11 grudnia 2015 r. odbył się I etap V edycji konkursu Ligi Młodych Logistyków zorganizowany przez Wydział Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Tegoroczna jego edycja była pierwszą ogólnopolską. W eliminacjach do finału, który odbędzie się w kwietniu 2016, wzięły udział aż 164 zespoły ze wszystkich województw.

 
Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły – uczniowie z klasy II TL: Marek Adamowicz, Szymon Kaniecki, Sebastian Pac oraz z klasy III TL: Łukasz Bracki, Michał Jędrzejewski i Miłosz Wieczorek.

Eliminacje polegały na rozwiązania testu oraz trzech zadań otwartych. Zadania otwarte okazały się dla uczestników zaskakująco łatwe, natomiast niektóre pytania testowe były skomplikowane, wymagały wykazania się wysokim, jak na uczniów szkoły średniej, poziomem wiedzy.

Do finału przeszło 12 zespołów. Naszym zabrakło punktów, jednak jesteśmy usatysfakcjonowani z udziału w konkursie i możliwości współzawodnictwa z młodymi logistykami z całej Polski.

Jest to kolejny konkurs logistyczny organizowany przez wyższą uczelnię, który wpisujemy na stałe do naszego kalendarium.

Elżbieta Stużyńska