ul. Paderewskiego 10/12,   10-314 Olsztyn,   tel. 089 526-79-91,   e-mail: sekretariat@zseh.pl

   

Google

www.zseh.pl
w Internecie
 

Data ostatniej aktualizacji:
2011-03-18

 

  Start

  Informacje

 Rekrutacja

   Szkoły

 Program

   Kadra

  Matura

Świat i Polska w olimpiadach i konkursach

26 listopada 2010 r. p. Katarzyna Podchul przeprowadziła eliminacje szkolne LII Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, w której wzięło udział 13 uczniów z klas III i IV. Najwięcej punktów (22/50) uzyskał Maciej Kucharski z klasy IV TL. Niestety, zabrakło mu trzech punktów, żeby zakwalifikować się do zawodów okręgowych.

15 listopada sześcioro maturzystów uczestniczyło w etapie szkolnym VIII Ogólnopolskiego Konkursu „Polska w NATO”, zorganizowanego przez Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie. Trzech uczniów: Michał Brodacki i Łukasz Skowroński z IV TH oraz Michał Czupryński z kl. IV TL zakwalifikowało się do etapu wojewódzkiego. Ta część konkursu odbyła się 11 grudnia w Olsztyńskim Klubie Garnizonowym. Najlepszy z trójki okazał się Michał Brodacki, który z testu eliminacyjnego zdobył 25 punktów (wynik maksymalny 45 punktów).

10 grudnia odbył się szkolny etap VI Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej „Gwiezdny Krąg”, zorganizowany przez Biuro Promocji i Integracji Europejskiej Urzędu Miasta w Słupsku. W teście eliminacyjnym wzięło udział 11 uczniów z klas czwartych. Do etapu regionalnego zakwalifikowała się trzyosobowa drużyna z największą ilością punktów w składzie: Paweł Turek z kl. IV TL (14/20), Michał Brodacki z IV TH (12/20) i Tomasz Micigolski z IV TL (11/20).

Uczniowie do 21 stycznia 2011 r. mają przygotować projekt informatora dotyczącego polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej i przesłać go do siedziby organizatora konkursu. Do finału ogólnopolskiego wejdzie pięć najlepszych drużyn z kraju. Uczestnikom serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za wygraną – nagrodą jest wyjazd studyjny do Brukseli.

Katarzyna Podchul             

 

 

Projekt i wykonanie: Zdzisław Niewiadomski

 Copyright: Zespół Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Olsztynie

Olsztyn, 2005