III edycja festiwalu Polska Ofensywa Muzyczna już za nami!
Po raz kolejny doświadczyliśmy wielu emocji. Obejrzeliśmy kilka zaskakujących występów, a przy niektórych mogliśmy się wyciszyć.

Od początku Ofensywy towarzyszy nam MOK, który wspiera nas w organizacji festiwalu, więc i tym razem nie mogło być inaczej.

Jury w składzie: pan Piotr Bierżyński – przewodniczący komisji, kierownik Działu Administracji Kulturalnej MOK-u, z zamiłowania fan ciężkiej muzyki i kabaretu, pani Marta Andrzejczyk – olsztyńska wokalistka i aktorka, laureatka wielu nagród i wyróżnień, pan Adam Fokow – krytyk muzyczny, dyrektor salonu EMPiK Galeria Warmińska, pan Krzysztof Sydor – olsztyński muzyk i nauczyciel gry na instrumentach perkusyjnych, związany z zespołami Broken Jar, Guzik czy Bilyj Bereh oraz pan Pierre Kajko – właściciel studia nagrań dźwiękowych Tamburo oceniało występy naszych uczestników, których w tym roku było aż osiemnastu.

Uczniowie z gimnazjum, liceum, technikum i Pałacu Młodzieży walczyli o wygraną. Trzecia edycja i potrójne zwycięstwo jednego uczestnika, coś niebywałego. Błażej „BACA” Bacławski, bo to o nim mowa, jest freestylerem i uczniem naszej szkoły. Swoim występem powalił na kolana jury i publiczność. Błażej zajął I miejsce, poza tym zdobył Nagrodę Publiczności, Nagrodę za Osobowość Sceniczną oraz miesięczny kurs gry na klawiszach, gitarze i perkusji.

II miejsce zajął duet z Zespołu Szkół Ekonomicznych – Emilia Fiedorowicz i Michał Filipkowski.

Joanna Matuszów, reprezentantka Bursy nr 3, piosenką Anny Marii Jopek wyśpiewała sobie III miejsce.

Zespół Wokalny Wszyscy Wszystko także otrzymał nagrodę za Osobowość Sceniczną.

Nagrodzonym jeszcze raz gratulujemy!

W czasie obrad komisji czas umilił nam występ Damiana Krawczuna, ucznia naszej szkoły, który zatańczył popping oraz występ grupy The Soundcrash z Zespołu Szkół Ekonomicznych, która poderwała publiczność do zabawy. Imprezę prowadzili Mateusz Łuszczykiewicz i Ula Majewska.

Jeszcze raz dziękujemy komisji, naszym partnerom i sponsorom, uczestnikom i wszystkim zaangażowanym w organizację festiwalu. A już dziś zapraszamy za rok na IV edycję „Polskiej Ofensywy Muzycznej”!

Urszula Majewska         

 

FOTO: Marta Hładzio, Kamil Szałkowski, "Strzelec"