Z satysfakcją informujemy, że nasz projekt pt. „Teraz na to MODA, czyli Młodzi Obywatele Debatują Aktywnie” dobiegł końca. Zadanie zostało zrealizowane we współpracy z UNICEF Polska, Fundacją Santander Bank Polska oraz Regionalnym Ośrodkiem Debaty Międzynarodowej w Olsztynie.

Realizowaliśmy je w ramach programu edukacyjnego „TO(działa)MY! ‘’ od 19 marca do 31 maja, kiedy to odbyła się najważniejsza jego część, czyli debata oksfordzka  pt. „Czy warto głosować?”. Wzięli w niej udział uczniowie klas drugich i trzecich naszej szkoły: Rozalia Borawska, Arkadiusz Hanusz, Bartosz Kakokejko, Izabela Pąk i Konrad Popławski. Nie zabrakło także zaproszonych gości z Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej oraz z II Oddziału Santander Bank Polska w Olsztynie.

Debata oksfordzka jest ustrukturyzowanym formatem dyskusji, który kładzie nacisk na argumentację i retorykę. Zwyczajowo w debacie biorą udział dwie drużyny –  propozycji i opozycji – oraz marszałek, który czuwa nad jej przebiegiem. Mówcy występują naprzemiennie, a ich wystąpienia powinny trwać 3 - 4 minuty. Każdy z nich ma określoną rolę w debacie.

Przypomnijmy, że hasłem przewodnim naszego projektu była 230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja i realizował on formę debaty w języku angielskim, co miało zapewne wpływ na jego ocenę i tym samym zdobycie grantu w wysokości 2000 zł, jaki otrzymaliśmy od Fundacji Santander Bank Polska.

Link  do filmu nr 1

https://youtu.be/m5yADNnrbAo

   Realizatorzy projektu:     

Justyna Piłat-Pałejko, Elżbieta Dziedzicka, Katarzyna Podchul