ul. Paderewskiego 10/12,   10-314 Olsztyn,   tel. 089 526-79-91,   e-mail: sekretariat@zseh.pl

   

Google

www.zseh.pl
w Internecie
 

Data ostatniej aktualizacji:
2011-04-11

 

  Start

  Informacje

 Rekrutacja

   Szkoły

 Program

   Kadra

  Matura

Konkurs Młodego Handlowca

II miejsce dla ZSEH

 

15 marca 2011 roku w Zespole Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Olsztynie odbył się po raz piętnasty Konkurs Młodego Handlowca. Obejmował on wiedzę teoretyczną z zakresu przedmiotów zawodowych (pięć konkurencji: krzyżówka, umiejętność odczytywania znaków towarowych, test, formy organizacyjno-prawne przedsiębiorstw oraz znajomość asortymentu handlowego).

W zmaganiach brali udział uczniowie kończących klas zasadniczych zawodowych z pięciu pokrewnych szkół województwa warmińsko-mazurskiego (z Bartoszyc, Biskupca, Działdowa, Iławy i Lidzbarka Warmińskiego). Naszą szkołę reprezentowały Karolina Abramczyk i Martyna Kalisz z kl. II „A”, które zajęły II miejsce!

Zwycięzcą konkursu został duet z Lidzbarka Warmińskiego – Małgorzata Łuczkowska i Andrzej Grędziszewski. Wszyscy zawodnicy otrzymali nagrody ufundowane przez firmę PSS „Społem” i olsztyński oddział Związku Nauczycielstwa Polskiego.

W komisji pod przewodnictwem pani Teresy Piekarskiej-Ratajczak zasiadały panie Bogumiła Milewska – przedstawicielka PSS „Społem” i Agnieszka Licznerska – nauczycielka przedmiotów zawodowych z Działdowa.

W czasie jubileuszowych zmagań został rozstrzygnięty konkurs na logo Konkursu Młodego Handlowca organizowany przez Samorząd Uczniowski. Zwycięzcą okazał się Patryk Święcicki z IV TI. W profesjonalny sposób zaprojektował on i wykonał logo, które od tego roku będzie zdobiło nasze zaproszenia i dyplomy. Patryk został nagrodzony kompletem toreb podróżnych.

W czasie trwania imprezy widzowie brali udział w rozwiązywaniu zadań konkursowych. Za prawidłową odpowiedź otrzymywali słodkie nagrody.

Prowadzące Magda Chrostowska z I TL i Kamila Wołowiec z I TH przeczytały list Prezydenta Miasta Olsztyn z prośbą o głosowanie na Olsztyn, który ma szansę znaleźć się na planszy gry „Monopoly” w jej polskiej edycji.

W organizacji konkursu pomagały uczennice z klasy III TE „B”: Natalia Bobowska, Monika Brzosko, Roksana Grabowska, Dorota Jucha, Sylwia Klimek, Beata Kotowicz, Aleksandra Kwaśniewska, Joanna Osenkowska, Danuta Skirca, Karolina Skowrońska, Arleta Stanik, Agnieszka Szkamruk, Dorota Szlachtowicz, Ewa Szordykowska, Kornelia Trzcińska i z kl. I TH Martyna Murawska.

Konkurs urozmaicał program artystyczny przygotowany przez:

 • klasę I „C” w składzie: Beata Adamiak, Wioletta Borawska, Weronika Chmielewska, Martyna Długołęcka, Monika Dudzińska, Karolina Durczak, Malwina Dziakońska, Urszula Filipek, Karolina Frankowska, Ewelina Giruć, Elwira Godlewska, Martyna Gryko, Magdalena Horba, Martyna Jastrzębowska, Marta Kaczmarczyk, Anna Kap, Beata Madziar, Małgorzata Magda, Karolina Michalik, Sylwia Nicgorska, Paulina Oleksiak, Malwina Pieńkowska, Karolina Pietruczenik, Jowita Przetak, Anita Suwińska, Marta Trzcińska, Karolina Wołowiec i Beata Zapust. Dziewczęta pod kierunkiem pani Jolanty Piotrowicz przygotowały układ taneczny „Cztery pory roku”. Wykonały do niego profesjonalną stylizację: fryzury, makijaż i piękne suknie, z materiałów, które otrzymaliśmy z firmy „Studio Firanowe” Elżbiety i Waldemara Jagiełłów.

