Nasz projekt edukacyjny „Obywatele Warmii i Mazur spod Znaku Rodła” otrzymał dofinansowanie z Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu „Patriotyzm Jutra”. Realizowany był przez Stowarzyszenie Przyjaciół ZSEH od 6 września do 30 listopada br.

Na działania projektowe złożył się cykl 5 warsztatów filmowych oraz spacer historyczny „Śladami Polaków spod Znaku Rodła” z udziałem seniorów z Akademii Trzeciego Wieku należących do Koła Fotograficznego. Na potrzeby przedsięwzięcia oraz w związku z 230. rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 maja powstał pakiet edukacyjny składający się z czterech filmów historycznych, które promują postawy obywatelskie, poświęcone zaś zostały genezie i działaczom Związku Polaków w Niemczech. Filmy pojawiały się w cotygodniowych odstępach w szkolnej telewizji ZSEH TV oraz na Facebooku, a każdy z nich został uzupełniony o scenariusz lekcji i kartę pracy. Zestaw materiałów dydaktycznych może być wykorzystany na lekcjach historii, wiedzy o społeczeństwie i godzinie wychowawczej.

Katarzyna Podchul     

 Link do pakietu edukacyjnego (w opisie znajdują się również scenariusze lekcji i karty pracy). https://www.youtube.com/watch?v=82_n5YaqE0w&list=PLxCMQZJMr7_TPMXlLtaKT4iz8_H9rntoD