ul. Paderewskiego 10/12,   10-314 Olsztyn,   tel. 089 526-79-91,   e-mail: sekretariat@zseh.pl

   

Google

www.zseh.pl
w Internecie
 

Data ostatniej aktualizacji:
2015-05-05

 

  Start

  Informacje

 Rekrutacja

   Szkoły

 Program

   Kadra

  Matura

Archiwum aktualności

 1. Asperger – zrozumieć - ZSEH i PPP nr 1 w Olsztynie organizują dwudniową konferencję Wspieranie uczniów z zespołem Aspergerga w obszarze edukacyjno-zawodowym w świetle doświadczeń szkoły i poradni. Spotkania rozpoczną się 19 II 2015 r. o godz. 16.00 w ZSEH i będą kontynuowane 20 II 2015 r. od godz. 12.00 w PPP przy ul. Turowskiego 3.
  Program konferencji

 2. II miejsce naszych uczniów w konkursie<i> „Moje archiwum"

  Od maja do czerwca 2014 r. przedstawiciele naszych uczniów brali udział w zorganizowanym przez Archiwum Państwowe w Olsztynie wojewódzkim multimedialnym projekcie edukacyjnym pt. „Jak odwiedzić archiwum, nie wychodząc z domu?”.

  Finałem projektu był konkurs: „Moje archiwum”, w którym nasza młodzież zajęła II miejsce.

  Katarzyna Podchul

  Czytaj dalej » 

 3. Konkurs Fotograficzny w r. szk. 2014/2015 - Oblicza natury – świat roślin: piękny, tajemniczy, niezwykły, ciekawy…

  W związku ze słusznymi argumentami członków społeczności szkolnej, iż najlepiej robi się zdjęcia w czasie wakacji i najwięcej ich wtedy powstaje, już teraz informujemy, że temat VII edycji Szkolnego Konkursu Fotograficznego, który odbędzie się w r. szk. 2014/2015, brzmi: Oblicza natury – świat roślin: piękny, tajemniczy, niezwykły, ciekawy… Będzie to uzupełnienie tegorocznej VI edycji konkursu, której uczestnicy obiektywem malowali naturę, a w niej… wszystkie stworzenia małe i duże. Wszystkich miłośników przyrody i fotografowania zapraszamy do udziału w konkursie.

  Mirosława Siemianowska

 4. Konkurs „Czyste przystanki – czysty Olsztyn” - Sukces naszych uczniów

  Uczniowie naszej szkoły znaleźli się wśród zwycięzców konkursu „Czyste przystanki – czysty Olsztyn” zorganizowanego pod patronatem Prezydenta Olsztyna przez Zespół ds. Realizacji Miejskiego Programu Zapobiegania Przestępczości oraz Ochrony Bezpieczeństwa Obywateli i Porządku Publicznego „Bezpieczny Olsztyn”, przy współudziale Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie.

  Wręczenie nagród odbyło się 10 czerwca 2014 r. w Urzędzie Miasta Olsztyna.

  Bogna Daukszewicz     

  Czytaj dalej »    Foto »

 5. Podsumowanie konkursu - Czy znacie patronów ulic olsztyńskiego Zatorza?

  23 kwietnia 2014 r. w Zespole Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Olsztynie w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Książki i Praw Autorskich nastąpiło uroczyste podsumowanie projektu konkursowego Poznajemy patronów olsztyńskich ulic – ulice Zatorza. Uczniowie mieli za zadanie przygotować prezentację na temat historii i patrona ulicy, którą sobie wybrali.

  Bogna Daukszewicz

  Czytaj dalej »   Foto »

 6. Polskie starania o inkorporację Prus Wschodnich

  22 maja 2014 r. wybrałam się z klasą 2 TH (technik handlowiec) i przedstawicielami klasy 3 TH do Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie na prelekcję profesora Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego Witolda Gieszczyńskiego pt. Polskie starania o inkorporację Prus Wschodnich.

  Edyta Piłat-Pętlicka  

  Czytaj dalej »    

 7. Psychopedagogika - Co możesz zyskać z takiej wiedzy

  Psychopedagogika w tradycyjnym rozumieniu, jest dyscypliną naukową zajmującą się, badaniem procesów psychicznych związanych z wychowaniem i edukacją.

  Co się dzieje w Twoim mózgu. Jak działa?

  Justyna Piłat-Pałejko      

  Artykuł wstępny »    Prezentacja »

 8. Poznajemy lokalne media - Wycieczka do siedziby „Gazety Olsztyńskiej”

  16 kwietnia minęła 128. rocznica druku pierwszego wydania „Gazety Olsztyńskiej” i w związku z tym 24 kwietnia 2014 r. grupa uczniów naszej szkoły, pod opieką nauczyciela-bibliotekarza, pani Bogny Daukszewicz, wzięła udział w wycieczce do redakcji tego najważniejszego olsztyńskiego dziennika.

  Bogna Daukszewicz      

  Czytaj dalej »    

 9. Konkurs recytatorski

  15 kwietnia 2014 r. odbył się w naszej szkole uroczysty konkurs recytatorski twórczości Marii Zientary-Malewskiej i Adama Mickiewicza.

  Najbardziej urzekło wystąpienie Barbary Jakubowskiej z klasy II TOR.

  Anna Synowczyk, Edyta Piłat Pętlicka 

  Czytaj dalej »      Galeria » 

 10. Obchody Dnia Katyńskiego w Zespole Szkół Ekonomiczno-Handlowych!

  11 kwietnia 2014 r. obchodziliśmy 74. rocznicę zbrodni katyńskiej. Z tej okazji w naszej szkole odbył się uroczysty apel ku czci komendanta Policji Państwowej w Małorycie Teodora Klimuka.

  Katarzyna Podchul      

  Czytaj dalej »     

 11. „Polska Ofensywa Muzyczna” - Międzyszkolny Festiwal Muzyki w ZSEH

  28.03.2014 r. w Zespole Szkół Ekonomiczno-Handlowych odbył się I Międzyszkolny Festiwal Muzyki „Polska Ofensywa Muzyczna”.

  Współorganizatorem Festiwalu był Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie, a patronat medialny nad tym muzycznym wydarzeniem objęło Radio Olsztyn.

  Małgorzata Topolewska-Micek         

  Czytaj dalej »      Galeria » 

 12. Wiosenny rajd SKKT - Kolejne kilometry za nami

  24 marca 2014 r. członkowie SKKT „Odkrywcy Ciekawi Świata” wyruszyli na kolejną wyprawę. Tym razem trasa wiodła ścieżką przyrodniczą „Zazdrość”.

  Uczestnicy rajdu pokonali 14 km, co oznacza, że zdobytych zostało 14 punktów do Odznaki Turystyki Pieszej oraz 4 punkty do Odznaki Turysty Przyrodnika.

  Józef Kwaśniewicz

  Czytaj dalej »

 13. Bezpieczne korzystanie z Internetu
  Korzystanie z komputera i Internetu jest pomocne w nauce i służy Waszemu rozwojowi. Może być dla Was również świetną formą rozrywki, pod warunkiem, że będziecie korzystać z sieci rozważnie i z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

  Czytaj dalej »

 14. VI Szkolny Konkurs Fotograficzny - Zdobywca „Nagrody publiczności” wyłoniony

  Od 17 marca 2014 r. do 11 kwietnia 2014 r. trwał II etap VI edycji szkolnego konkurs fotograficznego – oddawanie głosów do „Nagrody publiczności”. Po podliczeniu wszystkich głosów „Nagrodę publiczności” zdobył cykl zdjęć nr 7, którego autorką jest Alicja Chodkowska z kl. I TI „B” (technik informatyk).

  Mirosława Siemianowska      

 15. Uczniowie ZSEH pamiętają o Rodłakach - Szkolny Konkurs Wiedzy o Patronie Szkoły

  5 marca 2014 r. w przeddzień rocznicy Kongresu Związku Polaków w Niemczech odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Patronie Szkoły. Wzięło w nim udział 15 uczniów z klas pierwszych technikum i zasadniczej szkoły zawodowej.

  Pierwsze miejsce zdobyła Paulina Kościńska z kl. I TOR (20/27 pkt.), drugie M. A. kl. I TI „B”, a miejsce trzecie Sebastian Makosiej, kl. I „A”. Zwycięzcom gratulujemy szerokiej wiedzy o Rodłakach – patronach naszej szkoły.

  Katarzyna Podchul   

 16. SKKT „Odkrywcy Ciekawi Świata - zdobywa kolejne punkty

  28.02.2014 r. odbył się rajd pieszy Szkolnego Klubu Krajoznawczo-Turystycznego. Młodzi turyści mieli możliwość uzyskania kolejnych punktów do Odznaki Turystyki Pieszej. Na żółty szlak wyruszyli członkowie klubu oraz uczniowie klasy II TH (technik handlowiec).

  Józef Kwaśniewicz

  Czytaj dalej »   

 17. VI edycja Szkolnego Konkursu Fotograficznego już rozstrzygnięta

  Do 11 kwietnia 2014 r. trwa oddawanie głosów w kategorii Nagroda publiczności. Zapraszamy do zabawy!!!.  Głosować można w bibliotece szkolnej.  Prace wystawione są na 3 piętrze oraz poniżej

  Mirosława Siemianowska    

  Wyniki konkursu »    Nagrodzone prace »    Pozostałe prace konkursowe »  
  Prace pozakonkursowe »

 18. Polska Ofensywa Muzyczna Międzyszkolny Festiwal Muzyki Polskiej w ZSEH

  Tych, którzy kochają muzykę.  Umieją śpiewać lub grać. Marzą o występie na scenie i chcą zaprezentować swoje umiejętności wokalne lub instrumentalne.

   ZAPRASZAMY!

  Organizatorzy    

  Regulamin festiwalu »   Karta zgłoszeniowa »  Ulotka »   Plakat »

 19. Konkurs recytatorski

  Zapraszamy uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w konkursie poetyckim, poświęconym poezji Marii Zientary-Malewskiej - naszej regionalnej poetce i Adamowi Mickiewiczowi - polskiemu wieszczowi wszech czasów.

  Serdecznie zapraszamy i życzymy sukcesów .

  Anna Synowczyk, Edyta Piłat Pętlicka         

 20. VII Wiosenny Rejs po Wielkich Jeziorach Mazurskich

  SKKT „Odkrywcy Ciekawi Świata” zapraszają na rejs po Wielkich Jeziorach Mazurskich planowany dla uczniów ZSEH  w dniach 25-30 maja 2014 r.

  Józef Kwaśniewicz    

  Karta zgłoszenia »   Regulamin » 

 21. Zakładamy Szkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne

  Trwa nabór chętnych do Szkolnego Koła Krajoznawczo-Turystycznego. Jeżeli chcesz brać udział w rajdach, wycieczkach, rejsach, ta oferta jest dla Ciebie!

  Zgłoszenia przyjmuje i dodatkowych informacji udziela opiekun koła Józef Kwaśniewicz.

  Zapraszamy i czekamy na Ciebie!

  Józef Kwaśniewicz    

  Przydatne linki:
  Legitymacja PTTK oraz rabaty »   Karta Praw i Obowiązków Członka PTTK  ».

 22. Wyniki konkursu - „Patroni olsztyńskich ulic”

  Rozstrzygnięto ogłoszony w I półroczu roku szkolnego 2013/2014 konkurs na prace przedstawiające patronów olsztyńskich ulic. Uczniowie mieli za zadanie opracować w dowolnej formie prezentację zapoznającą z sylwetkami bohaterów, których nazwiskami mianowano ulice Olsztyna, przede wszystkim dzielnicy Zatorze. Wszystkie prace spełniały kryteria merytoryczne, a także prezentowały ciekawą i różnorodną formę. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.

