ul. Paderewskiego 10/12,   10-314 Olsztyn,   tel. 089 526-79-91,   e-mail: sekretariat@zseh.pl

   

Google

www.zseh.pl
w Internecie
 

Data ostatniej aktualizacji:
2011-03-18

 

  Start

  Informacje

 Rekrutacja

   Szkoły

 Program

   Kadra

  Matura

Szkolny opłatek

Szkolny opłatek W dniu 11 stycznia w Zespole Szkół Ekonomiczno-Handlowych im. Polaków spod znaku Rodła w Olsztynie odbyło się spotkanie opłatkowe z patronami szkoły. Uroczystość uświetniła obecność prezydenta miasta Olsztyn, pana Czesława Jerzego Małkowskiego oraz abp seniora Edmunda Piszcza. Okazją do spotkani a było również przedstawienie opisujące narodziny Jezusa, czyli Jasełka.

Spotkanie rozpoczęło się przemówieniem dyrektora szkoły Krzysztofa Iwulskego, który podkreślił, że nie po raz pierwszy spotkamy się w takich okolicznościach i wybornym gronie. Dyrektor placówki zaznaczył jeszcze, że zakończenie roku 2007 skłania nas do refleksji i podsumowań.

Swoimi refleksjami podzielił się również pan Czesław Jerzy Małkowski. - Zawsze jak wybieram się na spotkanie z Wami, mówię, że jadę do ludzi, w których drzemie patriotyzm i wiara - powiedział. - Rok poprzedni już dawno za nami, ale trzeba pamiętać, że najważniejszy w minionych latach jest fakt, że przetrwaliśmy do dzisiaj - dodał.

Na uroczystości nie mogło zabraknąć również ludzi Kościoła. Gościem był abp senior Edmund Piszcz, który życzył wszystkim szczęścia, zdrowia i miłości na nowy rok. Ważnymi personami na spotkaniu opłatkowym byli także Rodłacy. - O nich szkoła nigdy nie może zapomnieć - powiedział dyrektor Handlówki. - Oni tworzyli naszą szkołę przez lata, a teraz uczymy się jej historii - zauważył.

Zaraz po części oficjalnej, odbyło się przedstawienie, czyli jasełka. Spektakl ten był niekonwencjonalnym pomysłem, ponieważ brali w nim udział zarówno uczniowie jak i nauczyciele szkoły. Osobę Maryi zagrała polonistka, pani Magda Cichocka, a Józefem był pan Stefan Lisiecki - fizyk. Na scenie pojawili się także pastuszkowie, czyli pan Lech Borowik - nauczyciel technologii informacyjnej oraz pan Marek Wieczorek - nauczyciel wychowania fizycznego. – Uczniowie grali uczniów, więc nie trzeba było dużo pracować nad rolą - powiedziała jedna z uczennic. Wypowiedzi aktorów przeplatały się kolędami. Mogliśmy usłyszeć: Do szopy hej pasterze, Gdy śliczna panna oraz W żłobie leży, którego aranżacja przypominała muzykę techno.

Na zakończenie reżyser spektaklu Renata Banaszczyk - nauczycielka religii powiedziała, że ma nadzieję, iż kolejne takie cudowne spotkanie odbędzie się za rok. Cała publiczność podzieliła jej zdanie.

Rafał Figurski

 

 

Projekt i wykonanie: Zdzisław Niewiadomski

 Copyright: Zespół Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Olsztynie

Olsztyn, 2005