Zapraszamy serdecznie wszystkich uczniów lubiących język niemiecki do udziału w BEZPŁATNYCH zajęciach szkolnego Klubu Miłośników Języka Niemieckiego „Checkpoint Charlie”. Ich celem jest kształcenie umiejętności prowadzenia konwersacji, podejmowania dyskusji i dialogu, nauka nowego słownictwa i zwrotów przydatnych w sytuacjach życia codziennego. Spotkania w miłym gronie pomogą młodzieży w poznawaniu bogatej kultury krajów DACHL (Niemcy, Austria, Szwajcaria i Liechtenstein).

Niemiecki należy do dziesięciu najczęściej używanych języków na świecie. Oprócz Niemiec używany jest w Austrii, Szwajcarii, Księstwie Liechtensteinu, Luksemburgu, jak również w północnej części Włoch, wschodniej Belgii oraz wschodniej Francji.

Jego znajomość zwiększa szanse zawodowe, Niemcy bowiem są jednym z najważniejszych partnerów handlowych, zarówno dla krajów Europy, jak i wielu pozaeuropejskich państw.

Niemiecki jest również jednym z najbardziej znaczących języków kultury – posługiwali się nim artyści i filozofowie. Znajomość języka Goethego jest ważna dla naukowców i studentów, gdyż zajmuje on drugie miejsce w dziedzinie publikacji naukowych. Co istotne – jeśli znasz język niemiecki – masz dostęp do ogólnoświatowych badań ze wszystkich dziedzin współczesnej nauki! Możesz studiować w Niemczech, a niemieckie uczelnie cieszą się bardzo dobrą opinią na całym świecie.

Zajęcia odbywać się będą w poniedziałki o godzinie 17.00 na Platformie Teams. Osoby chętne prosimy o zgłaszanie się do pani Anety Wesołowskiej-Lorek.

Serdecznie zapraszamy!     

Aneta Wesołowska-Lorek