  Bogna Daukszewicz

  Czytaj dalej »   

 23. Wbrew stereotypom. Marzeniom naprzeciw. - Gościnne występy grupy teatralnej „Przebudzeni”

  27 II 2014 r. w naszej szkole gościli artyści z grupy teatralnej Przebudzeni ze spektaklem Odlot. Ten spektakl to prowokacja. Groteskowo ukazane stosunki lekarz – pacjenci obrazują „chore” układy i relacje międzyludzkie. Wirus to nic innego jak nadmierna władza, manipulacje, chore ambicje czy egocentryzm. Antidotum stanowi odwaga i próba przełamania rutyny, marzenie o wolności.

       Piotr Knaf        

  Foto »   

 24. Pamiętamy o Nich .1 marca – Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

  24 lutego 2014 r. uczniowie czwartych klas ZSEH uczcili pamięć polskich bohaterów – Żołnierzy Wyklętych, bestialsko mordowanych przez reżim komunistyczny po II wojnie światowej.

  Katarzyna Podchul   

  Czytaj dalej »

 25. Zanim Bóg zdmuchnie świeczkę... - Spektakl Teatru Lektur Szkolnych w ZSEH

  20 lutego 2014 roku maturzyści oraz uczniowie klas III TI i II TOR naszej szkoły obejrzeli przedstawienie Teatru Lektur Szkolnych pt. „Żyd na beczce”, w którym aktorzy przybliżyli młodzieży problematykę holocaustu oraz powstania w getcie warszawskim.

  Anna Synowczyk   

  Czytaj dalej »

 26. Konkurs na plakat promujący książkę i czytanie rozstrzygnięty - znamy już wyniki, ogłoszonego przez szkolną bibliotekę, konkursu na plakat promujący książkę i czytanie. Jury w składzie: pani dyrektor Wiesława Topolnicka-Krępuła, panie Edyta Piłat-Pętlicka i Bogna Daukszewicz oraz reprezentująca młodzież uczennica kl. I „D” wyłoniło zwycięzców.

  I miejsce zajęła Daria Borkowska z kl. I TOR;

  II miejsce – ex aequo Dominika Szwaradzka, kl. II TOR i Adam Kessling, kl. II TI „B”.

 27. Szkolny Klub Krajoznawczo-Turystyczny - „Odkrywcy Ciekawi Świata” wyruszył w trasę

  17 stycznia 2014 r. „Odkrywcy Ciekawi Świata” wyruszyli na swoją pierwszą wyprawę inaugurującą działalność Szkolnego Klubu Krajoznawczo-Turystycznego. Trasa 10-kilometrowej wędrówki prowadziła niebieskim szlakiem i pozostawiła we wszystkich uczestnikach niezapomniane wrażenia.

  Urszula Majewska, kl. I TOR

  Czytaj dalej »  

 28. 80. rocznica znaku Rodła - Żywa lekcja historii w ZSEH

  17 stycznia 2014 r. w naszej szkole uczniowie klas trzecich technikum spotkali się z drem Janem Chłostą. Okazją była 80. rocznica powstania znaku Rodła. Dr Chłosta przypomniał uczniom Zespołu Szkół Ekonomiczno-Handlowych historię Związku Polaków w Niemczech, sylwetki wybitnych postaci związanych z walką o polskość Warmii i Mazur, a także okoliczności powstania Rodła – znaku wszystkich Rodłaków. Wdzięczni za tę żywą lekcję historii serdecznie dziękujemy za spotkanie.

  Katarzyna Podchul

  Galeria »

 29. Bez miłości nie ma dobrego świata - Jasełka 2013/2014 w ZSEH

  10 stycznia 2014 r., jak co roku, odbyła się w naszej szkole piękna uroczystość – spotkanie opłatkowe. Tradycyjnie mogliśmy obejrzeć wystawione przez uczniów i nauczycieli ZSEH jasełka, a szkołę zaszczycili swoją obecnością znamienici goście.

  Anna Synowczyk

  Czytaj dalej »    Galeria »

 30. VI Szkolny Konkurs Fotograficzny Oblicza natury – wszystkie stworzenia małe i duże - Już po raz szósty organizujemy dla Was Szkolny Konkurs Fotograficzny!!! Do udziału w konkursie zapraszamy całą społeczność Zespołu Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Olsztynie – uczniów, nauczycieli i pracowników.
  Więcej »   Regulamin »   Plakat »

 31. Pierwsza pomoc przedmedyczna - zapraszam wszystkich chętnych do udziału w zajęciach pozalekcyjnych z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Mają one charakter praktycznych ćwiczeń. Nasze spotkania odbywają się w świetlicy szkolnej w każdy piątek od godz. 1415 do 1600.

 32. Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznane  - 5 grudnia 2013 roku uczennica Zespołu Szkół Ekonomiczno-Handlowych im. Polaków spod Znaku Rodła w Olsztynie, Anna Kłopotowska z klasy IV technikum ekonomicznego, już po raz drugi odebrała dyplom potwierdzający przyznanie jej Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Uroczystość odbyła się w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie. Uczennicy gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, a naszej szkole godnych jej następców.

 33. Zaproszenie do składania ofert na stanowiska w projekcie Nowe metody dla ucznia wygody - Zgodnie z ustawą z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759, Nr 161, poz. 1078 i Nr 182, poz. 1228 oraz z 2011 r. Nr 5, poz. 13, Nr 28, poz. 143, Nr 87, poz. 484, Nr 234, poz. 1386 i Nr 240, poz. 1429) Dyrektor Zespołu Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Olsztynie w związku z realizacją projektu „Nowe metody dla ucznia wygody” w ramach Działania 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego ogłasza nabór na różne stanowiska.
  Więcej »

 34. Awans do II etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej - ponad pół tysiąca przyszłych logistyków w listopadzie 2013 r. z sukcesem pokonało pierwszy etap VI Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Wśród nich znalazło się trzech reprezentantów Zespołu Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Olsztynie: Rafał Zalewski, Damian Ślusarenko oraz Mateusz Nawrocki.
  Więcej »  

 35. LV Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

  2 listopada 2013 roku odbyły się w naszej szkole eliminacje do LV Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym.

  Najlepszy wynik osiągnęła Barbara Jakubowska z klasy II TOR.

  Jolanta Dzikiewicz  

  Czytaj więcej »

 36. Maraton Pisania Listów - W tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły, po raz pierwszy, przystępują do Maratonu Pisania Listów organizowanego przez Amnesty International. Więcej informacji o akcji na stronie http://amnesty.org.pl/maraton-pisania-listow.html, u nauczycieli języka angielskiego i pani Katarzyny Podchul.

 37. Word CUP 2013 - Marcin Śliwiński, uczeń czwartej klasy technikum logistycznego ZSEH w Olsztynie, zdobył srebrny medal na zawodach Pucharu Świata federacji WKF MUAY THAI I K-1, które odbyły się we Lwowie na Ukrainie w dniach 4-6 września 2013 roku.
   

 38. Święto Zespołu Szkół Ekonomiczno-Handlowych - 25 października 2013 roku w Zespole Szkół Ekonomiczno-Handlowych im. Polaków spod Znaku Rodła odbyły się, po raz kolejny, uroczyste obchody święta szkoły.
  Więcej »   Foto »

 39. „Świat pracy młodych Europejczyków” - Współpraca międzynarodowa ZSEH

  22 październiku 2013 r. rozpoczęła się praca uczniów klasy III technik logistyk w ramach programu eTwinning polegającego na współpracy szkół w Europie za pomocą technologii informacyjno-komunikacyjnych.

  13.03.2014 r. ZSEH otrzymał Krajową Odznakę Jakości za projekt „Die Arbeitswelt der jungen Europäer” („Świat pracy młodych Europejczyków”).

  Elżbieta Dziedzicka       

  Czytaj Dalej »   Dokument1 »   Dokument2 »   

 40. III Zjazd Szkół Kopernikowskich - W dniach 14-16 czerwca 2013 roku Anna Kłopotowska z kl. IV TE (technik ekonomista) i Dennis Bodalski, kl. IV TI (technik informatyk) wraz z panią Iwoną Cybulską wzięli udział w III Zjeździe Szkół Kopernikowskich. Uczestnictwo w nim było nagrodą za włączenie się ZSE-H w obchody Roku Mikołaja Kopernika.
  Więcej »  

 41. Uczennica ZSEH finalistką ogólnopolskiego konkursu - uczennica kl. I TOR (technik organizacji reklamy) Barbara Jakubowska została finalistką ogólnopolskiego konkursu Jestem szefową, organizowanego przez Pełnomocnika Rządu do spraw Równego Traktowania i Ministra Edukacji Narodowej w partnerstwie z Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w Polsce.
  Więcej »   Foto »

 42. Obchody kopernikańskie w naszej szkole - W ramach obchodów Roku Kopernikańskiego 29 maja 2013 r. nasi uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali i zaprezentowali spektakl przedstawiający scenki z życia wielkiego astronoma. A wszystko to za sprawą potrójnego jubileuszu związanego z jego osobą. W tym roku obchodzimy 540. rocznicę jego urodzin, 470. rocznicę śmierci i również 470. rocznicę wydania najważniejszego z dzieł astronoma – O obrotach sfer niebieskich.
  Więcej »   Galeria » 

 43. Sukces młodych logistyków z ZSEH - Katarzyna Kowalska, Rafał Zalewski i Sławomir Borowski z klas technikum logistycznego naszej szkoły jako jedyni z woj. warmińsko-mazurskiego zostali finalistami V edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej.
  Najwięcej punktów z całej trójki i tytuł laureata zdobyła Katarzyna Kowalska z kl. IV TL.
  Czytaj dalej »       Foto » 

 44. Konkurs historyczny o zamkach państwa krzyżackiego - Krystian Kowalski z klasy II TE (technikum ekonomiczne) naszej szkoły zajął I miejsce w etapie gminnym konkursu historycznego o zamkach państwa krzyżackiego i będzie reprezentował olsztyńskie szkoły ponadgimnazjalne w etapie centralnym, który odbędzie się 12 czerwca 2013 r. w Malborku. Gratulujemy i trzymamy kciuki!
  Więcej »  

 45. Dyplomy dla absolwentów (Wirtualne Laboratoria) - 26 kwietnia 2013, w dniu zakończenia przez maturzystów roku szkolnego, absolwenci technikum logistycznego ZSEH wraz ze świadectwami ukończenia szkoły otrzymali dyplomy Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu i firmy L-Systems zaświadczające ukończenie kursu rozszerzonego Zarządzanie logistyką przedsiębiorstwa w systemach klasy ERP na przykładzie systemu Epicor iScala.
  Więcej »   

 46. Konkurs na plakat promujący książkę i czytanie Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych
  Więcej »   

 47. V Szkolny Konkurs Fotograficzny - zdobywca „Nagrody publiczności" wyłoniony
  Od 10 lutego 2013 r. do 14 kwietnia 2013 r. trwał II etap V edycji szkolnego konkurs fotograficznego – oddawanie głosów do „Nagrody publiczności”. Po podliczeniu wszystkich głosów „Nagrodę publiczności” zdobył cykl zdjęć nr 6, którego autorem jest Grzegorz Szymczak z kl. III technik informatyk.
  Mirosława Siemianowska

 48. Plakat promujący szkołę - ogłoszenie wyników
  Do finału zakwalifikowało się 10 plakatów. Zwyciężyły dwa projekty przygotowane przez uczennice z klasy 1 TR – Izabela Kubaczyk (nr 10) i Patrycję Pstrągowską (nr 5). Nagrodę publiczności otrzymał plakat z nr 6 – Barbary Jakubowskiej z kl. 1 TR.
  Małgorzata Topolewska-Micek
  Czytaj dalej »

 49. V Targi Edukacyjne - Wyróżnienie za prezentację
  Na V Targach Edukacyjnych Szkół Ponadgimnazjalnych zorganizowanych 10 kwietnia 2013 r. przez Gazetę Wyborczą Zespół Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Olsztynie otrzymał wyróżnienie za prezentację.
  Elżbieta Stużyńska
  Czytaj dalej »       Foto » 

 50. Krwiodawstwo zawsze modne

  25.04.2013 roku uczniowie klasy III TE (technik ekonomista) ZSEH wybrali się do Centrum Krwiodawstwa w Olsztynie, aby honorowo oddać krew. Nasi honorowi krwiodawcy otrzymali zaświadczenie usprawiedliwiające nieobecność w szkole oraz... aż 8 tabliczek pysznej czekolady i kawę.

