31 marca 2021 roku klasa III TOR wzięła udział w warsztatach zorganizowanych w ramach projektu Narodowego Banku Polskiego "NBP – ZŁOTE SZKOŁY". Pierwszym etapem programu jest spotkanie z ekspertem. Nasze zaproszenie do współpracy przyjął dr Karol Wojtowicz, wykładowca Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

Podczas spotkania prelegent przybliżył nam temat oszczędzania pieniędzy, inwestowania oraz zmian wartości pieniądza w czasie. Nauczył nas także liczenia stopy zysku z inwestycji. Zdobywając wiedzę i ćwicząc własne umiejętności, pracowaliśmy w programie Microsoft Excel.

W drugiej części warsztatów usłyszeliśmy o wielu ciekawych możliwościach lokowania kapitału. Okazuje się, że inwestować możemy w wiele rzeczy – od perskich dywanów i win przez zegarki, komiksy, kryptowaluty aż po nieruchomości. Inwestycji możemy dokonywać za pomocą internetowych portali, na przykład Forex czy BitBay, możemy również skorzystać z pomocy i doświadczenia maklerów.

Udział w warsztatach był bardzo efektywny, dowiedzieliśmy się wielu przydatnych rzeczy, które pomogą nam w przyszłości rozpocząć przygodę z inwestycjami. Wykład zachęcił nas ponadto do podjęcia dalszej nauki o zagadnieniach ekonomicznych, które są nie tylko interesujące, przede wszystkim znajdują praktyczne zastosowanie w życiu.

 

Aleksandra Smoczyńska, Dawid Nowak – uczniowie klasy 3 TOR     

Katarzyna Podchul, Monika Dziekanowska-Mikulak, Damian Najduch – opiekunowie projektu