Europejski Dzień Języków (EDJ) to międzynarodowe święto, ustanowione z inicjatywy Rady Europy w 2001 roku, obchodzone w całej Europie corocznie 26 września. Jego celem jest zachęcenie Europejczyków do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowej i kulturowej.

W Zespole Szkół Ekonomiczno-Handlowych odbędzie się już kolejna edycja tego wydarzenia. Z tej okazji w mediach społecznościowych naszej szkoły pojawiła się informacja o konkursie na projekt logo EDJ. Kierujemy go do wszystkich chętnych uczniów, zwłaszcza do 2 i 3 klas o profilu technik grafiki i poligrafii cyfrowej. Prosimy o nadsyłanie prac do 21 września na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

W poniedziałek 26 września odbędą się spotkania, prezentacje oraz quizy o tematyce językowej. Zarówno na Instagramie, jak i Facebooku będą umieszczane ciekawostki, które mogą okazać się pomocne podczas rozwiązywania zadań przewidzianych na dany dzień.

Serdecznie zapraszamy.    

Koordynator EDJ       

Justyna Piłat-Pałejko