  Byli to: Radosław Suchecki (750 płytek), Michał Jaworski (750 płytek), Agnieszka Waniewska (500 ml), Grzegorz Wasiak (500 ml), Anna Stangricka (500 ml), Klaudia Kapuścińska (500ml).

  Zachęcamy wszystkich do zostania honorowym dawcą krwi.

  Paulina Olejniczak, kl. III TE

 51. Mrożek ciągle śmieszy - Gościnne występy grupy teatralnej Saltem
  4 kwietnia 2013 r. młodzi aktorzy z grupy teatralnej Saltem przy liceum salezjańskim w Ostródzie wystawili dla naszej młodzieży sztukę Sławomira Mrożka Na pełnym morzu. Groteska ta, mimo że została napisana w latach sześćdziesiątych, nic nie straciła na aktualności. Wciąż śmieszy i skłania do refleksji nad życiem człowieka, który znalazł się w ekstremalnej sytuacji. Dowodem na to było skupienie widzów oraz żywe reakcje na sceniczne wydarzenia. Potwierdzają to również wypowiedzi samych aktorów, którzy po spektaklu mówili o dialogu, jaki nawiązali z widzami.
  Piotr Knaf
  Foto » 

 52. Obchody 73. rocznicy zbrodni katyńskiej
  3 kwietnia 2013 roku odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia upamiętniająca 73. rocznicę zbrodni katyńskiej.
  Katarzyna Podchul
  Czytaj dalej »      Foto »

 53. Konkurs pod hasłem „Języki obce w piosence”
  25 marca 2013 r. w Zespole Szkół Gastronomiczno-Spożywczych w Olsztynie odbył się międzyszkolny konkurs języka niemieckiego i angielskiego pod hasłem „Języki obce w piosence”. Uczniowie naszej szkoły Maciej Petliński z kl. I TL (technik logistyk) i Paweł Adamejtis z kl. II TE (technik ekonomista) reprezentowali naszą szkolę i odnieśli duży sukces. Maciej zajął I miejsce w kategorii „piosenka angielska”, a Paweł II miejsce w kategorii „piosenka niemiecka”. Serdecznie gratulujemy!
  Marzena Bobel
  Czytaj dalej »    Foto »

 54. Poezja jest wśród nas - konkurs twórczości Marii Zientary-Malewskiej
  21 marca 2013 r. był Międzynarodowym Dniem Poezji. Z tej okazji w Zespole Szkół Ekonomiczno-Handlowych został zorganizowany konkurs recytatorski poświęcony twórczości wielkiej warmińskiej poetki – Marii Zientary-Malewskiej.
  Anna Synowczyk
  Czytaj dalej »    Foto »

 55. XVII Konkurs Młodego Handlowca - I miejsce dla Zespołu Szkół Ekonomiczno-Handlowych !!!
  15 marca 2013 r. odbył się XVII finał Konkursu Młodego Handlowca. Paulina Kuczyńska i Agata Wawrowska z II „A” zajęły pierwsze miejsce. Serdecznie gratulujemy.
  Małgorzata Topolewska-Micek
  Czytaj dalej »    Foto »

 56. Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
  1 marca 2013 r. obchodziliśmy w całym kraju Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Wychowawcy przybliżyli uczniom naszej szkoły losy bohaterów – żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia, prześladowanych w Polsce powojennej przez system komunistyczny. 12 marca odbyła się lekcja multimedialna na temat metod represji stosowanych przez Służbę Bezpieczeństwa w latach 1947-1953, którą przeprowadził pracownik Biura Edukacji Publicznej IPN – pan Paweł Warot.
  Katarzyna Podchul
  Fot. 1 »    Fot. 2 » 

 57. Stare Miasto w miniaturce - Drugie życie niepotrzebnych kluczy
  Czytaj dalej »   

 58. Konkurs na plakat promujący szkołę
  Zapraszamy do głosowania na plakat. Prace można obejrzeć na pierwszym piętrze oraz na stronie internetowej naszej szkoły (lik poniżej).
  Czytaj dalej »    Zobacz plakaty »   

 59. Tradycyjne spotkanie opłatkowe w ZSEH - Jasełka 2012/2013
  Społeczność Zespołu Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Olsztynie, jak co roku, spotkała się ze swymi patronami – Polakami spod znaku Rodła – na uroczystym spotkaniu opłatkowym.
  Czytaj dalej »    FOTO »

 60. 150. rocznica wybuchu Powstania Styczniowego - W tym roku mija 150. rocznica wybuchu Powstania Styczniowego. W Zespole Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Olsztynie upamiętniono to wydarzenie okolicznościową wystawą i Szkolnym Konkursem Wiedzy o Powstaniu Styczniowym.
  Więcej »  

 61. „Przebudzeni”
  21.02.2013 r. w Zespole Szkół Ekonomiczno-Handlowych gościliśmy ostródzką grupę teatralną „Przebudzeni” z przedstawieniem pt. Zaręczyny. Zespół działa przy Stowarzyszeniu Osób z Upośledzeniem Umysłowym i jest formą teatroterapii dla jego członków. Sztuka, którą obejrzała blisko połowa uczniów naszej szkoły, poruszała dwa istotne problemy ludzkie: tolerancję i prawo człowieka do miłości. Występ został przyjęty bardzo życzliwie przez młodzież Handlówki, o czym świadczyły gorące brawa i pytania zadawane kierowniczce zespołu i aktorom po spektaklu.
  Piotr Knaf

 62. Sukces uczniów kierunku technik informatyk
  W dniu 08.02.2013, drużyna ZSEH w Olsztynie z klasy IV technik informatyk  w składzie Dominik Szmigiel, Mateusz Pluta i Mariusz Berk wystartowała w IV Warmińsko-Mazurskich Zespołowych Zawodach Programistycznych organizowanych przez Wydział Matematyki i Informatyki UWM w Olsztynie. Drużyna zajęła 3 miejsce, będąc najlepszym zespołem ze szkół zawodowych.
  Antonina Dąbrowska

 63. Tradycyjne spotkanie opłatkowe w ZSEH - Jasełka 2012/2013
  Społeczność Zespołu Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Olsztynie, jak co roku, spotkała się ze swymi patronami – Polakami spod znaku Rodła – na uroczystym spotkaniu opłatkowym.
  Czytaj dalej »    FOTO »

 64. STUDNIÓWKA 2013! - Wielki bal maturzystów ZSEH
  11 stycznia 2013 roku w Park Hotel odbyła się studniówka maturzystów z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Olsztynie. Jak nakazuje tradycja, bal rozpoczęliśmy dostojnym polonezem, potem była już tylko wspaniała zabawa do białego rana. A teraz pozostało nam zaledwie 100 dni do matury, więc zabieramy się ostro do pracy i trzymajcie za nas kciuki na egzaminach!
  Foto »

 65. V ed. Szkolnego Konkursu Fotograficznego - już rozstrzygnięta
  Do 14 kwietnia 2013 r. trwa oddawanie głosów w kategorii Nagroda publiczności. Zapraszamy do zabawy!!!. Głosować można w bibliotece szkolnej.
  Wyniki konkursu »     Prace konkursowe »    

 66. Do Absolwentów ZSEH - Absolwenci naszej szkoły – Ludzie sukcesu
  Prosimy o kontakt osoby, które ukończyły Zespół Szkół Ekonomiczno-Handlowych i zechciałyby podzielić się z nami historią swoich losów i sukcesów zawodowych! Poszukujemy absolwentów dowolnego kierunku i rocznika!
  Czytaj dalej »

 67. Pamięć o patronach szkoły - i starszych samotnych ludziach
  Kolejny raz uczniowie technikum ekonomicznego, tym razem już klasy III, przed świętami Bożego Narodzenia i Nowego Roku odwiedzili pensjonariuszy DPS „Kombatant” w Olsztynie. Młodzież przygotowała kartki świąteczne, które wraz z życzeniami przekazała mieszkańcom „Kombatanta”. Szczególe znaczenie miało spotkanie z Rodłaczką panią Marią Kensbock. Takie chwile pozostawiają niezatarte wrażenia, przejmują wzruszeniem zarówno pensjonariuszy, jak i uczniów.
  Józef Kwaśniewicz

 68. WOŚP 2013 - Będzie się działo w Handlówce
   Zapraszamy 13 stycznia 2013 roku do Zespołu Szkół Ekonomiczno-Handlowych, ul. Paderewskiego 10/12 w godzinach 12:00 - 15:00. Wspomóż dzieci i seniorów!!!
  Szczegółowy program »

 69. Kolejny sukces uczniów - kierunku technik logistyk
  Jesteśmy już po dwóch etapach V Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. W etapie szkolnym, który się odbył 19 października 2012 r., wzięło udział blisko 8200 uczniów z 267 szkół z całej Polski. W Zespole Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Olsztynie startowało 29 uczniów z klas II, III i IV technikum logistycznego.
  Czytaj dalej »    FOTO »

 70. Konkurs na plakat promujący szkołę
  Weź udział w organizowanym przez SU konkursie na plakat promujący naszą szkołę!
  Liczymy na Wasz udział!
  Czytaj dalej »

 71. „Poznajemy lokalne media” - TVP Olsztyn i Radio Olsztyn
  Pod tym hasłem uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w dwóch wycieczkach do siedzib naszych lokalnych ośrodków medialnych obchodzących 60 lat: istnienia:  27 listopada 2012 roku – Radio Olsztyn 17 grudnia 2012 roku – TVP Olsztyn Uczestnikami tych wycieczek byli uczniowie klas: I TL, I TR, II TE, II TH, II TI, III TI, III TL i IV TI, zaś organizatorką była nauczyciel bibliotekarz Bogna Daukszewicz.
  Czytaj dalej »

 72. W ZSEH kultywujemy tradycje Rodła… - Lekcja historii Warmii inaczejej
   5 listopada 2012 r. w Ośrodku Badań Naukowych im. W. Kętrzyńskiego w Olsztynie odbyło się spotkanie z okazji 75. rocznicy utworzenia Polskiego Gimnazjum w Kwidzynie, w którym uczestniczyli uczniowie z klasy III TE (technikum ekonomicznego).
  Czytaj dalej »

 73. Ludzie w przedsiębiorstwie - VIII Ogólnopolska Olimpiada Przedsiębiorczości
  6 grudnia 2012 roku w Zespole Szkół Ekonomiczno-Handlowych odbył się etap szkolny Ogólnopolskiej Olimpiady Przedsiębiorczości. Hasło przewodnie tegorocznej VIII edycji to „Ludzie w przedsiębiorstwie". Przedsięwzięcie, którego celem jest rozbudzenie wśród młodych ludzi postaw i zachowań przedsiębiorczych, cieszy się co roku niesłabnącą popularnością. Olimpiada ma zawsze atrakcyjną formułę i towarzyszą jej wielkie emocje. Od siedmiu lat kilkanaście tysięcy uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski bierze udział w rywalizacji o indeksy uczelni ekonomicznych, a także cenne nagrody finansowe i rzeczowe. Szkołę naszą reprezentowali uczniowie klasy IV TE (technik ekonomista).

