Pożegnaliśmy dziś naszych maturzystów. Takie uroczystości, zawsze podniosłe i sentymentalne, są okazją do wspominania i pamiętania.

W swoich wystąpieniach, choć kierowanych do różnych odbiorców, pani dyrektor Małgorzata Pańczyk i przedstawiciel maturzystów Konrad Popławski mówili o tym samym – wdzięczności za pracę i poniesiony wysiłek w zdobywaniu i przekazywaniu wiedzy, o obawach i nadziejach, decyzjach, które trzeba będzie podjąć i przyszłości, jaką się zbuduje.

Uroczyście przekazano sztandar szkoły, wręczono dyplomy, nagrody i podziękowania. Ważne treści niosły w tym momencie nie tylko słowa, ale także gesty. Wszyscy dobrze rozumieli, że cztery lata w szkole to cztery lata starań, zwycięstw i porażek, zmagania się z własnymi ograniczeniami, kolejnych testów z wiedzy i umiejętności, ale również z lojalności, przyjaźni, asertywności, pamięci o ideałach Zespołu Szkół Ekonomiczno-Handlowych. To o nich mówili absolwenci podczas składania przyrzeczenia.

Ze wzruszeniem wspomnieliśmy ukraińskich maturzystów, którzy walczą o wolność swojego kraju i w ten sposób zdają jeden z najważniejszych życiowych egzaminów. Oddaliśmy hołd ofiarom wojny – cisza była najlepszym komentarzem do wydarzeń na Ukrainie.

Zakończenie spotkania należało do klas trzecich – pożegnały one czwartoklasistów życzeniami oraz słodkim poczęstunkiem.

W przygotowanie uroczystości byli zaangażowani nauczyciele:

Baris Edyta, Białous Anna, Czuba Tomasz, Kostrzewa Agnieszka, Krupińska Magdalena, Kupniewski Piotr, Lewandowski Krzysztof, Łapiejko Mariusz, Majewska Iwona, Mazur Marta, Mikołajczyk Piotr, Najduch Damian, Płoński Sebastian, Polewacz Małgorzata, Topolewska-Micek Małgorzata, Wieczorek Marek

oraz uczniowie:

Szymon Supiński (III PTI), Dykowska Nikola (ITL), Mężak Zofia (ITL), Żytkiewicz Dawid (ITL) Widźgowski Szymon (ITIA), Wiktoria Konował (II TUF), Otylia Chwedorowicz (ITR) Daria Chętnik (III PTR), Rozalia Borowska (3PTG), Jakub Folga (4TL), Weronika Sienkiewicz (4TL), Angelika Staszkiewicz (4TL), Konrad Popławski (IV TL), Kakojejko Bartosz (4 TL), Lutarewicz Michał (4TL), Michałowski Wiktor (4TL) Wiktoria Lewandowsaka (IV TL), Sląz Wiktor (4TL), Daniel Pliszka (III TIA), Kamil Zapadka (III TIB), Alicja Banaszek (III TL), Zega Małgorzata (III TUF), Marciniak Aleksandra (III GTG), Tobojka Natalia (III GTR), Agata Krech (III GTR) i Maciej Ruść (III GTR).

Przed młodzieżą z klas czwartych egzamin dojrzałości. Życzymy, aby zakończył się sukcesem i stanowił kolejne dobre doświadczenie w ich życiu. 

Za wszystko serdecznie dziękujemy! Zapraszamy do galerii.

Organizator      

Iwona Majewska      

Młgorzata Topolewska-Micek