ul. Paderewskiego 10/12,   10-314 Olsztyn,   tel. 089 526-79-91,   e-mail: sekretariat@zseh.pl

   

Google

www.zseh.pl
w Internecie
 

Data ostatniej aktualizacji:
2011-03-18

 

  Start

  Informacje

 Rekrutacja

   Szkoły

 Program

   Kadra

  Matura

XIV Konkurs Młodego Handlowca

15 marca 2010 r. w Zespole Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Olsztynie odbył się po raz czternasty Konkurs Młodego Handlowca. Turniej obejmował wiedzę teoretyczną z zakresu przedmiotów zawodowych: promocji, towaroznawstwa, i organizacji sprzedaży (5 konkurencji: znajomość cen i elementy ich budowy – ułożenie z puzzli, umiejętność odczytywania znaków towarowych, znajomość form sprzedaży, umiejętność liczenia bez kalkulatora, a także rozróżnianie narzędzi promocji sprzedaży i właściwe określenie ich nazw). W konkursie brali udział uczniowie klas zasadniczych  kończących szkołę z 6 pokrewnych szkół województwa warmińsko-mazurskiego (z Bartoszyc, Biskupca, Dobrego Miasta, Działdowa, Iławy i Lidzbarka Warmińskiego). Naszą szkołę reprezentowały Agnieszka Fiedorowicz z II „B” i Natalia Jastrzębska  z II „A”, które zajęły trzecie miejsce na 7 startujących drużyn.

Zwycięzcami konkursu został zespół  z Dobrego Miasta - Kamila Radzik i Piotr Zarzycki

Drugie miejsce zajęła grupa z Bartoszyc - Danuta Nowakowska i Bartłomiej Lachowicz

Wszyscy zawodnicy otrzymali nagrody ufundowane przez firmę PSS „Społem”, firmę „Markol” i PZU z Olsztyna.

W komisji pod przewodnictwem pani Krystyny Żebrowskiej zasiadali przedstawiciele zaproszonych szkół.

W czasie trwania imprezy widzowie brali udział w rozwiązywaniu zadań konkursowych, za prawidłową odpowiedź otrzymywali słodkie nagrody.

Konkurs prowadziły: Dominika Pietkiewicz z II LPS i Monika Młotkowska z III TE „A”.

Profesjonalnym sprzętem nagłaśniającym wsparł nas Adam Lewko z III TI.

W przygotowaniu spotkania pomagały również uczennice z klasy II TE „B”: Katarzyna Basandowska, Angelika Buthusaim, Roksana Grabowska, Dorota Jucha, Sylwia Klimek, Beata Kotowicz, Joanna Osenkowska, Danuta Skirca, Karolina Skowrońska, Dorota Szlachtowicz i Barbara Zaniewska.

Konkurs uświetnił program artystyczny przygotowany przez:

Grupę teatralną z kl. I „D” w składzie: Krzysztof Majcher, Izabela Majewska, Patrycja Perzyna, Karina Serowiec i Paweł Zimoń, która przedstawiła uwspółcześniony spektakl Romeo i Julia wg scenariusza pani Katarzyny Dykre.

Uczennice z kl. I „C” (Monika Horba, Ewa Henszel, Magdalena Bachanek, Paulina Jagielki, Dominika Jachimowska, Angelika Dygas, Sylwia Proczek, Iwona Płudowska, Patrycja Sadowska, Monika Burdzanowska, Roksana Kwaśniak, Paulina Kopińska, Kaja Woszuk, Magdalena Kurek i Sylwia Dawidczyk), które wspólnie z panią Edytą Chodań przygotowały  pokaz mody szkolnej, wieczorowej i ślubnej.

Annę Zakrzewską z kl. II „B” , która wraz z zespołem tańca nowoczesnego „Soltare” wykonała 2 układy taneczne.