 74. Pamięć o Patronach szkoły, którzy odeszli
  Tradycją stało się odwiedzanie przed Świętem Zmarłych mogił działaczy spod Znaku Rodła przez młodzież Handlówki. 18.10.2012 r. uczniowie klasy IV TH (technik handlowiec) Zespołu Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Olsztynie odwiedzili groby zmarłych Rodłaków – patronów naszej szkoły. Zapalili znicze, zmówili modlitwę za zmarłych i wysłuchali kilku wspomnień o tych, którym Polska była zawsze Matką.
  fot. 1     fot. 2     fot. 3»

 75. Poznać przyrodę naszego regionu
   
  Zespół Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Olsztynie od wielu lat współpracuje z Muzeum Przyrody Warmii i Mazur. W ramach realizowanego w naszej szkole planu kształcenia z biologii młodzież uczestniczy w zajęciach na terenie muzeum. Mija dopiero drugi miesiąc roku szkolnego, a uczniowie trzech klas maturalnych: TE (technik ekonomista), TI (technik informatyk) i TL (technik logistyk) już mieli okazję wysłuchać ciekawych wykładów na temat zwierząt występujących (dawniej i obecnie) w naszym regionie, obejrzeć wystawę fotografii przyrodniczej „Z życia bobrów” oraz zwiedzić inne ekspozycje muzealne. W drugim semestrze planowane są takie zajęcia dla klas pierwszych.
  FOTO »

 76. Pamiętamy o naszych patronach
  W Zespole Szkół Ekonomiczno-Handlowych przekazujemy młodzieży ponadczasowe wartości wynikające z Pięciu Prawd Polaków spod Znaku Rodła. Podejmowane działania mają na celu kultywowanie i utrwalanie ponad 65-letniej tradycji szkoły.
  Czytaj dalej »

 77. Pamiętamy o Rodłakach - Szkolny Konkurs Wiedzy o Patronie Szkoły
  6 marca 2013 r. w 75. rocznicę Kongresu Polaków spod Znaku Rodła w Niemczech w ZSEH odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Patronie Szkoły. Wzięło w nim udział 22 uczniów ze wszystkich klas pierwszych technikum. Zwyciężyła Barbara Jakubowska z kl. I TOR, II miejsce zajął Rafał Witkowski, kl. I TL, a III ex aequo trzech uczniów: Marcin Augusiewicz z kl. I TI „B”, P. K., kl. I TH i P. O.,kl. I TI „A”. Zwycięzcy zostaną nagrodzeni, a wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy wiedzy o patronach spod Znaku Rodła.

 78. Konkurs Wiedzy z Rachunkowości - Mamy punktowane miejsce
  14 grudnia 2012 roku reprezentantki naszej szkoły, uczennice z klasy IV TE (technik ekonomista), wzięły udział w XIII edycji Konkursu Wiedzy z Rachunkowości zorganizowanego przez Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Startowało w nim 173 uczestników, najlepsza z naszych zawodniczek zajęła 8. punktowane miejsce. GRATULUJEMY!
  Czytaj dalej »

 79. ZSEH ma swoją stypendystkę
  20 listopada 2012 roku uczennica Zespołu Szkół Ekonomiczno-Handlowych im. Polaków spod Znaku Rodła w Olsztynie, Anna Kłopotowska z klasy III technikum ekonomicznego, odebrała dyplom potwierdzający przyznanie jej Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Uroczystość odbyła się w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie.

 80. Szkolny konkurs czytelniczy
  Biblioteka szkolna, po raz drugi, organizuje obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Tradycyjnie miesiącem tym jest październik.
  W ramach planowanych uroczystości zostanie zorganizowany dla uczniów konkurs czytelniczy ze znajomości książkowego cyklu Christophera Paoliniego Dziedzictwo.
  Osoby chcące wziąć udział w konkursie proszone są o zgłaszanie się do pani Bogny Daukszewicz (biblioteka szkolna) w terminie do 20.10.2012 r. Konkurs odbędzie się 26.10.2012 r.
  Regulamin »

 81. Szkolne spotkania z etnografią - „Opowieści o chlebie”
  29 października 2012 r. w Zespole Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Olsztynie odbyło się kolejne spotkanie z cyklu szkolnych widowisk poświęconych etnografii. Pani Elżbieta Kaczmarek, etnograf z Muzeum Warmii i Mazur, opowiadała zgromadzonej młodzieży o… naszym powszednim, zwyczajnym, a jakże niezwykłym chlebie.
  Czytaj dalej »    FOTO »

 82. Sprawdzamy wiedzę z różnych dziedzin
  W Zespole Szkół Ekonomiczno-Handlowych możesz wziąć udział w wielu olimpiadach i konkursach organizowanych przez uczelnie wyższe, stowarzyszenia i instytucje oświatowe.
  Czytaj dalej »

 83. Święto Szkoły - Tradycja jest ważna
  25 X 2012 r., jak co roku, odbyły się w Zespole Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Olsztynie uroczyste obchody Święta Szkoły uświetnione obecnością znamienitych gości, uatrakcyjnione występami artystycznymi, a przede wszystkim otrzęsinami i ślubowaniem uczniów klas pierwszych.
  Czytaj dalej »       FOTO »

 84. ZSEH bliżej świata - Warsztaty w ramach projektu AISEC
  Jesienią 2012 r. w Zespole Szkół Ekonomiczno-Handlowych odbyły się już trzecie spotkania naszych uczniów ze studentami z zagranicy w ramach współpracy z międzynarodową organizacją studencką AISEC.
  Czytaj dalej »    FOTO »

 85. Śladami kultury rosyjskiej - Klasa IV TL jest pomysłowa!
  Uczniowie klasy IV (technik logistyk) Zespołu Szkół Ekonomiczno-Handlowych żyją nie tylko wybranym przez siebie przyszłym zawodem – logistyką. Potrafią zaskoczyć swoją inicjatywą, pomysłowością i zaradnością.
  Czytaj dalej »

 86. Czas dla transplantacji  - uchwycić to, co ulotne…

  Przeszczepianie narządów jest szczególną metodą leczenia. Pozwala ona na uratowanie życia ciężko chorym ludziom. Wiele osób oczekujących na przeszczep umiera nie przez zaniedbanie leczenia, ale z powodu braku narządów do transplantacji. 9 października 2012 r. uczniowie klas: 4 TE (technik ekonomista), 4 TI (technik informatyk), 4 TL (technik logistyk) naszej szkoły wzięli udział w wykładzie informacyjnym o przeszczepach szpiku kostnego.

  Prelekcja pani doktor anestezjolog propagowała ideę zostania dawcą szpiku. Na spotkaniu młodzież wzbogaciła swoją wiedzę na temat procedur i technik pobierania szpiku. Wykazała się zrozumieniem, otwarciem na potrzeby drugiego człowieka i empatią.

 87. Szkolny Konkurs Fotograficzny - „Życie jest ruchem”

  Rusza V edycja Szkolnego Konkursu Fotograficznego!!!

  Do udziału w konkursie zapraszamy całą społeczność Zespołu Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Olsztynie – uczniów, nauczycieli i pracowników.

  Będą nagrody, wystawa prac, a przede wszystkim... przyjemność robienia zdjęć. Gdy patrzymy na otaczający nas świat przez obiektyw aparatu fotograficznego, dostrzegamy rzeczy, sytuacje, zdarzenia, wobec których na co dzień przechodzimy obojętnie, które na co dzień są przez nas niezauważane.

  Temat tegorocznego konkursu to „Życie jest ruchem”. Wielką sztuką jest uchwycić w obiektywie aparatu ruch, przemijanie, upływający czas.
  Czytaj dalej »   Regulamin »   Plakat »

 88. Głos naszych uczniów - opinie o Zespole Szkół Ekonomiczno-Handlowych
  Dlaczego wybrali Handlówkę? Co ich przekonało do podjęcia nauki w ZSEH? Takie pytania zadałam naszym uczniom. Co odpowiedzieli? O tym można przeczytać w moim artykule.
  Czytaj dalej »

 89. Nowy rok szkolny czas zacząć.  Inauguracja roku szkolnego 2012/2013 w ZSEH

  Wakacje się skończyły i przywitaliśmy uczniów klas pierwszych, spotkaliśmy długo niewidzianych kolegów i koleżanki.

  Tym razem uroczystość ta miała szczególny charakter, ponieważ pożegnaliśmy wieloletniego dyrektora ZSEH pana Krzysztofa Iwulskiego, który odszedł na zasłużoną emeryturę (wszyscy życzymy mu wspaniałego odpoczynku), a przywitaliśmy nowego dyrektora w osobie pani Wiesławy Topolnickiej-Krępuły.

  Społeczność Handlówki życzy pani dyrektor powodzenia i wielu sukcesów w pracy na rzecz naszej szkoły.

 90. Uczenie się przez całe życie
  Zespół Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Olsztynie pomaga swoim uczniom zadecydować o swojej przyszłości. Nasza szkoła wzięła udział w pilotażu zewnętrznego wsparcia szkół w obszarze doradztwa edukacyjno-zawodowego w r. szk. 2011/2012 zrealizowanym przez Krajowy Ośrodek Edukacji Zawodowej i Ustawicznej.
  Obejrzyj »

 91. VII Wiosennym Rejsie po Wielkich Jeziorach Mazurskich
  W dniach 27 maja – 1 czerwca 2012 roku planowany jest rejs po Wielkich Jeziorach Mazurskich dla uczniów ZSE-H w Olsztynie. Przewidywany koszt rejsu 320 zł i uzależniony jest od ilości uczestników.
  Czytaj dalej » 

 92. IV ed. Szkolnego Konkursu Fotograficznego rozstrzygnięta.
  Wyniki konkursu »    Prace konkursowe » 

 93. Ożenek, czyli zdarzenie całkiem niewiarygodne
  24 kwietnia 2012 r. w Zespole Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Olsztynie wystąpił zespół teatralny Salteam z Zespołu Szkół Salezjańskich w Ostródzie.

   Klasy trzecie technikum handlowego, ekonomicznego, informatycznego i logistycznego obejrzały komedię Mikołaja Gogola pt. „Ożenek, czyli zdarzenie całkiem niewiarygodne” w tłumaczeniu Juliana Tuwima. Nasza młodzież z dużą uwagą i uśmiechem na ustach obejrzała przedstawienie w wykonaniu młodych ostródzian, dziękując za występ licznymi brawami.
  Galeria »

 94. Dyrekcja Zespołu Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Olsztynie informuje, że dnia 18 kwietnia 2012 r. odbędzie się IV Ogólnopolski Konkurs Fryzjerski o Puchar Dyrektora ZSE-H w Olsztynie pod Honorowym Patronatem Prezydenta Olsztyna. Uczestnicy rywalizować będą w dwóch kategoriach: fryzury wieczorowe i modelowanie fryzur klasycznych męskich.

   Konkurs adresowany jest do młodzieży szkół kształcących w zawodzie fryzjer

   Celem konkursu jest popularyzacja zawodu fryzjera, zaprezentowanie umiejętności i kunsztu zawodowego oraz wyłonienie najlepszych, potencjalnych pracowników salonów fryzjerskich.

  Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie!

