„Polska Ofensywa Muzyczna” 
II Międzyszkolny Festiwal Muzyki w ZSEH

 18 lutego 2015 roku odbyła się w naszej szkole druga edycja „Polskiej Ofensywy Muzycznej”, Międzyszkolnego Festiwalu Muzyki Polskiej. Festiwal skierowany jest do uczniów szkół średnich, gimnazjalnych i zrzeszonych przy Pałacach Młodzieży. Imprezę zorganizowaliśmy we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury. W tym roku gościliśmy 18 uczestników, reprezentantów gimnazjów nr 5, 8 i 11, Bursynr2 i 4, Pałacu Młodzieży w Olsztynie, Miejskiego Ośrodka Kultury, Zespołu Szkół Gastronomiczno-Spożywczych oraz Zespołu Szkół w Lubawie. W przerwie konkursu obejrzeliśmy występ olsztyńskiej formacji tanecznej PRYZMAT, a imprezę zakończył koncert zespołu The Second Chance.

Jury w składzie: Piotr Bierżyński – kierownik działu animacji kulturalnej w Miejskim Ośrodku Kultury, Adam Fokow – dziennikarz muzyczny i dyrektor EMPIK Galeria Warmińska, Pierre Kajko – reżyser dźwięku oraz właściciel studia nagrań dźwiękowych TAMBURO, Krzysztof Sydor – olsztyński muzyk i specjalista od instrumentów perkusyjnych – Szkoła Muzyczna YAMAHA, przyznało:

I miejsce, w kategorii „solista”, Magdzie Lobert, reprezentantce Pałacu Młodzieży w Olsztynie za wykonanie utworu Jaka róża taki cierń.

II miejsce zajęła Alicja Pytlarczyk z Bursy nr 4,

III miejsce ex aequo: Jakub Włodarczak – Pałac Młodzieży w Olsztynie i Patrycja Jabłońska – MOK Olsztyn, która została również wyróżnienie w kategorii „osobowość sceniczna”

   

W kategorii "zespół" przyznano I miejsce zespołowi Maciej i Hefalumpy, który reprezentował naszą szkołę. W wykonaniu zespołu usłyszeliśmy utwór Piotra Roguckiego Piosenka pisana nocą.

Całą transmisję mogliśmy oglądać na żywo dzięki firmie Screen Walker.

Więcej o festiwalu:

Gratulujemy zwycięzcom a wszystkim uczestnikom dziękujemy za przyjęcie naszego zaproszenie.

Czekamy na Was w przyszłym roku!

Organizatorzy POM