Zespół muzyczny, który wykonał aż 12 utworów, w tym własną kompozycję instrumentalną. W skład grupy wchodzą: śpiew – Ania Kucharska, Patrycja Górska i Marcin Litwiński  (II LPS), Dominika Jurkowlaniec  (II TE „A”), Izabela Szostak  (I TE) i  Maciej Kucharski  (III TL);  saksofon – Miłosz Dębiński (III TI) , perkusja – Damian Jabłoński (III TI), gitara – Ewa Nowalińska (I TI) oraz  Sławomir Grabowski z I „B” i zaproszony Maciej Dębowski z Zespołu Szkół Ekonomicznych. Nad pracą zespołu czuwali: Olga Horba (II LPS), Paweł Litwiński (I „B”) i pani Małgorzata Topolewska-Micek.

Alicję Bartosiewicz i Agnieszkę Hopko z III „C”, które wykonały taniec hip-hop  Choreografię dziewczyny przygotowały wspólnie z panią Jolantą Piotrowicz. Zaproszone: Amelię Wojtkiewicz i Sylwię Kleczkowską, które  przedstawiły dwa układy taneczne we własnej choreografii.

Monikę Świątecką z kl. II LP, która wraz z zespołem  „Stigma” (Iga Łowicka, Sandra Kucharczyk, Weronika Kosewicz) zaprezentowała  bardzo ciekawy układ taneczny, a jej koledzy – Patryk Bomersbach, Szymon Laskowski i Maciej Długiński – wykonali dla nas popisowe numery breakdance.

 W organizację konkursu zaangażowani byli nauczyciele:

  • Elżbieta Piaskowska:

- przygotowanie konkurencji z przedmiotów zawodowych,

- opieka nad zawodnikami,

- przygotowanie poczęstunku dla zawodników,

- przygotowanie sali.

  • Małgorzata Topolewska-Micek:

-reżyserka, scenariusz imprezy i konferansjerka,

- program artystyczny (zespół „Soltare” i „Stigma”, zespół muzyczny),

- przygotowanie konkurencji z przedmiotów zawodowych,

- przygotowanie sali,

-przygotowanie zawodników.

 Osoby współodpowiedzialne:

  • Iwona Gierymska:

- przygotowanie konkurencji z przedmiotów zawodowych,

- oprawa plastyczna (tablica wyników i powitalna, nazwy miejscowości),

- przygotowanie zawodników.

  • Ewa Jakubowska – komputerowe opracowanie dyplomów dla zawodników.

  • Edyta Chodań – pokaz mody (I „C”).

  • Katarzyna Dykre – grupa teatralna (I „D”).

  • Jolanta Piotrowicz – układ taneczny (III „C”).

  • Zofia Cudna – nagrody dla zawodników.

  • Antonina Dąbrowska  - zdjęcia.

  • Piotr Antoszkiewicz – videofilmowanie (wydruk fotografii do gabloty SU).

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim osobom za zaangażowanie i pomoc w przygotowanie konkursu.

Olga Horba, pisząca do szkolnej gazetki „Gafa”, zebrała po konkursie, opinie młodzieży:                 

Kasia, II TH:  „Bardzo oryginalna impreza” ,

Paweł, I „F”: „Próby wychodziły trochę słabo, ale na żywo było już bardzo dobrze”,

Ania, II LPS: „Było fajnie, nawet bardzo fajnie”,

Ola i Ania z II „A”: „Było super, fajnie, że robione są takie imprezy”,

Paulina, II „B”: „Bardzo podobał mi się zespół”.

Z okazji zbliżającego się XV  Konkursu Młodego Handlowca Samorząd Uczniowski organizuje konkurs na logo naszego konkursu. Technika dowolna, może być też komputerowa, format prac A4. Prace prosimy składać do końca maja do pań  M. Topolewskiej-Micek i E. Piaskowskiej.

Małgorzata Topolewska - Micek

 

Projekt i wykonanie: Zdzisław Niewiadomski

 Copyright: Zespół Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Olsztynie

Olsztyn, 2005