  Regulamin »             Program »             Karta zgłoszenia

 95. VII Spotkanie z poezją i nauczaniem Jana Pawła II
  13 kwietnia 2012 r. w Gimnazjum nr 9 na Nagórkach zorganizowano już VII spotkanie z poezją i nauczaniem Papieża Polaka „Non omnis moriar”. Wzięli w nim udział przedstawiciele 8 olsztyńskich szkół, w tym również uczniowie Zespołu Szkół Ekonomiczno-Handlowych z klas: II TH (technik handlowiec), II TL (technik logistyk) i II TI (technik informatyk).
  Czytaj dalej »        FOTO »

 96. Obchody 72. rocznicy zbrodni katyńskiej
  13 kwietnia 2012 roku odbyła się w naszej szkole uroczystość upamiętniająca 72. rocznicę zbrodni katyńskiej.
  Czytaj dalej » 

 97. Na niebiesko dla autyzmu. Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu
  Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu (World Autism Awareness Day, WAAD) jest obchodzony corocznie 2 kwietnia. Jego celem jest podnoszenie społecznej świadomości na temat zaburzenia uznanego przez ONZ za jeden z najpoważniejszych problemów zdrowotnych świata - obok raka, cukrzycy czy AIDS (więcej na www.un.org).
  Czytaj dalej» 

 98. Znowu najlepsi w Olsztynie - Zawody Super@dmin
  29 marca 2012 roku odbyły się zawody „super@yższej Szkoły Informatyki i Ekonomii TWP w Olsztynie. W zawodach wzięło udział 21 drużyn z północnej Polski. W zawodach mogli brać udział uczniowie szkół średnich. Zespół w składzie: Robert Ferenc, Radosław Domian i Tomasz Rutkowski z kierunku technik informatyk zajęli II miejsce.
  Czytaj dalej»

 99. Mieć czy być?
  23 marca 2012 r. w Zespole Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Olsztynie wystąpiła Grupa Teatralna „Przebudzeni” z Ostródy prezentująca spektakl Dylematy. Występ obejrzeli uczniowie klas trzecich technikum ekonomicznego, handlowego, logistycznego i informatycznego.
  Czytaj dalej »        FOTO »

 100. IV Szkolny Konkurs Fotograficzny

  Od 16 marca 2012 r. do 14 kwietnia 2012 r. trwał II etap szkolnego konkursu fotograficznego – oddawanie głosów do „Nagrody publiczności”.

  Po podliczeniu wszystkich głosów „Nagrodę publiczności” zdobyło zdjęcie nr 7, którego autorem jest Karol Żukowski z kl. III technik handlowiec.

  Czytaj dalej »

 101. 13 marca 2012 r. ww Zespole Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Olsztynie odbył się XVI finał Konkursu Młodego Handlowca.

  Sandra Bajcer i Justyna Gołębiowska z kl. 2 „A” (zawód sprzedawca - zasadnicza szkoła zawodowa) zajęły drugie miejsce.

  XV Konkurs Młodego Handlowca - czytaj dalej»  

  XV Konkurs Młodego Handlowca - FOTO»  

 102. Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich
  8 marca 2012 r. w naszej szkole odbyły eliminacje okręgowe XVII Turnieju Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich.

  Do zawodów centralnych zakwalifikowała się Agnieszka Szydłowska, uczennica kl. IV TE „A” (technik ekonomista).
  Czytaj dalej » 

 103. Szkolny Konkurs o Patronie Szkoły
  6 marca 2012 r. w Zespole Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Olsztynie odbył się Szkolny Konkurs o Patronie Szkoły. W tegorocznej edycji pierwsze miejsce zajął Mateusz Nawrocki z kl. I technikum logistycznego.
  Czytaj dalej » 

 104. Międzynarodowy Tydzień E-książki w SZE-H
  W dniach 4 – 10 marca 2012 r. na całym świecie organizowany jest międzynarodowy Tydzień E-książki. W związku z tym wydarzeniem biblioteka szkolna ZSE-H w Olsztynie postanowiła włączyć się aktywnie w tegoroczne obchody.
   Czytaj dalej » 

 105. Spotkanie opłatkowe
  Jak tradycja Zespołu Szkół Ekonomiczno-Handlowych każe, odbyło się w naszej szkole coroczne spotkanie opłatkowe. 13 I 2012 r. spektakl jasełkowy w wykonaniu nauczycieli i uczniów Handlówki obejrzała społeczność szkolna i zaproszeni znamienici goście.
  Czytaj dalej »     FOTO »

 106. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
  8 stycznia 2012 r. po raz kolejny zorganizowano w Zespole Szkół Ekonomiczno-Handlowych zbiórkę funduszy w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
  Czytaj dalej »  FOTO »

 107. Szkolny konkurs kolęd „Choć tyle żalu w nas...”
  W czwartek 22 grudnia 2011 r. uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Ekonomiczno-Handlowych spotkali się, by trwając w oczekiwaniu na święta Bożego Narodzenia, wysłuchać kolęd, które przygotowali na konkurs uczniowie naszej szkoły..
  Czytaj dalej »     FOTO »

 108. Bookcrossing czyli „uwalnianie książek"
  W listopadzie 2011 r., Zespół Szkół Ekonomiczno-Handlowych dołączy do zacnego, międzynarodowego grona placówek, w których będzie można „uwolnić książkę”.
  Czytaj dalej »   Naklejka »    Plakat »

 109. Żywa lekcja historii
  W listopadzie 2011 r. młodzież Handlówki uczestniczyła w lekcji muzealnej w Domu Gazety Olsztyńskiej, a w grudniu gościła pana Jana Chłostę, który opowiadał o Związku Polaków w Niemczech i dziejach olsztyńskiego Banku Ludowego obchodzącego 100. rocznicę swojego powstania.
  Czytaj dalej » 

 110. Nagrodzeni w Ziołowej Dolinie
  30 września 2011. W Zespole Szkół Ekonomiczno-Handlowych mamy wspaniałą, aktywną młodzież. Prężny samorząd uczniowski, informatycy opracowujący efektowne prezentacje o naszej szkole. Jest zespół muzyczny, który ubarwia swoimi występami szkolne imprezy, grupa ratownictwa medycznego i wiele, wiele innych osób działających na rzecz Handlówki.

 111. Bookcrossing czyli „uwalnianie książek”
  W listopadzie 2011 r., Zespół Szkół Ekonomiczno-Handlowych dołączył do zacnego, międzynarodowego grona placówek, w których będzie można „uwolnić książkę”.
  Czytaj dalej »   Naklejka »    Plakat »

 112. Spotkanie z etnografem - Magia Ziół
  10 listopada 2011 r. w Zespole Szkół Ekonomiczno-Handlowych odbyło się, wpisane już w tradycję Handlówki, spotkanie uczniów z panią Elżbietą Kaczmarek, etnografem z Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie. Tym razem jego tematem była „Magia ziół”.
  Czytaj dalej »   Galeria »

 113. Akcja Pluszak
  W dniach 1-30 listopada 2011 r. w Zespole Szkół Ekonomiczno-Handlowych trwała zbiórka uszaków, zabawek, książek, przyborów szkolnych dla najbardziej potrzebujących dzieci z domów dziecka, szkół specjalnych, i innych placówek i organizacji niosących pomoc najuboższym.
  Czytaj dalej »  

 114. Olimpiada o Polsce i Świecie Współczesnym
  25 listopada 2011 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w eliminacjach szkolnych LIII Olimpiady o Polsce i Świecie Współczesnym.
  Czytaj dalej »  

 115. Święto szkoły 2011
  W Handlówce słowo „tradycja” nie jest tylko pustym hasłem, wypełnia je głęboka treść. 4 listopada 2011 roku w Zespole Szkół Ekonomiczno-Handlowych odbyły się, jak co roku, obchody Święta Szkoły. Byli znamienici goście, otrzęsiny beanów, nagrody dla nauczycieli, stypendia dla uczniów i występy artystyczne.
  Czytaj dalej »   Obejrzyj na youtube »  Galeria »

 116. POWIEDZ „TAK” CYWILIZACJI ŻYCIA!
  Są takie dzieci, które zawiedli najbliżsi, one nie mogą cieszyć się obecnością rodziców. Bite, poniżane, przestraszone, mające w oczach wielki lęk i smutek... są gotowe okazać ludziom największą wdzięczność w zamian za minimum zainteresowania. Zachęcam gorąco do wzięcia udziału w akcji.
  Czytaj dalej »

 117. Ogólnopolska konferencja
  Stowarzyszenie Dyrektorów i Nauczycieli Twórczych i Aktywnych Szkół Zawodowych oraz ZSE-H w Olsztynie organizuje konferencję na temat „Reforma kształcenia zawodowego – programy nauczania”.
  Czytaj dalej »    Program konferencji » 

 118. Pokaz fryzur studniówkowych
  4 I 2012 r. w Zespole Szkół Ekonomiczno-Handlowych został zorganizowany pokaz fryzur studniówkowych. Swoje umiejętności prezentowali uczniowie trzecich klas fryzjerskich zasadniczej szkoły zawodowej.
  Czytaj dalej »     FOTO »

 119. Większość ludzi ma jakiś kącik w duszy
  Właśnie teraz, choć wydaje się to o wiele za późno, odkryto talent poetycki uczennicy naszej szkoły – Karoliny.
  Czytaj dalej »

 120. GEO-PLANETA
  W roku szkolny 2010/2011 uczniowie Zespołu Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Olsztynie po raz pierwszy brali udział w Ogólnopolskim Konkursie Geograficznym O-PLANETA organizowanym przez Stowarzyszenie Wiedzy i Kultury Regionalnej w Warszawie przy współpracy z Wydziałem Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego. GEO-PLANETA to konkurs jednoetapowy mający na celu propagowanie wiedzy geograficznej.
  Była to próba zmierzenia się z geografią podjęta głównie przez przyszłych maturzystów. Pod opieką pani Anny Zmysłowskiej wystartowało 12 uczniów. Najwyższy wynik w szkole osiągnęła tegoroczna maturzystka Milena Soćko z IV TL (technik logistyk). Gratulujemy i mamy nadzieję, że matura z geografii poszła jej równie dobrze.

