4 marca 2022 r. odbyły się zawody drugiego stopnia VI Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej zorganizowanej przez Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego. Nasza szkoła była gospodarzem tegorocznego etapu w okręgu warmińsko-mazurskim.

W rywalizacji wzięli udział półfinaliści ze szkół z Elbląga, Mrągowa i Olsztyna. Zespół Szkół Ekonomiczno-Handlowych reprezentowali uczniowie klasy 4TL: Arkadiusz Hanusz, Michał Lutarewicz, Patrycja Morella, Ewelina Mielczarek, Konrad Popławski oraz Paweł Piędyk. Pokonali oni wysoki próg 20/30 punktów w zawodach pierwszego stopnia. Uczestnictwo w olimpiadzie daje młodzieży szansę sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności, jak również możliwość współzawodnictwa z rówieśnikami z całej Polski. Logistycy walczą nie tylko o prestiżowe tytuły finalisty i laureata czy nagrody rzeczowe, ale również o indeksy na Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego.

Formuła olimpiady zakłada rozwiązanie testu wielokrotnego wyboru z zakresu transportu, spedycji i logistyki. Oprócz zagadnień teoretycznych pytania dotyczą również aktualnej sytuacji gospodarczej w Polsce i na świecie.

Głównym sponsorem nagród tegorocznej olimpiady są firma spedycyjna NAUTIQUS Food Logistics oraz Wydawnictwo TD sc. Poczęstunek dla półfinalistów ufundowała natomiast firma THALE sp. z o.o. sp.k. (dawniej NICZUK sp.j) z siedzibą w Wilimowie pod Olsztynem.

Elżbieta Stużyńska