ul. Paderewskiego 10/12,   10-314 Olsztyn,   tel. 089 526-79-91,   e-mail: sekretariat@zseh.pl

   

Google

www.zseh.pl
w Internecie
 

Data ostatniej aktualizacji:
2012-01-19

 

  Start

  Informacje

 Rekrutacja

   Szkoły

 Program

   Kadra

  Matura

Pokaz fryzur studniówkowych

Rokrocznie od 4 lat trzecie klasy fryzjerskie zasadniczej szkoły zawodowej Zespołu Szkół Ekonomiczno-Handlowych przygotowują pokazy fryzur studniówkowych. Tegoroczny odbył się 4 I 2012 r. Dla każdego przyszłego maturzysty i każdej maturzystki studniówka jest wielkim przeżyciem, dlatego fryzura, makijaż muszą być przemyślane, dopasowane do kreacji, a wszystko razem stanowić harmonijną całość.

Fryzjerzy z naszej szkoły przygotowali prezentację swoich, wcześniej przygotowanych, projektów fryzur, które przedstawili na pokazach dla wszystkich klas maturalnych. Uczniowie starali się zaprezentować najnowsze trendy, w których, w tym sezonie, królowała prostota. Dominowały loki, zwiewne fryzury i wysokie upięcia. Młodzież prezentowała je na modelkach i główkach treningowych.

Maturzyści mieli możliwość zobaczyć, jak krok po kroku powstają zaprojektowane fryzury. Podczas gdy uczniowie klas fryzjerskich intensywnie pracowali nad swoimi fryzurami, pani Jolanta Piotrowicz, nauczycielka stylizacji, omawiała różne propozycje kreacji dla pań i ich partnerów. Przekazała kilka praktycznych wskazówek – co zrobić, aby wyglądać zjawiskowo, co jest symbolem elegancji. Była też mowa o dodających blasku fryzurze elementach dekoracyjnych i ostatnich trendach mody. Pani Piotrowicz przedstawiła także, jak odpowiednio łączyć garderobę i dobrać dodatki, jak uwidocznić atuty, a w jaki sposób zatuszować mankamenty urody za pomocą odpowiednio dobranej fryzury.

Przygotowała też kilkanaście propozycji fryzur studniówkowych na ilustracjach wykonanych przez mistrzów fryzjerstwa.

Kilka uczennic wybrało fryzury spośród prezentowanych na pokazach i umówiło się na wykonanie fryzjerskiej próby. Niektórzy przyszli fryzjerzy otrzymali nawet propozycje uczesania maturzystek na studniówkę.

Jolanta Piotrowicz         

 

 

Projekt i wykonanie: Zdzisław Niewiadomski

 Copyright: Zespół Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Olsztynie

Olsztyn, 2005