ul. Paderewskiego 10/12,   10-314 Olsztyn,   tel. 089 526-79-91,   e-mail: sekretariat@zseh.pl

   

Google

www.zseh.pl
w Internecie
 

Data ostatniej aktualizacji:
2011-03-18

 

  Start

  Informacje

 Rekrutacja

   Szkoły

 Program

   Kadra

  Matura

Logistycy w Poznaniu

W dniach 15-16 września 2010 uczniowie drugiej i trzeciej klasy technikum logistycznego po raz kolejny odwiedzili Poznań – niekwestionowaną stolicę logistyki w Polsce. Tym razem uczniowie zwiedzili Zakład Produkcyjny Beiersdorf Manufacturing Poznań sp. z o.o., gdzie produkuje się szeroko znane i uznane w świecie kosmetyki NIVEA oraz naszą rodzimą kultową oliwkę dla dzieci Bambino. Młodzież miała okazję zapoznać się z nowoczesną logistyką zaopatrzenia i produkcji Zakładu Produkcyjnego Beiersdorf Manufacturing. Obszarami zwiedzania były naważalnia i pakownia.

Kolejnym punktem programu wycieczki był Międzynarodowy Salon Pakowania i Logistyki TAROPAK - największe targi branży opakowaniowej i logistycznej w Europie Środkowo – Wschodniej oraz zwiedzanie poszczególnych pawilonów. Na nowatorską formułę dwudziestej siódmej już edycji targów TAROPAK składała się multidyscyplinarna ekspozycja wystawców, której towarzyszył bogaty program wydarzeń o charakterze naukowym skierowany do zwiedzających zawodowo związanych z branżą. Były wśród nich m.in.: przedstawiciele firm przemysłu spożywczego, chemicznego, kosmetycznego, farmaceutycznego, motoryzacyjnego, elektronicznego, budownictwa, poligraficznego, a także producenci sprzętu AGD, hurtownicy i reprezentanci sieci handlowych. Wystawcy bardzo chętnie prezentowali młodzieży najnowsze rozwiązania i technologie w zakresie pakowania i logistyki, które właśnie podczas targów w Poznaniu miały swoją premierę. Podczas tegorocznej edycji wystawcy zaprezentowali aż ponad 200 nowości.

Pełni wrażeń uczniowie, obdarowani paczkami kosmetyków firmy NIVEA, niezbyt chętnie wracali do Olsztyna, bo Poznań czekał na kolejne wielkie wydarzenie: uroczyste otwarcie pierwszego stadionu piłkarskiego przygotowanego na EURO 2012 wraz z koncertem Stinga.

 Elżbieta Stużyńska     

 

Projekt i wykonanie: Zdzisław Niewiadomski

 Copyright: Zespół Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Olsztynie

Olsztyn, 2005