Opadły już emocje i nadszedł czas na podsumowanie IX edycji Międzyszkolnego Festiwalu Polska Ofensywa Muzyczna. Na początek trochę statystyki i faktów 😊

W konkursie wzięło udział 32 wykonawców, którzy zaprezentowali się przed jury w składzie: Krzysztof Sydor (przewodniczący jury, założyciel szkoły Strefa Perkusistów, muzyk), Aron Blum (wirtuoz basu, muzyk i kompozytor) oraz Piotr Podgórski (kierownik Biura Festiwalowego przy Miejskim Ośrodku Kultury w Olsztynie).

Usłyszeliśmy 22 piosenki, a młodzi artyści reprezentowali 10 różnych placówek:

XI Liceum Ogólnokształcące w Olsztynie, Pałac Młodzieży w Olsztynie, Bursę nr 1,  Bursę nr 2, i Bursę nr 4 w Olsztynie, Zespół Szkół Ekonomicznych w Olsztynie, Zespół Szkół Gastronomiczno-Spożywczych w Olsztynie, Zespół Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Olsztynie, Szkołę Podstawową nr 30 w Olsztynie oraz Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Dobrym Mieście.

Polska Ofensywa Muzyczna ma wspaniałe grono przyjaciół i sponsorów. Od początku istnienia festiwalu wspierają nas Radio Eska i Gazeta Olsztyńska, które objęły swoim patronatem nasze wydarzenie, a wspaniałe nagrody ufundował Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Olsztynie oraz  Instytut Północny im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Olsztynie. Miejski Ośrodek Kultury przyznał także nagrodę specjalną w postaci występu podczas jednej z imprez organizowanych przez MOK.

Każdy konkurs i festiwal ma swoich zwycięzców. W tym roku jury dokonało następującego wyboru:

I miejsce i nagroda MOK – Amelia Kuształa (Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Dobrym Mieście, opieka: pani Sylwia Pacholec-Rudol);

II miejsce – Sonia Marchalewska (Bursa nr 1 w Olsztynie, opieka: panie Hanna Giedroyć i Anna Falkowska);

III miejsce ex aequo – Gabriela Stepnowska (Pałac Młodzieży w Olsztynie, Pracownia Piosenki, opieka: pani Judyta Mazur) oraz Nikola Struk (Pałac Młodzieży w Olsztynie, opieka: pani Alicja Kucharzewska-Samko);

Wyróżnienia – zespół w składzie: Paulina Paluch, Julia Zawalniak i Szymon Charabin (Bursa nr 2 w Olsztynie, opiekun: Jakub Ptak) oraz Wiktor Rudnicki (Bursa nr 1 w Olsztynie, opieka: panie Hanna Giedroyć i Anna Falkowska).

W tym roku przyznano także Nagrodę Publiczności i otrzymał ją Wiktor Rudnicki.

Uczniowie zaangażowani w organizację Polskiej Ofensywy Muzycznej:

Zuzanna Ekstowicz, Andżelika Łabuko,  Błażej Matela , Julia Pachur z 1TGP,
Zuzanna Cybulska,  Karina Gos, Agata Krech, Maciej Ruść z 3GTR, Zygmunt Kwiarkowski z 1 TiA,  Julia Siedlecka z 3PTI, Zofia Lewandowska, Aleksandra Smoczyńska z 4 TOR,
Marta Ewczyńska, Oliwia Korneluk, Paulina Lipińska, Emilia Niewiadomska, Zuzanna Zalech z 3 PTG oraz Daria Chętnik  z 3PTR.

W imieniu organizatorów dziękujemy wszystkim uczestnikom, opiekunom, sponsorom i przyjaciołom festiwalu. Do zobaczenia za rok w jubileuszowej edycji Polskiej Ofensywy Muzycznej.

Pozdrawiamy i czekamy na Was:
Piotr Antoszkiewicz, Ania Białous, Piotr Bierżynski,  Piotr Kupniewski,  Katarzyna Podchul i Małgorzata Topolewska- Micek.