16 stycznia 2015 roku w Zespole Szkół Ekonomiczno-Handlowych rozpoczęło się tradycyjne spotkanie opłatkowe.

Na tę coroczną uroczystość przybyli przedstawiciele patronów naszej szkoły – Rodłacy oraz inni znamienici goście, a wśród nich:

  • Arcybiskup Metropolita Warmiński doktor Edmund Piszcz,
  • dyrektor Cechu Rzemiosł Różnych – pan Krzysztof Bukowski,
  • prezes „Społem” PSS – pan Stanisław Tunkiewicz,
  • a także byli dyrektorzy szkoły – pan Jan Kochanowicz, pan Krzysztof Iwulski oraz pani Krystyna Subocz.

Na uroczystości nie mogło zabraknąć emerytowanych i obecnych nauczycieli, pracowników szkoły iuczniów. Pani dyrektor szkoły Wiesława Topolnicka-Krępuła w kilku słowach przypomniała o niedawno obchodzonych świętach Bożego Narodzenia oraz jasełkach, których tradycję kultywuje nasza szkoła.

Następnie arcybiskup Edmund Piszcz przekazał życzenia i podzielił się opłatkiem z panią dyrektor, przedstawicielem Rodłaków – panem Konradem Piskułą oraz z uczennicą Joanną Zaboroś –reprezentującą młodzież naszej szkoły. Tak zakończyła się oficjalna część spotkania. I rozpoczęły się jasełka, które w tym roku przybrały nowoczesną formę „czarnego teatru”, zatytułowane Czwarty król. Wprzedstawieniu wzięli udział uczniowie klasy II TL – M. K., Adrianna Jaskórzyńska, Martyna Tymińska, Miłosz Wieczorek oraz uczniowie III TOR Barbara Jakubowska i Dawid Domański. Wystąpił również chór złożony z nauczycieli oraz uczniów, który przepięknie zaśpiewał kolędy. Spektakl został przygotowany przez panią Izabelę Radek-Beczak i pana Piotra Knafa, a całą uroczystość prowadziła pani Anna Synowczyk.

FOTO: Krzysztof Lewandowski

 

Anna Synowczyk