 121. Wielojęzyczność uczniów „Handlówki”
  Warto uczyć się języków obcych! Zespół Szkół Ekonomiczno-Handlowych daje swoim uczniom tę możliwość.
  Czytaj dalej »   

 122. Konkurs fotograficzny - „Barwy życia codziennego”
  W związku z postulatami członków społeczności szkolnej w sprawie wcześniejszego ogłaszania tematu szkolnego konkursu fotograficznego i słusznymi argumentami, iż najwięcej i najlepiej robi się zdjęcia w czasie wakacji, informujemy: tematem IV edycji szkolnego konkursu fotograficznego, który odbędzie się w r. szk. 2011/2012 będą „Barwy życia codziennego”

 123. Mistrzostwo Olsztyna dziewcząt i chłopców w unihokeju
  W marcu 2011 r. odbyły się rozgrywki szkół ponadgimnazjalnych o mistrzostwo Olsztyna w unihokeju dziewcząt i chłopców. Nasze drużyny zdobyły tytuły mistrzowskie.
  Czytaj dalej » 

 124. Przygotowania do matury z biologii
  Wkrótce (10 maja 2011 r.!) grupa uczniów z naszej szkoły przystąpi do egzaminu maturalnego z biologii. Jak wyglądały ich przygotowania do matury w ciągu całego roku szkolnego?
  Czytaj dalej » 

 125. 31 marca 2011 r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego zorganizowanego w naszej szkole w ramach obchodów beatyfikacji papieża Jana Pawła II 1 kwietnia 2011 r. przedstawiciele Handlówki wzięli udział w VI Spotkaniu z Nauczaniem i Poezją Jana Pawła II Non omnis moriar poświęconym pamięci wielkiego Polaka.
  Jan Paweł II »       FOTO » 

 126. Rusza IV edycja Szkolnego Konkursu Fotograficznego!!! Do udziału w konkursie zapraszamy całą społeczność Zespołu Szkół Ekonomiczno-Handlowych – uczniów, nauczycieli i pracowników. Będą nagrody, wystawa prac, a przede wszystkim... przyjemność spojrzenia na otaczający nas świat przez obiektyw aparatu fotograficznego, przyjemność tym większa, że możemy wtedy zobaczyć rzeczy i sprawy, na które w codziennym życiu nie zwracamy uwagi.
  Czytaj dalej »   Regulamin »    Plakat »

 127. TSL Biznes – miesięcznik branży transport-spedycja-logistyka ufundował uczniom szkół, z których pochodzili finaliści olimpiady logistycznej, po dwa numery swojego czasopisma. Czasopisma okazały się bardzo interesujące.
  Uczniowie wszystkich klas kierunku technik logistyk, od pierwszej do czwartej, znaleźli dla siebie wiele ciekawych i przydatnych informacji będących uzupełnieniem do lekcji z wielu przedmiotów zawodowych.
  TSL-Biznes - czytaj dalej»

 128. 15.04.2011 roku odbyły się I WARMIŃSKO-MAZURSKIE ZAWODY W ADMINISTROWANIU SIECIAMI I SYSTEMAMI OPERACYJNYMI „super@dmin” zorganizowane przez WSIIE w Olsztynie. Uczniowie kierunku technik informatyk zajęli I i IV miejsce na 15 startujących drużyn z Olsztyna, Ełku, Reszla, Suszu, Szczytna i Dobrego Miasta.
  Drużyna zwycięzców: Robert Ferenc - III TI Radosław Domian - III TI Tomasz Rutkowski - III TI IV miejsce zajęła drużyna w składzie: Marcin Olasek - IV TI Damian Jabłoński - IV TI Marcin Kocik - IV TI Gratulujemy !!

 129. W dniach 15–16 kwietnia 2011 r. odbył się finał XVI Turnieju Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich. Do finału zakwalifikowała się Agnieszka Szydłowska, uczennica kl. III TE „A” (technik ekonomista), i jako finalistka jest zwolniona z etapu pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe w zawodzie technik ekonomista.
  Czytaj dalej »

 130. Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu od lat aktywnie wspiera rozwój edukacji logistycznej w Polsce, czego efektem jest m.in. projekt „Wirtualne laboratoria – sukces innowacji”.
  Czytaj dalej»

 131. Inauguracja roku szkolnego 2011/12 - 1 września odbyła się w naszej szkole uroczysta inauguracja roku szkolnego 2011/2012. W asyście pocztu sztandarowego do zgromadzonej na sali gimnastycznej młodzieży przemówił dyrektor Krzysztof Iwulski, który zachęcał uczniów do wysiłku zdobywania wiedzy, do wzięcia odpowiedzialności za własne wykształcenie, a także przewodniczący Rady Rodziców pan Tadeusz Kozłowski.  FOTO »

 132. I Ty też możesz uratować komuś życie! Koło pierwszej pomocy przedmedycznej. W Zespole Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Olsztynie w ramach zajęć pozalekcyjnych aktywnie działa koło pierwszej pomocy przedmedycznej. Chcesz posiąść wiedzę i umiejętności, które mogą okazać się przydatne w życiu – przyłącz się do nas. ZAPRASZAMY!
  Czytaj dalej »         FOTO » 

 133. III Szkolny Konkurs Fotograficzny. Zdobywca Nagrody Publiczności wyłoniony. Od 1 marca 2011 r. do 20 kwietnia 2011 r. trwał II etap szkolnego konkursu fotograficznego – oddawanie głosów do „Nagrody publiczności" Po podliczeniu wszystkich głosów „Nagrodę publiczności” zdobyło zdjęcie nr 52, którego autorem jest Paweł Sinica z kl. III technik informatyk.
  Nagroda Publiczności - foto » 

 134. Obchody 71. rocznicy zbrodni katyńskiej w Zespole Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Olsztynie. 15 kwietnia 2011 roku odbyła się w naszej szkole uroczystość upamiętniająca 71. rocznicę mordu katyńskiego.
  Obchody 71. rocznicy zbrodni katyńskiejj » 
  FOTO - Obchody 71. rocznicy zbrodni katyńskiej
  » 

 135. Uniwersyteckie zmagania z ortografią rosyjską. 18 marca 2011 r. uczniowie klas technikum ZSEH (handlowiec, logistyk) wzięli udział w Dyktandzie rosyjskim zorganizowanym przez Instytutu Neofilologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie we współpracy z wykładowcami Uniwersytetu Kaliningradzkiego.
  Zmagania z ortografią - czytaj dalej»       FOTO»

 136. Dyrekcja Zespołu Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Olsztynie informuje, że dnia 16 marca 2011 r. odbędzie się III Międzyszkolny Konkurs Fryzur Wieczorowych i Modelowania Fryzur Klasycznych Męskich.
  Konkurs adresowany jest do młodzieży szkół kształcących w zawodzie fryzjer z województw: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego i mazowieckiego.
  Celem konkursu jest popularyzacja zawodu fryzjera, zaprezentowanie umiejętności i kunsztu zawodowego oraz wyłonienie najlepszych, potencjalnych pracowników salonów fryzjerskich.
  Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie! Zgłoszenia prosimy przysyłać na adres szkoły do dnia 10.03.2011 r..
  Regulamin»                Program»                Karta zgłoszenia»

 137. III Międzyszkolny Konkurs Fryzur Wieczorowych i Modelowania Fryzur Klasycznych Męskich. 16.03.2011 roku Zespół Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Olsztynie był już po raz trzeci organizatorem i gospodarzem kolejnej edycji międzyszkolnego konkursu, w którym zmagali się adepci fryzjerskiego kunsztu – uczniowie klas fryzjerskich ze szkół województwa warmińsko-mazurskiego.
  Fryzury wieczorowe - zwycięzcy: 1. Monika Horba, kl. II „C”  z naszej szkoły, 2. Patrycja Nastaga, kl. II "D" z naszej szkoły, 3. Justyna Szczerbowicz,  kl. II "D" z naszej szkoły
  Fryzura klasyczna - zwycięzcy: 1. Piotr Szumacher z Olsztynka, 2. Marta Szumacher z Olsztynka, 3.Patrycja Sosnowska z kl. III „C” naszej szkoły.
  III Międzyszkolny Konkurs - czytaj dalej»
  III Międzyszkolny Konkurs - FOTO»

 138. 15 marca 2011 roku w Zespole Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Olsztynie odbył się po raz piętnasty Konkurs Młodego Handlowca. Naszą szkołę reprezentowały Karolina Abramczyk i Martyna Kalisz z kl. II „A”, które zajęły II miejsce!
  Czytaj dalej»        Galeria»

 139. 10 marca 2011 r. (czwartek) w godz. 12:00-13:00 w naszej szkole odbędą się eliminacje okręgowe XVI Turnieju Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich.
  Czytaj dalej»

 140. Pamięć o patronach naszej szkoły ciągle żywa Szkolny Konkurs Wiedzy o Patronach Szkoły. 7 marca 2011 r. odbył się w Zespole Szkół Ekonomiczno-Handlowych im. Polaków spod Znaku Rodła w Olsztynie doroczny Konkurs Wiedzy o Patronach Szkoły. W szranki stanęło 23 uczniów z klas drugich.
  Zwycięzcy:
  1. Katarzyna Kowalska z kl. II TL (technik logistyk), 2. Damian Kowalski z kl. II F (zasadnicza szkoła zawodowa), .
  Czytaj dalej » 

 141. Szkolny Konkurs Fotograficzny Barwy życia codziennego już rozstrzygnięty.
  Od 1 marca 2011 r. do 20 kwietnia 2011 r. trwa oddawanie głosów do „Nagrody publiczności”.  Zapraszamy do zabawy!!!.
  Głosować można w bibliotece szkolnej.
  Wyniki konkursu»       FOTO - prace nagrodzone» FOTO - prace konkursowe»    FOTO - prace pozakonkursowe»

 142. Najlepsi uczniowie otrzymali stypendium Premiera. Dnia 24 lutego 20011 roku, uczennice Zespołu Szkół Ekonomiczno-Handlowych, Agata Cieszkowska z klasy II Technikum (ekonomista) i Olga Ewelina Horba z klasy III LPS, odebrały dyplomy Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Uroczystość odbyła się w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie. Uczennicom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
  Dyplom Agaty»             Dyplom Olgi»

 143. Spotkanie z poezją Marii Zientary-Malewskiej i Feliksa Walichnowskiego. 24 II 2011 r. odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski poezji Marii Zientary-Malewskiej i Feliksa Walichnowskiego, który, jako gość honorowy, mógł usłyszeć interpretację swoich utworów w wykonaniu młodzieży Handlówki..
  Spotkanie z poezją - czytaj dalej»

 144. „I znów karnawału czas...” czyli szkolne spotkania z etnografią. Dnia 18 .02. 2011 r. miało miejsce spotkanie z panią Elżbietą Kaczmarek, etnografem z olsztyńskiego Muzeum Warmii i Mazur. Spotkanie to poświęcone było tradycjom karnawałowym w Polsce, a szczególności na Warmii i Mazurach.
  Czytaj dalej»    FOTO» 

 145. Przedstawiamy pierwszy w tym roku szkolnym numer Waszej gazetki „Gafa”, w nim m.in.: wywiady z nauczycielami i uczniami, krótko o tym, czy matura straszna jest, co fajnego i pożytecznego można robić po lekcjach, twórczość Waszych koleżanek i kolegów. Jest oczywiście horoskop i humor
  GAFA 2011/12 nr 1

 146. Dnia 14 stycznia 2011 r., jak co roku, odbyła się w naszej szkole piękna uroczystość – spotkanie opłatkowe. Tradycyjnie mogliśmy obejrzeć wystawione przez uczniów i nauczycieli ZSEH jasełka, a szkołę zaszczycili swoją obecnością znamienici goście.
  Czytaj dalej»        Foto»

 147. 6 I 2011 r. w naszej szkole została zorganizowana zbiórka funduszy w ramach WOŚP. Impreza odbywała się pod hasłem „Akademia Karate z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy – 2011”.
  Czytaj dalej»     Foto»

 148. Tuż przed świętami Bożego Narodzenia, 22 grudnia 2010 roku, w naszej szkole odbył się "Szkolny Konkurs Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych".
  Czytaj dalej»

 149. Dnia 16 grudnia 2010 roku w naszej szkole wystąpiła młodzież Liceum i Gimnazjum Salezjańskiego im. św. Dominika Savio w Ostródzie z wieczornicą poświęconą Powstaniu Warszawskiemu. Przedstawienie w świetlicy szkolnej obejrzała młodzież klas maturalnych. Występ młodych ostródzkich aktorów spotkał się z dużym uznaniem zarówno ze strony młodzieży jak i inauczycieli.
  Fot1, Fot2, Fot3, Fot4, Fot5 »

 150. Kamil Bieniuszewicz - uczeń III klasy technikum logistycznego ZSE-H w Olsztynie zakwalifikował się do finału III Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej.
  Czytaj dalej»

 151. W dniu 30 listopada 2010 r. o godzinie 9.00 uczniowie klas maturalnych (Technik informatyk, Technik handlowiec, Technik ekonomista i Technik logistyk) wraz z nauczycielem historii Katarzyną Podchul uczestniczyli w lekcji muzealnej poświęconej zagadnieniu: „Gazeta Olsztyńska kronikarzem życia polskiej Warmii”. Temat został wybrany nieprzypadkowo, gdyż poruszał ważne treści związane z patronem naszej szkoły – Polakami spod znaku Rodła.

