaf, którzy wystąpili w rolach pasterzy, a także panie: Elżbieta Stużyńska, Małgorzata Welenc i Joanna Szłyk jako trzej mędrcy.

Kiedy zakończyły się występy, nauczyciele oraz zaproszeni goście udali się do świetlicy, by podzielić się opłatkiem i złożyć sobie życzenia świąteczno-noworoczne. Rada Rodziców przy współpracy z paniami Joanną Karłowicz i Justyną Piłat-Pałejko, a także uczennicami z klasy II TE przygotowała na tę okazję poczęstunek, na który złożyły się potrawy wigilijne.

Renata Banaszczyk         

 

 

Projekt i wykonanie: Zdzisław Niewiadomski

 Copyright: Zespół Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Olsztynie

Olsztyn, 2005