7 października 2015 odbył się pierwszy etap VIII Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej, w którym wzięło udział 7126 uczniów z 294 szkół w całej Polsce. W naszej szkole startowało 33 uczniów klas II, III, IV technikum logistycznego.

Uczeń klasy IV TL Rafał Witkowski znalazł się w gronie 587 olimpijczyków ze 181 szkół, którzy najlepiej rozwiązali test składający się z 25 pytań i wezmą udział w zawodach drugiego stopnia. Stawką drugiego etapu jest miejsce w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej – co oznacza nie tylko zwolnienie z pisemnej części egzaminu zawodowego i liczne nagrody rzeczowe, ale również zainteresowanie ze strony renomowanych firm logistycznych. Grono finalistów to uczniowie najpilniej obserwowani przez potencjalnych pracodawców, wspierających organizację zawodów, którzy poszukują prawdziwych logistycznych talentów.

Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna już od ośmiu lat skupia najzdolniejszych uczniów, przygotowujących się do zawodu logistyka. Jako organizator turnieju z radością obserwujemy rozwój i dalsze losy olimpijczyków, ich sukcesy zawodowe i osiągnięcia na studiach – podsumowuje Alicja Gruszczyńska, rzecznik prasowy WSL. Przy tej skali wydarzenia, awans do drugiego etapu i pokonanie ponad siedmiotysięcznej konkurencji to powód dumy.

Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna jest organizowana przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu od 2008 roku. Uczniowie ZSEH w Olsztynie uczestniczyli we wszystkich dotychczasowych edycjach olimpiady. Nasza szkoła znalazła się w rankingu 120 najlepszych szkół w Polsce kształcących w zawodach technik logistyk i technik spedytor i obecnie zajmuje 28 miejsce.

Celem Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej jest pobudzanie i rozwijanie zainteresowań młodzieży problematyką logistyczną oraz promowanie utalentowanych uczniów wśród potencjalnych pracodawców. Honorowym patronem olimpiady jest Minister Edukacji Narodowej. Patronem merytorycznym jest Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Polskie Towarzystwo Logistyczne.

Serdecznie gratulujemy Rafałowi Witkowskiemu i życzymy mu sukcesów w kolejnych etapach olimpiady!

Elżbieta Stużyńska        

Foto: Sebastian Płoński