 152. Uczniowie Handlówki biorą udział w wielu olimpiadach i konkursach o zasięgu ogólnopolskim, sprawdzających ich znajomość otaczającego świata w zakresie problematyki społecznej i politycznej.
  Czytaj dalej»

 153. Marcin Śliwiński - uczeń pierwszej klasy technikum logistycznego zdobył brązowy medal w zawodach pełnokontaktowych w formule Oriental Ruls junior na Mistrzostwach Świata Martial Arts - Kickboxing, które odbyły się w Alicante (Hiszpania) w dniach 02-07.11.2010 r. Marcin trenuje od 4 lat w Camel Fight Club Olsztyn.
   

 154. Rzecznik prasowy Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu, pan Wojciech Zalewski przesłał do mediów lokalnych w Olsztynie informację o sukcesie uczniów technikum logistycznego ZSE-H w Olsztynie w III Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej.
  Czytaj dalej»

 155. 25 października 2010 r. odbył się egzamin uczniów walczących o certyfikaty Izb Przemysłowo-Handlowych w Magdeburgu i w Warszawie. I... UDAŁO SIĘ! Egzamin zakończył się wynikiem pozytywnym! Certyfikaty zostały zdobyte!
  Czytaj dalej»       FOTO»

 156. 23 X 2010 r. społeczność Zespołu Szkół Ekonomiczno-Handlowych wraz z zaproszonymi znamienitymi gośćmi świętowała 65. urodziny!
  Czytaj dalej»         FOTO » 

 157. W piątek, 22 października 2010 roku punktualnie o godzinie 9.00 odbył się pierwszy (szkolny) etap III Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej, do którego przystąpiło ponad 5.500 uczniów ze 175 szkół z całej Polski.
  Czytaj dalej»

 158. W roku szkolnym 2010/2011 kontynuowane są spotkania młodzieży ze sztuką. Uczniowie poznają różne jej oblicza – aspekt estetyczny, moralny, wychowawczy, a także rozrywkowy. 7 października gościliśmy Grupę Teatralną „Kurtyna” z Krakowa, a w grudniu mogliśmy posłuchać muzyki klasycznej (i nie tylko) w wykonaniu Olsztyńskiej Grupy Smyczkowej „Absolwent”.
  Czytaj dalej»    FOTO »

 159. Po „Naszych zwierzakach” i trudnym temacie „Światło i cień” po raz trzeci organizujemy dla Was Szkolny Konkurs Fotograficzny !!!
  Czytaj dalej»         Plakat»             Regulamin»

 160. Konkurs czytelniczy - po raz pierwszy w Zespole Szkół Ekonomiczno-Handlowych będziemy świętować Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. październik. W ramach tych październikowych obchodów zaplanowany jest konkurs czytelniczy poświęcony książkowej sadze Zmierzch Stephenie Meyer.
  Regulamin »

 161. W ostatnim tygodniu października 2010 młodzież z klas III TL, III TE „A”, II „B”, I TL i I „F” odwiedziła grób naszych patronów znajdujący się na cmentarzu przy ulicy Poprzecznej. Odmawiając modlitwę i zapalając znicze, przypominaliśmy także niełatwe losy pochowanych w tym grobie państwa Knosałów i rodziny Pieniężnych.
  Czytaj dalej»

 162. Europejski Projekt Edukacyjny „Praktyczne umiejętności w handlu” jest realizowany w Polsce już po raz trzeci, biorą w nim udział między innymi technika handlowe. Pozytywny wynik egzaminu (25 X 2010) to uzyskanie prestiżowego certyfikatu Izb Przemysłowo Handlowych w Magdeburgu i w Warszawie.

 163. W dniach 15-16 września 2010 uczniowie drugiej i trzeciej klasy technikum logistycznego po raz kolejny odwiedzili Poznań – niekwestionowaną stolicę logistyki w  Polsce 
  Czytaj dalej » 

 164. Nowy rok szkolny 2010/2011 klasy kierunku technik informatyk rozpoczęły nie tylko nauką. Uczniowie spotkali się, aby stoczyć bitwę na kolorowe kulki z farbą.
  Czytaj dalej»         Foto»

 165. 3 września 2010 r. przedstawiciele naszej szkoły uczestniczyli w uroczystości odsłonięcia tablicy upamiętniającej Marię Zientarę-Malewską, poetkę opiewającą Warmię oraz działaczkę spod znaku Rodła.
  Czytaj dalej»       Biuletyn»

 166. 18 czerwca 2010 r., Liceum Ogólnokształcące w Kartuzach zorganizowało u siebie panel koleżeński, aby zaprezentować, jak pracowało procedurami Szkoły Uczącej Się. Naszą szkołę reprezentowali: pani Renata Banaszczyk, ks. Adam Łukowski i pani Małgorzata Welenc.
  Czytaj dalej»

 167. Uczniowie Handlówki startują i to z powodzeniem, w bardzo różniących się od siebie dyscyplinach sportowych, jak siatkówka plażowa i ...szachy.
  Siatkówka
  »                        Szachy »

 168. 26 maja 2010 r. grupa 34 uczniów najstarszych klas technikum logistycznego ZSE-H gościła w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu.
  Czytaj dalej»        Foto»

 169. W VII Mistrzostwach Olsztyna Szkół Ponadgimnazjalnych w Halowej Piłce Nożnej nasze dziewczęta zajęły II miejsce, a reprezentacja chłopców II miejsce w Wiosennym Turnieju Piłki Siatkowej Szkół Zawodowych o Puchar Prezydenta Miasta Olsztyn.
  Dziewczęta »         Chłopcy »

 170. W marcu i kwietniu 2010 r. trwał w naszej szkole konkurs geograficzny. Składał się z dwóch etapów, a jego zwyciężczynią została Anna Gołębiewska z klasy III TE.
  Czytaj dalej»

 171. 13 kwietnia 2010 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel poświęcony Ich pamięci. W sali gimnastycznej zgromadziła się cała społeczność szkolna ZSE-H. W przejmującej ciszy wysłuchaliśmy pięknej mowy pożegnalnej, którą wygłosił dyrektor, pan Krzysztof Iwulski. Listę tragicznie zmarłych odczytało dwoje uczniów, a wzruszającą modlitwę za dusze tych, którzy tak niespodziewanie odeszli, odmówił ksiądz katecheta Adam Łukowski.

 172. 9 kwietnia 2010. Aby upamiętnić 70. rocznicę zbrodni katyńskiej nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego projektu "Katyń... ocalić od zapomnienia".
  Czytaj dalej
  »   Foto»

 173. 25 marca 2010 r. odbyło się spotkanie z panią Elżbietą Kaczmarek – etnograf z Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie, która opowiadała młodzieży o związanych z wiosną dawnych zwyczajach ludowych w naszym regionie.
  Czytaj dalej

 174. W dniach 17-19 marca 2010 r. grupa uczniów naszej szkoły uczestniczyła w wycieczce, która odbyła się na trasie Szymbark – Władysławowo – Hel – Słowiński Park Narodowy – Gdynia (oceanarium) – Gdańsk. Została ona zrealizowana w ramach projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
  Czytaj dalej
  »

 175. 15 marca 2010 r. odbył się XIV Finał Konkursu Młodego Handlowca. Uczennice naszej szkoły – Agnieszka Fiedorowicz z kl. II „B” i Natalia Jastrzębska z kl. II „A” zajęły trzecie miejsce. Serdecznie gratulujemy!
  Czytaj dalej
  »   Foto»

 176. W dniach 11 – 13 marca 2010 r. w pałacu w Łochowie odbyła się Konferencja Dyrektorów Klubu Szkoły Uczącej Się, której tematem było zagadnienie „Szkoła inteligentna czy kreatywna”. Z ramienia naszej szkoły udział w niej wzięła pani dyrektor Liliana Gerszberg.
  Czytaj dalej»

 177. W ramach projektu Edukacja muzyczna i teatralna w naszej szkole odbywają się spotkania z muzyką. Pierwsze odbyło się w listopadzie 2009 r. i było poświęcone muzyce klasycznej polskich kompozytorów. W drugim z cyklu spotkań mogliśmy uczestniczyć 2 marca 2010 r. Jego tematem był szeroko rozumiany musical. Koncertujący muzycy do wspólnego grania zaprosili saksofonistę – ucznia kl. III TI Miłosza Dębińskiego.
  Foto»

 178. Do Betlejem nie jest tak daleko... 15 I 2010 r. odwiedzili naszą szkołę znamienici goście. Okazją było coroczne spotkanie z naszymi Patronami – Polakami spod znaku Rodła.

 179. Nasza szkoła włączyła się również w pomoc dzieciom z chorobami nowotworowymi. 10 I 2010 r. zorganizowano w Handlówce akcję zbiórki funduszy w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
  Czytaj dalej»        Foto»

 180. 22.12.2009 r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel świąteczny. W przedświątecznej atmosferze, w którą wprowadził nas występ grupy teatralnej i piękne kolędy w wykonaniu naszej młodzieży, życzyliśmy sobie pięknych Świąt Bożego Narodzenia.
  Czytaj dalej »

 181. Finaliści konkursu plastycznego na Ekslibris biblioteki szkolnej (10.2009)
  Czytaj dalej »

 182. 2 listopada 2009 r., czyli w Dzień Zaduszny, po raz kolejny społeczność naszej szkoły miała przyjemność gościć Panią Elżbietę Kaczmarek, etnograf w Muzeum Warmii i Mazur, która przybliżyła naszej młodzieży dawne tradycje i obrzędy naszego regionu związane z Dniem Wszystkich Świętych.
  Czytaj dalej »      Foto »

 183. Ośmiu uczniów naszej szkoły zakwalifikowało się do zawodów II stopnia czyli etapu okręgowego: Natalia Urbaniak, Adam Lemieszek, Przemysław Wiktorzak, Robert Kendzior, Damian Bojarski, Tomasz Micigolski, Przemysław Wołoszczuk i Andrzej Kiełbasa.
  Czytaj dalej »

 184. W dniach 04.10.-11.10 2009 r. i 30.11.-06.12.2009 r. odbyły się w naszej szkole warsztaty dla młodzieży, w ramach projektu Enter your Future, realizowanego pod patronatem międzynarodowej organizacji studenckiej AIESEC.
  Czytaj dalej »

 185. Pan Marek Wieczorek – nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół Ekonomiczno-Handlowych, trener karate, a zarazem Prezes Olsztyńskiego Klubu Kyokushin Karate, w sierpniu 2009 r. wziął udział w mistrzostwach świata, które odbywały się w Japonii.
  Część pierwsza »      Foto cz.1»      Foto cz.2»

 186. Pan Marek Wieczorek – nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół Ekonomiczno-Handlowych, trener karate, a zarazem Prezes Olsztyńskiego Klubu Kyokushin Karate, wziął udział w mistrzostwach świata. Przeczytaj wspomnienia z pobytu w Japonii - sierpień 2009.
  Czytaj dalej »       Foto »

 187. Od pierwszego września 2009 roku w Zespole Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Olsztynie jest realizowany projekt ""Zdam maturę tylko mi pomóż

 188. XIV TURNIEJ Wiedzy I Umiejętności Handlowo-Menedżerskich.   Eliminacje okręgowe odbyły się 5 marca 2009r. w naszej szkole. Katarzyna Sobiewska z kl. IV TEA z naszej szkoły zakwalifikowała się do eliminacji centralnych.

