ul. Paderewskiego 10/12,   10-314 Olsztyn,   tel. 089 526-79-91,   e-mail: sekretariat@zseh.pl

   

Google

www.zseh.pl
w Internecie
 

Data ostatniej aktualizacji:
2011-05-12

 

  Start

  Informacje

 Rekrutacja

   Szkoły

 Program

   Kadra

  Matura

Ty też możesz uratować komuś życie!

Uczniowie ZSE-H mogą rozwijać swoje pasje i zainteresowania w ramach zajęć pozalekcyjnych. Bardzo atrakcyjną ofertą okazały się lekcje z pierwszej pomocy przedmedycznej. Od września 2010 młodzież spotyka się raz w tygodniu w świetlicy szkolnej, gdzie w sposób praktyczny zgłębia swoją wiedzę. Zdobyte poprzez działanie umiejętności zapamiętujemy mianowicie znacznie trwalej niż teorię. Udział w licznych scenkach dostarcza nam też często wielu powodów do radości. Panująca atmosfera sprzyja nauce i sprawia, że uczniowie z różnych klas chętnie się spotykają, zawiązały się nawet przyjaźnie. To wspaniała młodzież, która pragnie bezinteresownie nieść pomoc innym.

Szkolna grupa ratowników wzięła udział w XIX Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbył się w naszej szkole 09.01.2011 r. Na ich prośbę zaproszono przedstawicieli Wyższej Szkoły Policji ze Szczytna, którzy przywieźli fachowy sprzęt.

Uczniowie doskonalili także swoje umiejętności w Szkole Policealnej im. Profesora Religi w Olsztynie, dokąd wybrali się 08.03.2011 r. na wycieczkę dydaktyczną.

Kolejną okazją do propagowania idei udzielania pierwszej pomocy był występ uczestników naszych szkolnych spotkań podczas Konkursu Młodego Handlowca (15.03.2011) w ZSE-H.

Dzięki dobrze wyposażonej pracowni przysposobienia obronnego możliwe było przygotowanie młodzieży do Rejonowych Mistrzostw Pierwszej Pomocy, których organizatorem jest PCK. Odbyły się one 28.04.2011 r. i był dla uczniów wspaniałym przeżyciem.

Serdecznie zapraszam wszystkich chętnych do udziału w naszych zajęciach. Spotykamy się we wtorki w świetlicy szkolnej w godzinach od. 14.10 do 15.40.

Elżbieta Dziedzicka         

 

Projekt i wykonanie: Zdzisław Niewiadomski

 Copyright: Zespół Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Olsztynie

Olsztyn, 2005