Zawód magazynier-logistyk

Branżowa Szkoła I Stopnia nr 2

Informacje ogólne

W ciągu 3 lat nasza szkoła zawodowa przygotuje Cię do wykonywania popularnego  i poszukiwanego zawodu sprzedawcy.

Jeżeli chcesz połączyć naukę z zarabianiem pieniędzy, jest to szkoła dla Ciebie.

Możesz w krótkim czasie zdobyć wykształcenie, ucząc się w trybie następującym: 3 dni w tygodniu edukacja w szkole, natomiast 2 dni - płatna praktyczna nauka zawodu.

W trakcie nauki:

  • zdobędziesz wiedzę z zakresu obsługi magazynu, zintegrowanych systemów informatycznych, organizacji procesów przedprodukcyjnych
  • nauczysz się:

rozmieszczać przyjęte towary w magazynie, zapewnić im odpowiednie warunki przechowywania, brać udział w inwentaryzacjach i odpowiadać materialnie za powierzone mu mienie.

dbać o towar, który znajduje się pod Twoją opieką, chronić go przed zepsuciem, zniszczeniem, kradzieżą, szkodnikami, pożarem, zalaniem,

prawidłowo oznakować składowane towary; przestrzegać terminów ważności i trwałości towarów oraz terminów zwrotu opakowań i utrzymywać porządek i czystość w pomieszczeniach magazynowych, przejezdność dróg transportowych, eksploatacyjnych i pożarowych

prowadzić dokumentację magazynową przy użyciu programów komputerowych lub metodami tradycyjnymi,

uczestniczyć w czynnościach reklamacyjnych w zakresie wad jakościowych lub braków/nadwyżek ilościowych,

przestrzegać zasad bezpieczeństwa pracy i ppoż.

Nauka zawodu odbywa się w przedsiębiorstwie. Uczeń zatrudniony jest jako pracownik młodociany. Praktyki odbywają się w najlepszych jednostkach logistycznych w Olsztynie.

Zdobyta wiedza oraz doświadczenie zawodowe pozwoli Ci znaleźć interesującą pracę. Możesz też rozpocząć pracę na własny rachunek, założyć swoją firmę.

Nauka kończy się egzaminem potwierdzającym kwalifikacje zawodowe w zawodzie magazynier-logistyk. Zdawalność egzaminu w naszej szkole jest wyższa, niż w kraju i w województwie!

Po zakończeniu szkoły możesz kontynuować naukę w Branżowej Szkole II stopnia aby zdobyć zawód technika i zdawać maturę.

Serdecznie zapraszamy. Przyjdź do naszej szkoły.

To najlepszy wybór!!!

Kontakt:

Branżowa Szkoła I stopnia nr 2 w Olsztynie

ul. Paderewskiego 10/12

10-314 Olsztyn

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. 89 526 79 91

Zapisy do szkoły branżowej:

Przeczytaj procedury składania podań do szkoły