 • uczennice klasy II „C”: Monikę Horba, Ewę Henszel, Annę Galerę, Magdalenę Kowszun i Annę Kibak oraz młodzież z klasy II „D” – Klaudię Piecką, Karinę Serowiec, Paulinę Strzemiłowską, Krzysztofa Majchrzaka, Łukasza Sucheckiego i Cezarego Tymosiaka. Przedstawili oni pokaz mody ekologicznej damskiej i męskiej. Do wykonania strojów użyto papieru toaletowego, gazety, folii, tapety oraz płyt kompaktowych. Kreacje przygotowano pod okiem pani Jolanty Piotrowicz, która, jak co roku, wraz z klasami fryzjerskimi bierze udział w organizacji Konkursu Młodego Handlowca.

 • Annę Zakrzewską – absolwentkę naszej szkoły, która z zespołem tańca nowoczesnego Soltare zaprezentowała dwa układy taneczne.

 • Zespół muzyczny, który wykonał aż dziesięć utworów, w tym utwór Lady GaGi Bad Romance. Stroje solistek zaprojektowała i uszyła Iza Szostak, która wcieliła się w postać kontrowersyjnej artystki. Pokaz bardzo się podobał i zespół musiał bisować. W skład grupy wchodzą: wokaliści – Patrycja Górska z III LPS, Dominika Jurkowlaniec z III TE „A”, Iza Szostak z II TE, Ewa Nowalińska z II TI, Arek Kułacz z IV TE, Kamila Wołowiec, Patrycja Dec, Martyna Woźniak i Kuba Farkowski z I TH oraz muzycy – Damian Jabłoński z – IV TI (perkusja, śpiew); Andrzej Stachowiak z I TI (gitara), Kuba Janczewski z I TL oraz występujący gościnnie Maciej Dębowski z Zespołu Szkół Ekonomicznych. Nad pracą zespołu czuwała pani Małgorzata Topolewska-Micek,

 • Sylwię Kleczkowską z Zespołu Szkół Ekonomicznych, która zaprezentowała taniec nowoczesny we własnej choreografii.

 • Anetę Śniadach z I TL, która wykonała hip-hop baltimore i new style.

 • Zespół taneczny Black Girls i Małolaty z Morąga, który wykonał dwa układy. Grupę zaprosiła Kasia Szymańska z III TH.

 • Szkolną grupę ratowników w składzie: Kamila Wołowiec, Patrycja Dec i Martyna Teresińska z I TH, Katarzyna Nagielska i Adam Polak z I „B”, Wojciech Zakrzewski z I TL, Patrycja Dobrzyńska i Agata Cieszkowska z II TE, Szymon Parobiej i Łukasz Wróbel z. II TI, która przedstawiła pięć scenek obrazujących działania zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, uczących, jak zachować się w trudnych sytuacjach.

 • Wszyscy artyści i osoby pomagające otrzymały czekolady ufundowane przez PSS „Społem”. Ponadto uczniowie mogli uczestniczyć w spektaklu Paranoicy i Pszczelarze – lub Bobok w ramach XIX Olsztyńskich Spotkań Teatralnych.

W organizację konkursu zaangażowani byli nauczyciele:

Organizatorzy konkursu:

Elżbieta Piaskowska:

 • przygotowanie konkurencji z przedmiotów zawodowych,

 • opieka nad zawodnikami,

 • przygotowanie poczęstunku dla zawodników,

 • przygotowanie sali.

Małgorzata Topolewska-Micek:

 • reżyseria,

 • opracowanie scenariusza imprezy i konferansjerka,

 • przygotowanie programu artystycznego,

 • opieka nad zespołem muzycznym,

 • przygotowanie konkurencji z przedmiotów zawodowych,

 • przygotowanie sali,

 • przygotowanie zawodników.

Osoby współodpowiedzialne:

 • Izabela Radek-Beczak – przygotowanie sali,

 • Ewa Jakubowska – opracowanie dyplomów dla zawodników,

 • Jolanta Piotrowicz – układy taneczne,

 • Elżbieta Dziedzicka : przygotowanie szkolnej grupy ratowników, zorganizowanie nagród dla zawodników (ZNP).

 • Zofia Cudna – zorganizowanie nagrody dla zawodników (PSS „Społem”).

 • Piotr Antoszkiewicz: wideofilmowanie, wydruk fotografii do gabloty SU.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim osobom za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu konkursu.

Małgorzata Topolewska-Micek            

 

 

Projekt i wykonanie: Zdzisław Niewiadomski

 Copyright: Zespół Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Olsztynie

Olsztyn, 2005