ul. Paderewskiego 10/12,   10-314 Olsztyn,   tel. 089 526-79-91,   e-mail: sekretariat@zseh.pl

   

Google

www.zseh.pl
w Internecie
 

Data ostatniej aktualizacji:
2012-01-05

 

  Start

  Informacje

 Rekrutacja

   Szkoły

 Program

   Kadra

  Matura

Choć tyle żalu w nas…

W czwartek, 22 grudnia 2011 r., wbrew aurze zupełnie nie kojarzącej się z zimą, a raczej przywodzącej na myśl listopadowe pluchy, spotkaliśmy się, by trwając w oczekiwaniu na święta Bożego Narodzenia, wysłuchać kolęd, które przygotowali na konkurs uczniowie naszej szkoły. Magda Chrostowska – przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego w imieniu młodzieży podzieliła się opłatkiem z panem dyrektorem Krzysztofem Iwulskim i złożyła wszystkim życzenia świąteczne. Dzięki ciepłym słowom i przypominającym dzieciństwo kolędom mogliśmy poczuć się wspólnotą, odrzucić to, co nas dzieli, a cieszyć się tym, co łączy.

W tym roku tylko trzy klasy stanęły w konkursowe szranki: III TH, III TL i IV TE „A”. Zwyciężyła klasa IV TE A, która przygotowała niespodziankę. Wraz z całą niemal klasą pastorałkę „Bosy pastuszek” wykonała wychowawczyni, pani Agnieszka Kowalczyk, a solo jedną ze zwrotek zaśpiewał syn pani profesor – Michał. Wystąpił w stroju warmińskim, co podkreśliło ludowy charakter pastorałki. Wszyscy zebrali gromkie brawa.

 W kategorii „Soliści i duety” wystąpiło sześciu wykonawców:

  • Dawid Wasilewski z klasy I TH,

  • Małgosia Onoszko z klasy II f,

  • Kasia Nagielska z klasy II b (zasadnicza szkoła zawodowa – profil sprzedawca),

  • Aneta Śniadach z klasy II TL (technik logistyk),

  • Ola Filipska z IV TE „A” (technik ekonomista),

  • Paweł Adamejtis z I TE (technik ekonomista).

Wszyscy włożyli wiele serca w wykonywane utwory. Jury pierwsze miejsce przyznało Pawłowi Adamejtisowi za wykonanie piosenki świątecznej pt. „Znak pokoju”. Publiczność ze wzruszeniem słuchała słów: „choć tyle żalu w nas (…) przekażmy sobie znak pokoju”, bo przecież Boże Narodzenie to święta pojednania nieba z ziemią i nas wszystkich ze sobą nawzajem. Wyróżniono Anetę Śniadach, która zaśpiewała piękną, liryczną kolędę „Gdy śliczna Panna”, a także Olę Filipską za wykonanie pastorałki „Gore gwiazda”. Dawid Wasilewski, który zaśpiewał jedną z najpopularniejszych polskich kolęd „Dzisiaj w Betlejem”, otrzymał nagrodę publiczności.

Występy młodzieży oceniało jury w składzie:

        przewodnicząca – pani dyrektor Liliana Gerszberg

oraz członkowie:

        pan dyrektor Tadeusz Pacer,

        przewodniczący Rady Rodziców pan Tadeusz Kozłowski

 przedstawicielki młodzieży, tegoroczne maturzystki z klasy IV TE „B”:

        Natalia Bobowska i Ewa Szordykowska.

Po konkursie uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami udali się do sal lekcyjnych by świętować tradycyjne wigilie klasowe oraz zrobić sobie zdjęcia przy szkolnej choince.

Boże Narodzenie już za nami, ale miejmy nadzieję, że nastrój ciepła i pokoju pozostanie na dłużej niż tylko na te kilka świątecznych dni.

Renata Banaszczyk            

 FOTO »

 

Projekt i wykonanie: Zdzisław Niewiadomski

 Copyright: Zespół Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Olsztynie

Olsztyn, 2005