Projekt Life trwał od października 2020 roku do marca 2021 roku. Obejmował taką tematykę, jak podróże, jedzenie i moda, bezpieczeństwo w Internecie, współczesne życie, media. W projekcie wzięło udział 28 nauczycieli oraz 294 uczniów z 12 państw. W naszej szkole pracowały dwa zespoły z klasy 2 GTR – jeden pod opieką pani Magdaleny Krupińskiej, drugi pod opieką pani Moniki Świdzińskiej.

Na początku opracowaliśmy plan projektu, następnie netykietę oraz sposoby komunikacji, zdobyliśmy zgody rodziców i przeszliśmy do podziału zadań. We wstępnych działaniach skupiliśmy się na zapoznaniu się, przedstawieniu uczestników, pokazaniu naszych szkół i miejsc, z których pochodzimy.

Opracowaliśmy logo projektu i w głosowaniu wybraliśmy najlepsze. Potem przedstawiliśmy atrakcje turystyczne (nowoczesne i historyczne) regionu, z którego pochodzimy. Wspólna gra w puzzle i kahoota sprawdziła naszą wiedzę na temat nowo poznanych miejsc. Kolejnym wyzwaniem było wybranie słów, jakich chcemy nauczyć się w języku partnerów uczestniczących w projekcie, oraz tych, których oni będą musieli się nauczyć w naszym języku. Po głosowaniu, wspólnie, symultanicznie stworzyliśmy plakaty przedstawiające wybrane zwroty, do tego nagraliśmy je i opublikowaliśmy. Efektem jest audiobook. Kolejnym etapem naszego Projektu Life było przedstawienie polskiej kuchni i tradycji kulinarnych. Każdy partner wybrał, opisał i nagrał filmik lub zrobił zdjęcie przedstawiające dwa dania tradycyjne dla swojego kraju. Powstała piękna książka kucharska. Wtedy zaczęliśmy pracować nad prezentacją muzyki, piosenek i wykonawców pochodzących z państw partnerskich. Stworzyliśmy bazę utworów i w głosowaniu wybraliśmy najładniejsze.

Projekt Life zakończył się powstaniem gry na podstawie naszych działań. Na każdym etapie pracy komunikacja między partnerami przebiegała wzorcowo, czuliśmy się razem bezpiecznie. Integracja różnych narzędzi Web 2.0 pomogła w osiągnięciu celów i zadań, które postawiliśmy sobie na początku naszego projektu.

Oto efekt końcowy naszej pracy. Zapraszamy do gry:

https://view.genial.ly/602d3f5384cd190da4a06b62/learning-experience-challenges-life-final-game