ul. Paderewskiego 10/12,   10-314 Olsztyn,   tel. 089 526-79-91,   e-mail: sekretariat@zseh.pl

   

Google

www.zseh.pl
w Internecie
 

Data ostatniej aktualizacji:
2011-10-28

 

  Start

  Informacje

 Rekrutacja

   Szkoły

 Program

   Kadra

  Matura

Bookcrossing czyli „uwolnij książkę”

Wiesz już co to bookcrossing?

W listopadzie 2011 r. Zespół Szkół Ekonomiczno-Handlowych dołączy do zacnego, międzynarodowego grona placówek, w których będzie można „uwolnić książkę”.

Uwolnić książkę?!?

Bookcrossing, czyli „uwalnianie książek” to społeczna ogólnoświatowa forma popularyzowania czytelnictwa, ruchoma wirtualna biblioteka, bez własnej siedziby, regałów, kart bibliotecznych. Idea bookcrossingu zrodziła się w 2001 roku w Stanach Zjednoczonych i swoim zasięgiem obiegła cały świat. W Polsce funkcjonuje od 2003 wzbudzając duże zainteresowanie i popularność. W światowy ruch bookcrossingu zaangażowało się już ponad siedemset siedemdziesiąt tysięcy ludzi z ponad 130 krajów. Dzięki nim uwolnionych zostało 5 milionów 605 tysięcy 679 książek (dane maja 2009r.).

Bookcrossing po olsztyńsku.

Lista szkół i placówek olsztyńskich, które biorą udział w tej akcji jest naprawdę imponująca. Nie chcemy być w tyle, dlatego powołaliśmy drużynę zadaniową, którą opiekują się: pani Mirosława Siemianowska (biblioteka ZSE-H) oraz Magdalena Marek (polonistka ZSE-H , instruktor teatralny w Pałacu Młodzieży). O estetykę naszej półki zadbała główna stylistka ZSE-H pani Izabela Radek-Beczak, a Kamil Sadowski, Andrzej „Stachu” Stachowiak i Damian Kuciński z klasy II TI (technik informatyk) zatroszczyli się o plakaty, naklejki.

Jak to się robi?

Na wyznaczonych półkach w naszej szkole, Pałacu Młodzieży (z którym współpracujemy) oraz wielu, wielu innych miejscach znajdziesz książki opatrzone specjalną nalepką. Jeśli wybrana książka wyda Ci się ciekawa możesz wziąć ją do domu, przeczytać i ponownie odłożyć w wyznaczonym miejscu. TY także podziel się swoimi książkami przynosząc je do biblioteki szkolnej.Tam zostaną one zarejestrowane i oznaczone naklejką autorstwa naszych uczniów. W ten sposób uwolnisz je z zakurzonej półki.

Do kogo z pytaniami?

Akcję koordynują: pani Mirosława Siemianowska i pani Magdalena Marek. Wszelkie informacje znajdziesz także na stronach: www.bookcrossing.pl oraz www.palac.olsztyn.pl

Magdalena Marek                      

 

 

Projekt i wykonanie: Zdzisław Niewiadomski

 Copyright: Zespół Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Olsztynie

Olsztyn, 2005