1 % podatku dla SKKT „Odkrywcy Ciekawi Świata”

Oddając 1 procent podatku na rzecz Szkolnego Koła PTTK "Odkrywcy Ciekawi Świata", pomagacie Państwo spełniać marzenia naszych klubowiczów. Dzięki Waszej hojności jesteśmy w stanie realizować cele naszego koła, którymi są imprezy turystyczno-krajoznawcze: rajdy piesze, rejsy żeglarskie, wycieczki krajoznawcze, spływy kajakowe.

.

Wszystkie wymienione formy należą do tych sfer aktywności, które wzmacniają i rozwijają wśród młodzieży takie cechy jak: ciekawość, żądza wiedzy, fantazja, radość z przygody i zabawy, otwartość, chęć eksperymentowania, humor, energia. Odgrywają ogromną rolę wychowawczą, ponieważ kształtują pozytywne cechy charakteru, wpływają na postawy, poglądy, przekonania oraz uznawane wartości, zasady współżycia i współdziałania w grupie koleżeńskiej. Są doskonałymi formami wypoczynku, wyrabiają nawyk racjonalnego i pożytecznego spędzania wolnego czasu, dostarczają wielu wrażeń, radości, satysfakcji, regenerują siły do pracy w szkole, podnoszą sprawność fizyczną, uczą wytrwałości, współzawodnictwa, integrują grupę. Mają duży wpływ na rozwój intelektualny, pomagają w kompensacji niepowodzeń w szkole. Rozwijają indywidualne zamiłowania i zainteresowania. Zbliżają człowieka do natury.

Za wszelkie wsparcie i pomoc materialną w realizacji powyższych celów serdecznie dziękują uczniowie i nauczyciele - członkowie Szkolnego Koła PTTK "Odkrywcy Ciekawi Świata" przy ZSEH w Olsztynie.

 

Sebastian Płoński