Szanowni Uczniowie!

Zapraszam serdecznie wszystkich uczniów lubiących język niemiecki do udziału w BEZPŁATNYCH zajęciach szkolnego Klubu Miłośników Języka Niemieckiego „Checkpoint Charlie”. Ich celem jest kształcenie umiejętności prowadzenia konwersacji w języku niemieckim, podejmowania dyskusji i dialogu, nauka nowego słownictwa i zwrotów przydatnych w sytuacjach życia codziennego. Spotkania w miłym gronie pomogą uczniom w poznawaniu bogatej kultury krajów DACHL (Niemcy, Austria, Szwajcaria i Liechtenstein).

Język niemiecki należy do dziesięciu najczęściej używanych języków na świecie. Oprócz Niemców posługują się nim mieszkańcy Austrii, Szwajcarii, Księstwa Liechtensteinu, Luxemburga, jak również północnej części Włoch, wschodniej Belgii oraz wschodniej Francji.

Niemiecki to jeden z najbardziej znaczących języków kultury – język artystów, filozofów i naukowców. Jego znajomość zwiększa szanse zawodowe, Niemcy są bowiem jednym z najważniejszych partnerów handlowych, zarówno dla krajów Europy, jak i wielu państw pozaeuropejskich.

Znajomość języka Goethego jest ważna dla naukowców i studentów, gdyż niemiecki zajmuje drugie miejsce w dziedzinie publikacji naukowych. Co istotne – jeśli posługujesz się tym językiem – masz dostęp do ogólnoświatowych badań ze wszystkich dziedzin współczesnej nauki! Znając niemiecki, możesz studiować w Niemczech, a tamtejsze uczelnie cieszą się bardzo dobrą opinią na całym świecie.

Zajęcia odbywać się będą w poniedziałki o godzinie 17.00 na Platformie Teams. Osoby chętne proszę o zgłaszanie się do pani Anety Wesołowskiej-Lorek.

Serdecznie zapraszam!

Aneta Wesołowska-Lorek