 189. Szkolny Konkurs Fotograficzny "Światło i Cień.    Plakat     Regulamin » Wyniki konkursu Fotografie konkursowe

 190. Nowy budynek Szkoły powstał w latach siedemdziesiątych. Tworzyło go kilku zapaleńców z dyrektorem J. Kochanowiczem i T. Pacerem na czele.. Być może dzisiaj nie jest to wielkie wyzwanie, jednak w latach siedemdziesiątych wymagało to wielu nietypowych zdolności i umiejętności. Jeśli chcecie zorientować się jak to wtedy było, obejrzyjcie sobie kilka komedii Bareji jak "Miś" czy seriale Alternatywy 4 lub Zmiennicy. Nie uwierzycie, ale wtedy zdobycie (tak, tak nie kupienie) drutu na instalacje elektryczne wymagało wielu karkołomnych przedsięwzięć, itd.

 191. Uczniowie drugiej klasy technikum logistycznego gościli 27 i 28 maja 2009 w Poznaniu. W pierwszym dniu uczniowie mieli okazję zobaczyć pracę logistyka w praktyce.
  Czytaj dalej »         Galeria fotografii »

 192. W dniach 15 – 19 kwietnia 2009 roku cztery uczennice naszej szkoły: Natalia Urbaniak – kl. 3 TL, Natalia Sieruta – kl. 3 LPEA, Katarzyna Kobylińska – kl. 3LPEA i Magdalena Kotuniak – kl. 2 LPS, pod opieką p. Krzysztofa Lewandowskiego, uczestniczyły w wyjeździe do Parlamentu Europejskiego w Brukseli.
  Czytaj dalej »      Foto »

 193. 9 marca 2009 r. odbył się, po raz XIII Finał Konkursu Młodego Handlowca. Ewa Kwietniewska i Monika Podlińska z naszej szkoły zajęły pierwsze miejsce. FOTO

 194. Zamiast się kłócić, obrażać możesz skorzystać z mediacji. W naszej szkole są przeszkolone osoby – uczniowie, które pomogą Wam dogadać się ze sobą, rozwiązać konflikt.
  Czytaj dalej »»

 195. Przed naszymi uczennicami szansa na zwycięstwo w Turnieju Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich. Pomyślnie zakończony etap szkolny pozwolił im na uczestnictwo w eliminacjach okręgowych, które już na początku marca.
  Czytaj dalej »

 196. Wrzesień 2009. Biblioteka szkolna ogłasza konkurs plastyczny na Ekslibris (logo) biblioteki Zespołu Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Olsztynie. Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie całej naszej szkoły. Regulamin

 197. V miejsce w wyścigu smoczych łodzi - Zawody odbyły się na wodach Jeziora Krzywego w Olsztynie, w okolicach plaży miejskiej.

 198. II miejsce w koszykówce. W dniu 20.04. 2009 r. odbył się finałowy mecz o Mistrzostwo...

 199. VI Wiosenny Rejs po Wielkich Jeziorach Mazurskich - marzec 2009 -zaproszenie do udziału
  Regulamin rejsu »
  Karta zgłoszenia »
  Zasady naboru »
  Co zabrać na rejs »

 200. Srebrny medal w Mistrzostwach Olsztyna w Halowej Piłce Nożnej Dziewcząt Szkół Ponadgimnazjalnych

 201. Indeks dla Natalii Urbaniak. 20 marca 2009 roku, w auli Wyższej Szkoły Logistyki ...  FOTO

 202. "Nasze zwierzaki". 18 marca 2009 roku rozstrzygnięto konkurs. Wygrał ...   FOTO

 203. Dnia 5 stycznia 2009 odbył się półfinał I Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej.

 204. Natalia Urbaniak w finale. I Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna

 205. 30 stycznia 2009r. odbył się w naszej szkole panel podsumowujący pracę Zespołu-Szkół Ekonomiczno – Handlowych w Olsztynie w SUS-ie i już po raz drugi przyznano nam zaszczytny tytuł Szkoły Uczącej Się.
  Czytaj dalej »    Tablica SUS »

 206. 1.10.2008 Odbyły się mistrzostwa szkoły w tenisie stołowym. 1 Gajownik Natalia IV TH
  2 Makowska Malgosia III LPS,   3 Piotrowska Aneta III C,   4 Sulewska Iza I LPS

 207. Dnia 26 października 2008 odbyły się Mistrzostwa Olsztyna w tenisie stołowym Reprezentacja ZSE-H zajęła I miejsce  FOTO

 208. 1 października 2008 odbyły się Mistrzostwa Olsztyna w sztafetowych biegach przełajowych

 209. Fianał XII Konkurs Młodego Handlowca I miejsce dla ZSE-H  11.04.2008     FOTO

 210. W marcu 2008 odbyły się Mistrzostwa Polski Szkół Handlowych w Piłce Nożnej chłopców - czytaj dalej

 211. I Międzyszkolny Konkurs Fryzjerski o puchar Dyrektora Szkoły ZSE-H w Olszynie
  Regulamin konkursu

  Kryteria oceny
  Program konkursu

 212. Jasełka 2008  Galeria fotografii »

 213. W dniu 11.01.2008r. w HW-S „Urania” w Olsztynie odbyły się finałowe mecze Mistrzostw Olsztyna w koszykówce chłopców szkół średnich

 214. Szkolny konkurs Fotograficzny   zorganizowany przez uczniów październik 2008        Regulamin Wyniki konkursu Fotografie konkursowe

 215. W dniach 16-18 września 2008 uczniowie III klasy technikum logistycznego ponownie odwiedzili Poznań
  Wycieczka pierwsza (2 MB) »              Wycieczka druga (8 MB) »
    Galeria fotografii 1»                 Galeria fotografii 2»

 216. Święto szkoły 2007. Tegoroczne Święto Szkoły odbyło się 27.X.2007 r. przy udziale naszych PATRONÓW i wielu wspaniałych gości. FOTO

 217. 3 września 2007 roku odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2007/2008. Dyrektor szkoły przywitał nowych uczniów życząc im przyjemnego i udanego pobytu w szkole.

 218. Wspomnienia z IV Rejsu po Wielkich Jeziorach Mazurskich. Fotoreportaż z rejsu

 219. W dniach 7–9 marca 2007r w Gorlicach odbyły się VI Mistrzostwa Polski Szkół Handlowych w halowej piłce nożnej.

 220. W dniu 15 marca 2007 r. w Światowym Dniu Konsumenta odbył się finał XI Konkursu Młodego Handlowca

 221. W dniu 2 marca 2007 roku Prezydent Olsztyna dokonał uroczystego otwarcia Szkolnej Galerii Sztuki w Zespole Szkół Ekonomiczno-Handlowych im. Polaków Spod Znaku Rodła.

 222. Konkurs historyczny. W naszej szkole odbył się rejonowy finał konkursu historycznego dla uczniów gimnazjów. - Zwyciężył Piotr Osiński z Gimnazjum Nr 14 w Olsztynie

 223. Jasełka 2007

 224. Spotkanie opłatkowe 2007 - W styczniu odbyło się w szkole spotkanie opłatkowe z patronami szkoły.

 225. Spotkanie opłatkowe 2007 - Uroczystość uświetniła obecność prezydenta miasta Olsztyn, pana Czesława Jerzego Małkowskiego oraz abp seniora Edmunda Piszcza.

 226. Mistrzostwa Olsztyna w piłce nożnej dziewcząt 2007 - Reprezentacja naszej szkoły zajęła czwarte miejsce w turnieju.

 227. Wspomnienia z I Wiosennego Rejsu po Zalewie Wiślanym  Fotoreportaż z rejsu »

 228. Autoryzowane kursy systemu operacyjnego Novell dla kierunku Technik informatyk  Szkoła podpisała umowę z Novell Polska na prowadzenie w ramach zajęć lekcyjnych autoryzowanych kursów systemu operacyjnego Novell Netware. Jest to bardzo znany system sieciowy, uważany za najbezpieczniejszy. Standardowo będzie prowadzony na kierunku technik informatyk.

 229. „Sanna, sanna, sanna, pada biały śnieg”… czyli wolontariacki kulig. - Szkolne Koło Wolontariusza „Pomocna dłoń” jak co roku zorganizowało kilka akcji charytatywnych   ...

 230. Spotkanie –debata dotycząca ogólnopolskich akcji „Hospicjum to też życie- zdążyć - Dnia 19.01.2006r.w szkole odbyło się spotkanie z pracownikami olsztyńskiego hospicjum ...

 231. Bogini Prusów Ostara i jej związek z wielkanocnym zającem i pisankami- czyli szkolne spotkanie z etnografią. - Jeszcze nie wyschły na dobre nasze ubrania po tradycyjnym Śmigusie   ...

 232. Migawki z III Wiosennego Rejsu po Wielkich Jeziorach Mazurskich - Było wspaniale !!! Jeszcze na żadnym rejsie nie mieliśmy takiej żeglarskiej pogody. Śniardwy przywitały nas  ...

 233. Reprezentacja naszej szkoły zajęła czwarte miejsce w turnieju piłki nożnej dziewcząt o mistrzostwo Olsztyna

 234. W Zespole Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Olsztynie 12 stycznia 2007r od-były się eliminacje okręgowe XII Turnieju Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich. FOTO-migawki

 235. Dnia 27 października 2006r. obchodziliśmy bardzo dla nas ważną uroczystość – Święto Szkoły. Na naszą uroczystość oprócz młodzieży i grona pedagogicznego przybyło wielu gości zaprzyjaźnionych ze szkołą, oraz Ci najważniejsi dla nas, czyli patroni naszej szkoły – RODŁACY.

 236.         FOTO-serwis

 237. Jasełka 2006 - Koza, szemel i płaczący Jezusek - W większości naszych domów pochowano już świąteczne ozdoby, a choinki powędrowały na śmietnik  ...

 238. Nasze uczennice Ewelina Rudzińska i Marta Sienkiewicz zdobyły pierwsze i trzecie miejsce w Konkursie Poezji Marii Zientary-Malewskiej w Brąswałdzie.

 239. Dnia 19.01.2006r.w szkole odbyło się spotkanie z pracownikami olsztyńskiego hospicjum im. Jana Pawła II, p. Teresą Kocbach kierującą tą placówką ...

 240. Poważnie traktujesz przygotowanie do egzaminów zawodowych - to informacja dla Ciebie!

 241. SUKCES W SIGG !! - 8 miejsce w pPolsce w grze na giełdzie papierów wartościowych

 242. W naszej szkole odbył się rejonowy finał konkursu historycznego dla uczniów gimnazjów. - Zwyciężył Konrad Orzechowski z gimnazjum w Jezioranach

 243. W szkole widzieliśmy jasełka, w których wspólnie wystąpili nauczyciele i uczniowie. FOTO

 244. Tegoroczne Święto Szkoły odbyło się 23 X przy udziale naszych PATRONÓW i wielu wspaniałych gości.

 245. W dniach 21-22 października 2005 obchodziliśmy 60-lecie szkoły.

 246. Finał konkursu "Czy znasz zasady..."

 247. Konkurs "Czy znasz szkolne lektury"

 248. Finał konkursu Młodego Handlowca

 249. Walentynki 2005

 250. 8 listopada 2005 r. odbyła się uroczystość podsumowania pracy Zespołu Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Olsztynie w SUS-ie i przyznano nam zaszczytny tytuł Szkoły Uczącej Się.
  czytaj dalej
  »

 251. Savoir vivre w Europie

 252. Spotkanie z rodzicami

 253. Narodził się pośród jasnych gwiazd

 

 

Projekt i wykonanie: Zdzisław Niewiadomski

 Copyright: Zespół Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Olsztynie

Olsztyn, 2005