15 grudnia 2015 roku naszą szkołę odwiedziła pani Monika Kulesza, która kieruje Międzygminnym Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Tomarynach obok Biesala. Pani kierownik przyjechała w towarzystwie kilkutygodniowej Lotki – szczeniaczka, który zdobył serca wszystkich zgromadzonych na spotkaniu osób – uczniów i nauczycieli.

Pani Monika Kulesza w bardzo interesujący sposób przedstawiła młodzieży problematykę bezdomności zwierząt i wynikającą z tego potrzebę okazywania wsparcia. Zachęcała do udzielania pomocy materialnej oraz do wolontariatu, bo przecież każdy z nas może pomagać zwierzętom. Mówiła o procedurach adopcyjnych, o potrzebie głębokiego przemyślenia chęci posiadania czworonoga, gdyż wiąże się to, poza przyjemnością posiadania psa, także z ogromną odpowiedzialnością.

Przypominam w tym miejscu, że w naszej szkole prowadzona jest akcja pomocy psom z Tomaryn Pomóż pieskom przetrwać zimę. O szczegółach przedsięwzięcia możesz przeczytać na stronie zseh.pl, w gazetce „Gafa” i na plakatach.

Okaż serce!

Jeśli jesteście zainteresowani działalnością schroniska, możecie zajrzeć na stronę schroniskobiesal.pl. Tam znajdziecie niezbędne dane kontaktowe.

Krzysztof Lewandowski