Kolejny raz w naszej szkole ruszyła akcja pomocy psiakom przebywającym w schronisku dla bezdomnych zwierząt w Tomarynach.

 Akcja ma prosty cel – pomoc stworzeniom, które często porzucone, skrzywdzone przez ludzi, trafiły do schroniska. Zbieramy przede wszystkim karmę dla psów. Potrzebne są też rzeczy, które wydawałoby się bezwartościowe z naszego, ludzkiego punktu widzenia, dla czworonogów mogą być na wagę życia i dają możliwość przetrwania zimy.

Zbieramy:
karmę suchą i mokrą (puszki, saszetki z jedzeniem, ryż, makaron, przysmaki),
niepotrzebne, używane ręczniki, narzuty, pościel, koce, piankowe materace,
gryzaki, pluszaki, zabawki dla zwierząt, smycze oraz obroże.

W ubiegłym roku dzięki waszemu zaangażowaniu zebraliśmy blisko 40 kg darów, które zostały dostarczone do schroniska w Tomarynach. Może tym razem wspólnie osiągniemy lepszy wynik i pobijemy rekord.

Jeśli czujesz chęć udzielenia pomocy a chciałbyś pozostać anonimowym, możesz pozostawić dary w oznaczonym pudle ustawionym na parterze przy głównym wejściu do budynku szkoły.
Przyniesione przez Was rzeczy możecie składać też w sali 104. Skontaktujcie się wtedy z p. Krzysztofem Lewandowskim, ponieważ osoby lub całe klasy, które wykażą się szczególną hojnością, będą mogły liczyć na drobny upominek lub słodkości.
Szczegółowych informacji udziela p. Krzysztof Lewandowski (sala nr 104).

Zwracamy się do wszystkich o wielkim sercu, którym los słabszych nie jest obojętny, aby przyłączyli się do naszej akcji. Za wszelką pomoc, gorąco dziękujemy.
Zachęcamy też do wolontariatu na rzecz schroniska i do przemyślanych adopcji.
Psiaki będą bardzo, bardzo wdzięczne.

Krzysztof Lewandowski        

W tym miejscu szczególne podziękowania składamy p. Edycie Chodań, która zachęciła uczniów klasy 3TOR, Renatę Mikołajun i Kamila Szałkowskiego, za przygotowanie przepięknego plakatu promującego akcję pomocy pieskom ze schroniska w Tomarynach.