ul. Paderewskiego 10/12,   10-314 Olsztyn,   tel. 089 526-79-91,   e-mail: sekretariat@zseh.pl

   

Google

www.zseh.pl
w Internecie
 

Data ostatniej aktualizacji:
2011-04-28

 

  Start

  Informacje

 Rekrutacja

   Szkoły

 Program

   Kadra

  Matura

Obchody 71. rocznicy zbrodni katyńskiej

w Zespole Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Olsztynie

Dnia 15 kwietnia 2011 roku w Zespole Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Olsztynie odbyła się uroczystość uczczenia pamięci Polaków, którzy zginęli w Katyniu.

Spotkanie uświetniła swoją obecnością rodzina Teodora Klimuka zamordowanego w 1940 roku: wnuczka Beata Chrostowska-Szakalis i zięć – Tadeusz Chrostowski.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele klas, nauczyciele oraz dyrekcja szkoły.

Po odśpiewaniu hymnu państwowego i powitaniu gości przez prowadzącą Annę Synowczyk głos zabrał dyrektor Krzysztof Iwulski, który w swoim przemówieniu przywołał tragiczne wydarzenia, jakie rozegrały się 71 lat temu. Przypomniał też że nasza szkoła w roku ubiegłym zaangażowała się w ogólnopolski projekt edukacyjny „Katyń…ocalić od zapomnienia”, który realizowany jest pod patronatem prezydenta RP śp. Lecha Kaczyńskiego i stowarzyszenia Parafiada.

21 kwietnia ubiegłego roku odbyła się na terenie naszej szkoły uroczystość posadzenia Dębu Pamięci ku czci zamordowanego w Ostaszkowie 20 kwietnia 1940 roku komendanta posterunku Policji Państwowej w Małorycie Teodora Klimuka. Z tej okazji szkoła nawiązała kontakt z jego rodziną, która należy do Stowarzyszenia Rodzin Katyńskich w Olsztynie.

Po przemówieniu dyrektora głos zabrała Beata Chrostowska-Szakalis, która stwierdziła, że Katyń jest wydarzeniem, o którym Polacy nie powinni zapominać, jest to bowiem część historii, a naród musi znać swoje korzenie, swoją przeszłość, by móc budować przyszłość.

Na zakończenie uroczystości rodzina Teodora Klimuka oraz młodzież z naszej szkoły złożyli kwiaty i zapalili znicz przy dębie katyńskim.

Anna Synowczyk           

 

Projekt i wykonanie: Zdzisław Niewiadomski

 Copyright: Zespół Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Olsztynie

Olsztyn, 2005